דמויות SLR מול SLR (+שאלה על עדשות) - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דמויות SLR מול SLR (+שאלה על עדשות)

weissby

Recommended Posts

הסתכלתי לי באנטרנט וראיתי את דמויית הSLR של פנסוניק DMC-FZ50 שעושה רושם של משהו טוב (10 MP וזום אופטי X12)

מה הפערים בין כזאת מול מלמת SLR כמו ה400D למשל של קנון או איזשהי SLR של ניקון?

אני בטוח שיש פערים רק, אנלא יודע מהם באמת..

ובקשר לעדשות, איזה סוגי עדשות קיימות היום? ואם אפשר הסברים קטנים על כל עדשה?

ידוע לי רק שיש עדשת זום, ואולי עדשת מיקרו או מאקרו וזהו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב זה יהיה קצת בעיה לתת הסבר כל כך מורכב ...

אבל אני ינסה לתת הסבר בגדול!

האם קיים פערים בין מצלמה דמוי למצמה SLR רגילה?

ת:כן יש פערים רצינים ביותר ! מצלמות ברמה של 400D בעלת מהירות תריס גבוה בהרבה , הרבה יותר מהירה .אפשרות של הרכבת עדשות שונות בהתאם לעבודה,FPS גבוה יותר , עבודה עם קבצי RAW טובה יותר,חיישן גדול יותר...(וכך גם המחיר )

בדבר עדשות כמו שאמרתה יש עדשות זום ,יש עדשות רחבות ,יש מקרו ... ואלף ואחד איכויות שונות

ראה אתר:

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=NavBar&A=search&Q=&ci=8454

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FPS - Frame Per Second -כמה בשניה המצלמה "יורה".

RAW -סוג של פורמט נקי. כלומר, המצלמה לא מחדדת,עורכת או משנה שום דבר והקובץ הוא בדיוק כמו שהוא יצא מהחיישן.

היתרון בRAW הוא אפשרויות העריכה העצומות באמצעות תוכנה כמו למשל להאיר תמונה בדרך של פתיחת צמצמם דרך המחשב (!!) כמובן שזה לא בדיוק כמו שהיה יוצא באמצעות צילום נכון מראש אבל התוצאה בכל מקרה מרשימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסתכלתי לי באנטרנט וראיתי את דמויית הSLR של פנסוניק DMC-FZ50 שעושה רושם של משהו טוב (10 MP וזום אופטי X12)

היא אכן מצלמה מעולה, אבל טווח העדשה הוא לא הסיבה העקרית לזה.

מה הפערים בין מצלמה כזאת מול מלמת SLR כמו ה400D למשל של קנון או איזשהי SLR של ניקון?

בכל ISO שמעל לנמוך ביותר הפער מורגש ומשמעותי (והופך לגדול מאוד ב-ISO גבוה). עם זאת, בתקציב של 400D עם עדשת קיט אתה יכול לקנות FZ50 עם פלאש חיצוני FL-36, ואז הפער מתהפך.

ובקשר לעדשות, איזה סוגי עדשות קיימות היום? ואם אפשר הסברים קטנים על כל עדשה?

תתחיל מהמאמר הזה ותמשיך עם זה. תקבל שם תשובות לכל השאלות שלך.

לגבי "דמוית-SLR", זה בסה"כ קומפקטית עם חיישן קטן בגוף שדומה חיצונית ל-SLR. מושג שיווקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן, לטעמי חסרות השוואות בלינק שנתת לו בקשר לפלאשים ולתאורת היום, למה לא הכנסת להשוואה גם את האפשרויות הבאות :

- קומפקטית עם חיצוני ישיר

- קומפקטית עם פאלש פנימי ישיר

- DSLR עם חיצוני ישיר

- DSLR עם חיצוני מוקפץ

לדעתי זה היה הופך את ההשוואה למקיפה הרבה יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- קומפקטית עם פלאש חיצוני ישיר

