שאלה כללית על לוחות אם עם כ.מסך מובנה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה כללית על לוחות אם עם כ.מסך מובנה

weissby

Recommended Posts

ברוב המקרים (99%) ישנו חריץ הרחבה (AGP או PCI-E) על גבי הלוח כך שבעתיד ישנה האפשרות לשדרג את הביצועים

ולעלות לרמה אחרת, כי לרוב כ.מסך לא מובנה יתן יותר ביצועים.

אם אתה רוצה לחסוך מעט כדי שתוכל לשדרג בעתיד לכ.מסך חדיש יותר, ישנה עוד אפשרות של רכישת כ. מסך זול (סדר גודל של 200-400 שקל)

ואחרי שהכרטיס שאתה רוצה יהפוך לנגיש (מבחינת מחיר או מלאי בשוק) תוכל פשוט למכור את הישן ולקנות חדש.

אני מעדיף לקנות ללא כרטיס מסך מובנה ולהשקיע באחד זול עד שאני קונה את מה שאני רוצה, אבל זו רק הדעה שלי :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תבנה על זה. דבר כזה קשה למכור. אם עכשיו הוא נחשב לזול אז בעוד שנה יתנו לך מקסימום 5 שקלים עבורו. :lol:

או שתעביר למחשב אחר (אם יש לך) או תתרום לאיזה חבר או ארגון צדקה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כרטיס מסך מובנה "גוזל" כ 128 מגה מהזיכרון

2.כרטיס מסך בנפרד מקל על המעבד ונותן תוספת ביצועים כללים למחשב

3. הם לא מאפשרים , אבל כנראה אחותך לא חשבה על זה :) אז זה לא סיבה ממשית .

וכמו שנאמר אם אחותך לא גיימרית, ובסך הכל גולשת באינטרנט וכולי , אז עדיף באמת לחסוך כ 400/300 ש"ח ולקנות לוח עם כרטיס מסך מובנה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון מהנסיון שלי עדיף לקנות כרטיס תקציבי בנפרד גם ללא גימרים והסיבה פשוטה

1-הביצועים יותר טובים וכרטיס תקציבי נורמלי לא יקח לך מהזיכרון הראשי

2-במידה ותירצה לשדרג כרטיס מסך תוכל להשאיר תישן למיקרה שהכרטיס החדש יתקלקל

אני הכשיו אם גיפה 4 כי ה6600GT שלי עוד פעם יתקלקל

למזלי החנות נתנה לי תגיפה 4 כחלופי בינתיים אבל אם לא היתה אחריות הייתי בבעיה כי לא שווה לי להשקיע

במחשב הנוכחי ואין לי כרטיס חלופי מישלי

ככה שכמה רכיבים חלופים בארון יכולים מאוד לעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שקונים 2GB (מה שעולה היום פחות מ-800 ש"ח) אני לא רואה איך זה שכרטיס המסך המובנה לוקח 128MB מפריע למשהו.

הבדלי הביצועים בין לוח עם כרטיס מסך מובנה לבין אחד בלי ממש מזעריים

סה"כ אין ממש סיבה לקנות כרטיס חיצוני אם זה לא לOC\משחקים\עריכת 3D או אם דרושות יציאות מיוחדות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כמה אנשים שקונים כרטיס מסך OB היום יקנו 2 גיגה זיכרון?

אני לא מאמין שהרבה

ולתקציבים הנורמלים יש תמיכה מלאה בDX9 בניגוד להרבה OB שהתמיכה לא מלאה

וDX זה לא רק למשחקים לדוגמה תיקח תממשק של וסיטה

אני הבנתי שבעתיד זה ישתנה ויהיו OB שיתמכו אפילו בDX10 ויגיעו אם יצאות טובות

וכל מה שצריך לשימושים קלים וליבה גרפית בתוך מעבד תחליף תOB בדרג הנמוך ביותר

אבל נכון להיום עדיף להשקיעה איזה 200 שקל יותר ולקנות חיצוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LiorP23

תגיד תאמת כמה אנשים שקונים היום OB קונים 2 גיגה לדעתך?

