שאלה בנוגע ל Radeon 9000 Pro - דחוף - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע ל Radeon 9000 Pro - דחוף

Joe Blow

Recommended Posts

בקשר ללהגיע לארץ אני לא יודע אבל עד כמה שידוע לי ה fx יראה אור בעוד חודש מקסימום בחו"ל , אז השאלה עם לקנות 9000 איטי או 4x00 (ה X יכול להיות 2,4,6 אם אתה מבין) מהיר היא הבחירה האישית שלך. בד"כ ההוזלה מתרחשת עם הגעת הכרטיס לחנויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אל תיקח את ה 9000 , ביזבוז של כסף , אתה לא תראה יותר מדי הבדל , אם אתה ממש רוצה כריס חדש לא נראה לי שב600 שקל תמצא משהו מתאים , חבל על הכסף . תקנה ב900 את ה ti 4200 או את radeon 9500 ,אז תראה הבדל,אם אין לך ממש כסף אז תחכה עוד קצת,כשיצא ה geofrce fx בעוד כחודש המחירים של כל ה 4 ti יפלו פלאים , תאמין לי שווה לחכות!!.זה מה שקרא כשקניתי את הכרטיס שלי , יצא בדיוק הגיפורס 4 וכל השאר הוזלו פלאים (כן גם הרדאון הוזל משמעותית).

9000 פרו נכון להיום - 544 ש"ח, 544 זה לא כמו 900 ואף יותר שאתה מציע לו - איך אתה משווה בכלל - אל תגרום לו להוציא סתם עוד כסף, אולי במתמתיקה שערפת עושה זה באמת שווה. עוד 360 ש"ח זה הפרש לא קטן.

אם אתה רוצה גם להאמין לו שלא יהיה הבדל בביצועים אם תקנה את ה 9000 פרו אז תאמין לו, אבל מה שהוא אומר חסר כל ביסוס ואף לא נכון.

וד"א גם אני קניתי את הכרטיס שלי לאחר שיצא ה GF4 - ולא היתה ירידת מחירים פלאית בכלל. בכל מקרה לחכות זאת תמיד מלכודת ואכן אין לזה סוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה GF4 MX חזק מה GTS אך ורק כשמשווים ביצועים עם AA, בכל מצב אחר ה GTS לוקח אותו פשוט בגלל שיש לו פי 2 צינורות עיבוד כך שהוא יכול לפצות על התדר הנמוך יחסית שלו.

ומי מפעיל AA עם כרטיס כזה בכלל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"ה GF4 MX חזק מה GTS אך ורק כשמשווים ביצועים עם AA, בכל מצב אחר ה GTS לוקח אותו פשוט בגלל שיש לו פי 2 צינורות עיבוד כך שהוא יכול לפצות על התדר הנמוך יחסית שלו."

;D

אתה בטוח אחי ? , זה שיש לו יותר צינורות עיבוד זה אומר שהוא יותר מהיר ?! , זה נכון שיש לGTS יותר צינורות עיבוד - 4 מול ה 2 של ה 440, אבל הצינורות של ה 440 - הם הרבה הרבה יותר מתקדמים מהצינורות של הGTS - צינור שהוא שתי דורות מיושן יותר (למעשה הם מבוססים על הצינורות של ה GF4 שמבוססים על הצינורות של ה GF3 - תוריד רק את השיידרים), תוסיף לזה מהירויות שעון גבוהות יותר של ה 440 ותקבל ביצועים הרבה יותר גבוהים, אני אומר לך שהוא יותר מהיר אפילו מה GF2 TI שהוא יותר מהיר מה GTS PRO שהוא יותר מהיר מה GTS עליו אתה מדבר נקודה.

אתה אומר כאן דברים לא נכונים שמבלבלים בן אדם מתלבט, אתה מוזמן להביא סקירה שתוכיח אחרת (רק אל תביא לי בנצמארק של טומבריידר 1 :), אבל אני מאוד בספק שתמצא. בהצלחה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם

קניתי היום את ה Radeon 9000 Pro של ואני מאוד מרוצה.

השוותי תוצאות של 3D Mark מול הכרטיס הישן וקיבלתי שיפור מדהים 6707 מול 3415. אני אעשה עוד כמה הרצות לראות שאני מקבל אחידות בתוצאות כדי להיות בטוח. חוץ מזה מקבלים bundle תוכנות נחמד מאוד עם הכרטיס וכל זה "רק" 544 ש"ח. ;)

תודה לכל מי שעזר לי להגיע להחלטה. דרך אגב, באותה הזדמנות גם שידרגתי את המעבד ;D .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"ה GF4 MX חזק מה GTS אך ורק כשמשווים ביצועים עם AA, בכל מצב אחר ה GTS לוקח אותו פשוט בגלל שיש לו פי 2 צינורות עיבוד כך שהוא יכול לפצות על התדר הנמוך יחסית שלו."