- קומפקטית עם פאלש פנימי ישיר

- DSLR עם פלאש חיצוני ישיר

שלוש האפשרויות האלה חסרות משמעות בעיני כי לא ניתן לקבל איתן תמונות עם תאורה טבעית. פלאש ישיר = פוטו רצח

- DSLR עם פלאש חיצוני מוקפץ

זאת יכולה להיות קומבינציה מעולה, אבל היא הרבה יותר יקרה. בד"כ מי שקונה "דמוית-SLR" מוגבל לתקציב נמוך יותר. DSLR + עדשת קיט + חיצוני מוקפץ זה שילוב יקר באופן משמעותי. ואם רוצים לקנות גם עדשת טלה תואמת אז ההפרש רק גדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסברים, אבל.. לא שמתם לב שאני לא מבין כלום? :s07: יש כמה מושגים שאנלא מבין בכלל..כמו:

מה זה וחיצוני ומה זה פנימי? חיצוני זה כשאשכרה יש שבא בנפרד לגוף המצלמה, והפנימי זה כזה שמורכב על הגוף של המצלמה?

מזתומרת מוקפץ? אתם בועטים בפלאש?! מה זה אומר?

ובדקתי במאמרים שהבאתם לי, אין שם הסבריםפ על המושגים, בהחלט שי התייחסות אבל אין הסברים למושגים עצמם ואנלא מבין

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שכדאי שתשקיע ב SLR עכשיו כשאתה לא מכיר את המושגים הבסיסיים.

תתחיל לדעתי מדיגיטלית איכותית (אל תשפוט לפי הזום (אורך מוקד) או מגה פיקסל (גודל זה לא איכות)).

אם תאהב את זה, ותראה שאתה ממשיך להתעניין, בעתיד תמיד תוכל להתקדם הלאה.

סתם שתידע , אם כבר התלהבת מהזום.. ב SLR בחיים לא יהיה לך "זום 12X" ... עם עדשת קיט הוא יהיה בערך שווה ל X3 .

יש עדשות זום , אבל אז אתה לא יכול לצלם איתם מקרוב, תדמיין את זה כמו עם זום אופטי X12 , אבל אתה מתחיל לצלם רק בX8 או משהו בסגנון

ואז אם אתה רוצה לצלם משהו שקרוב אליך, זאת בעיה רצינית עד בלתי אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא טעית.

פשוט בעדשות לרפלקס כבר לא מדברים במונחים של זום אופטי.

ברור שקיימת אפשרות לזום גם ברפלקס כמו בדיגיטלי , אבל העסק קצת שונה כאן.

כל עדשה מכסה תחום שונה של הזום...

מרחק צמוד-----------קרוב--------מרחק בינוני---------רחוק---------רחוק מאוד

דיגיטלית זוםX0 זום 0-3 זום 3-5 5-8 8-12

רפלקס 10 18-28 55-100 100-200 200+

כשהרפלקס מתייחס לאורך המוקד.. ככה שאתה יכול לקנות עדשה שמתחילה ב 10 ומסתיימת ב28 (סתם דוגמא)

או עדשה שמתחילה ב 100 ומסתיימת ב 500... ואז זה "זום" גדול, אבל שים לב שאי אפשר לצלם מקרוב עם עדשה שמתחילה ב 100..

אני מנסה להסביר את זה בצורה הכי פשוטה , וגם הטבלה שנתתי לא הכי מדוייקת אלה סתם +\- שעבר לי בראש כדי לעזור לך להבין.

בכל מקרה, גם אני היתי במצב שלך שלא היה לי מושג בכלום ובאמת בסנוף קניתי את ה Canon S2 אחרי חצי שנה כבר מצאתי את עצמי משקיע קרוב ל 10 אלף שקל על הרפלקס... תעשה את השיקולים שלך, אבל לפני הכל , תכנס לאתר ש boren נתן לך ותתחיל לקרוא... אני מאמין שתוך כמה ימים שתקרא אתה תבין הרבה יותר ותידע בדיוק מה אתה רוצה.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...