וכמה קונים OB אם תמיכה מלאה בDX9 לדעתך?

במחשבים של 1500 שקל+- כולל הכל אני לא רואה איך אפשר להכניס למפרט 2 גיגה

וזה בדרך כלל מה שקוני OB מבזבזים בדרך כלל לערכתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם עם 1GB זה עדיין די זניח

Onboard עם תמיכה ב-DX9 לדעתי קונים רוב מוחץ של מי שקונה Onboard, מכיוון שאינטל מוכרת את רוב ה-Onboardים בעולם, והיא כבר הכניסה תמיכה ב-DX9 לצ'יפסטים שלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שרוב המשתתפים הם גיימרים או סתם ילדים מתלהבים ,זה עלול להטעות אדם רציני שרוצה לבנות מחשב לשימוש רציני,אבל לא למישחקי מחשב.אני בניתי כבר כמה מערכות לאנשים רציניים מאד,חלק לצורך אולפן לעיבוד סאונד ,לכולם היה צורך במערכת חזקה אבל יציבה ז"א לא OC ,ומצד שני העלות היא גם שיקול במחשב יקר כיוון שעדיף להשקיע סכום גדול במה שיביא תועלת ולא סתם ,אם תקנה את כל הרכיבם מהסוג היקר ביותר שקיים אז תצא במחיר אסטרונומי ,סה"כ בעלות של פחות מ7000 בניתי מחשב עם לוח 965 הכי חזק שקיים של (כן כן למי שלא עושה OC הוא הלוח היציב והטוב והאמין ביותר שקיים ולא תאמינו עד שתנסו)מעבד C2D 6600 זכרון של בין 2-4 ג'יגה במהירות 800MHZ מערך רייד של 2X2 סה"כ 4 WD250KS שהמחיר שלו מצחיק היום (350 שח) ובלי להלאות אותכם בפרטים יצא מחשב בן זו** ובעצם אני ממליץ לכל מי שלא משחק משחקי מחשב ולא מבצע OC (למשל קניתם מחשב לדודה שרוצה לגלוש ולשמור תמונות)לא לבזבז כסף על כרטיס מסך ובמיוחד שיצאו בקרב אני מקווה לוחות עם כ"מ מובנה שיתמוך DX10 ובכל הטנולוגיות החדשות חוץ מזה שהמובנים הטובים X3000

מפעילים אפילו משחקים בהגדרות בסיסיות ותומכים יפה מאד במסך 22" ברזולוציה של 1680X1050 שקניתי למערכות הללו .אחרי הכל אני מסכים שמי שמבין מה קורה בתוך המארז ורוצה לעשות OC ולשחק כמו שצריך והרבה לקנות את הלוחות הקלאסיים של אסוס וג'יגהבייט ודומיהם .אבל אל תשכחו שיש אנשים שלא יפתחו את המארז אפי' לשאוב אבק ואז אפי' בלי OC יש מחשבים שהביצועים שלהם נפגעים עקב התחממות והתלונות חוזרות למי שבנה את המחשב לכן לאנשים כאלו כדאי לקנות מארז HEC טוב עם פילטר (6A19) ולתת להם לוח עם כ"מ משולב ומעבד C2D מהזולים שלם יתחמם כמעט ושגוף הקרור המסופק איתו יכול לקרר פי שתיים מהצורך ובד"כ גם יש לו שליטה חכמה על מהירות הסיבוב ככה שתקבלו מחשב שקט יחסית ולהוסיף עוד כסף על לפחות 1G ואז המחשב יהיה חזק בשביל הצרכים הבסיסיים וגם אמין וללא צורך בתיקונים כל יומיים (כמו התורות הארוכים למעבדות התיקונים בחנויות מחשבים זולות לאנשים שלא מבינים והמבין יבין)

אני לא מומחה בתגובות אז תסלחו לי על הניסוח הארוך אבל המסר בא מרצון טוב לחסוך לאנשים כסף ויותר מזה לחסוך להם עגמת נפש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...