;D

אתה בטוח אחי ? , זה שיש לו יותר צינורות עיבוד זה אומר שהוא יותר מהיר ?! , זה נכון שיש לGTS יותר צינורות עיבוד - 4 מול ה 2 של ה 440, אבל הצינורות של ה 440 - הם הרבה הרבה יותר מתקדמים מהצינורות של הGTS - צינור שהוא שתי דורות מיושן יותר (למעשה הם מבוססים על הצינורות של ה GF4 שמבוססים על הצינורות של ה GF3 - תוריד רק את השיידרים), תוסיף לזה מהירויות שעון גבוהות יותר של ה 440 ותקבל ביצועים הרבה יותר גבוהים, אני אומר לך שהוא יותר מהיר אפילו מה GF2 TI שהוא יותר מהיר מה GTS PRO שהוא יותר מהיר מה GTS עליו אתה מדבר נקודה.

אתה אומר כאן דברים לא נכונים שמבלבלים בן אדם מתלבט, אתה מוזמן להביא סקירה שתוכיח אחרת (רק אל תביא לי בנצמארק של טומבריידר 1 :), אבל אני מאוד בספק שתמצא. בהצלחה....

ה GF4 MX קרוב הרבה יותר ל GF2 MX מאשר ל GF4 TI.

יש לו יתרון על ה GTS בשני פרמטרים:

רוחב פס לזיכרון (ולכן היתרון ב AA)

פוליגונים לשניה (עקב מהירות השעון

ל GTS יש יתרון ב FILL RATE בגלל 4 פיפליינים

אפשר ליצור בכוונה מצבים שבהם לאחד מהם יהיה יתרון על השני ככה שלהגיד שאחד חזק מהשני לא ניתן (פשוט ניתן "להוכיח" שכל אחד חזק מהשני לפי המבחן).

לא נראה לי שזה בכלל רלוונטי למשהו כבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF?

6707?! אולי אתה יכול לקשר אותי להשוואה? ::)

אולי לא הבנת נכון. זו השוואה שאני עשיתי עם 3D Mark. הרצתי את התוכנה על המחשב שלי עם הכרטיס הישן ויצא 3415. החלפתי לכרטיס החדש ויצא 6707. זה כל הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא לא, מה זה "ניתן ליצור מצבים" זה לא נכון לגבי כרטיסים אלה, תשמע - לא למדת את העניין לעומק - המשפט הוא "ה440 קרוב יותר ל GF2 מאשר ל GF4TI" אין כל קשר ל MX - אל תתבלבל, אני ממליץ לך לקרוא סקירה מוקדמת על ה 440.

בשביל להשוות ביצועים בודקים ביצועים במספר משחקים פופולרים נקודה !! בלי AA AF וכל השטויות. ובמבחנים אלה (בעצם משחקים) ה 440 עובד את הGTS כמעט בכל תחום.

"ה GF4 MX קרוב הרבה יותר ל GF2 MX מאשר ל GF4 TI." - המשמעות תחלס היא שמבחינת תמיכה ב תכונות 3D הוא קרוב יותר למשפחת ה GF2 - הוא כמו GF2 רק יותר מהיר, ולא מכיל תמיכה בשיידרים כמו ה GF3 וה GF4TI זה הכל - לכן נאמר המשפט.

"יש לו יתרון על ה GTS בשני פרמטרים:רוחב פס לזיכרון (ולכן היתרון ב AA)" - נו, אתה אפילו אומר בעצמך, ממתי רוחב פס לזכרון משפיע רק על AA - זה משפיע על כל ביצועי הכרטיס, אין לי כוח להכנס לפרטים טכנים של טכנולוגית הצינור ב GF4 - אבל מדובר בדבר הרבה יותר חכם שמקפיץ את הביצועים מעלה (HSR,COMPRESSED Z , FAST Z CLEAR ועוד) - לכן 2 צינורות עושים פלאים.

ולמה אני משתדל כלכך הרבה , הנה דוגמאות מסקירה ישנה של אננד ממשחקים תכלס - לא מבדקי פילרייט שונים ומשנוים שלא אומרים כלום, בה תראה שה440 הפשוט עוקף את ה GF2 TI שהוא משמעותית יותר מהיר מה GTS עליו אתה מדבר, אולי יהיה מקרה בודד של משחק בו ה GTS ישתווה ל 440 אבל ברוב המשחקים ה440 עוקף את ה GTS - ובהרבה, אבל בכל מקרה דובר כאן בהמלצה על ה 9000 פרו שעולה 550 ש"ח ויתן שיפור ביצועים וטכנולוגיה משמעותי מה GTS הזקן שלו ומתאים בדיוק לדרישות שלו, ונראה כרגע שהוא מרוצה מאוד מההחלטה:

עריכה: נראה שהתמונות של אננד מסרבות לעלות כאן :(

showdoc.html?i=1583&p=9

blue.gif

image081.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"יש לו יתרון על ה GTS בשני פרמטרים:רוחב פס לזיכרון (ולכן היתרון ב AA)" - נו, אתה אפילו אומר בעצמך, ממתי רוחב פס לזכרון משפיע רק על AA - זה משפיע על כל ביצועי הכרטיס, אין לי כוח להכנס לפרטים טכנים של טכנולוגית הצינור ב GF4 - אבל מדובר בדבר הרבה יותר חכם שמקפיץ את הביצועים מעלה (HSR,COMPRESSED Z , FAST Z CLEAR ועוד) - לכן 2 צינורות עושים פלאים.

כיוון שיש ל GF4 MX רק שני פיפליינים ואין לו שיידרים אז רוחב הפס העצום שנתנו לו מאוד מתבזבז.

הדבר היחידי שיכול בכרטיס לצרוח את רוחב הפס הזה זה AA.

אין ספק שיש לו תוספות שנותנות לו יתרונות על ה GTS וביניהם גם תמיכה בשני מסכים ופריסת בחומרה (שאיך ל Gf4 Ti - אנשים מוזרים עובדים ב nVIDIA).

בא נקבל את העובדה שה MX440 מהיר נניח ב 15% מה GTS, זה נראה לך משהו משמעותי שניתן להרגיש בו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בא נקבל את העובדה שה MX440 מהיר נניח ב 15% מה GTS, זה נראה לך משהו משמעותי שניתן להרגיש בו ? "

אתה עוד פעם מדבר על טכנולוגייה ודיבור תאורטי בלי להסתכל על התכלס - בדיקת ביצועים במשחקים - על זה דיברתי.

15 אחוז זה לא מורגש - אבל מאיפה בשם העולם הבאת את המספר הזה ???, הבאתי הוכחות , בדיקות ממשחקים תכלס בלי מצבים מיוחדים - וברובם ההבדל הוא הרבה יותר מ15 אחוז, יש גם מספר בודד של משחקים שהם אף דיי שווים - אך זה אחוז קטן.

שים לב לדוגמא שהבאתי - אנריל טורני 2003 - משחק פופולרי - מנוע בסיס למשחקים אחרים , רזולציה ממוצעת - הכל טוב ויפה - ה440 עוקף את ה GF2TI (שיותר חזק מה GTS ביותר מ 30 אחוז - עם פי 2 אל תשכח) ב 40 אחוז - תוספת של 40 אחוז זה קצת יותר מה 15 שאתה הזכרת, ותוסיף את ההבדל בין הGTS ל TI ותקבל יותר מ 50 אחוז - עכשיו תענה לי אתה - 50 - 70 אחוז זה משהו שניתן להרגיש בו ??

נכון שיהיו מספר משחקים עם הפרשים יותר קטנים ואולי בודדים שיש אפילו שוויון - אבל זה לא מייצג את הרוב.

תשמע - כל עוד לא למדת את הנושא בצורה אקדמאית (סקירות וסקירות טכנולוגייה ברשת זה לא אקדמאי) אז לא משנה מה ההבנה שלך וההגיון שלך אומרים אפילו אם זה נכון - מה שמשנה זה התכלס - עובדות בשטח - אם זה אי אפשר להתווכח - לא משנה כמה שעות תראה לנו שחרשת על האינטרנט בקריאה בנושא.

רק שתי הערות חשובות במהות "הדיון" הזה בתרד:

---------------------------------------------------

1) בכלל לא המלצתי על 440 במקום ה GTS שלו, אלא על 9000 פרו במקום , מישהו אמר שלא יהיה הבדל בינהם ושהGTS יותר טוב מכל ה "MXים למינהם", ואני עניתי שיהיה הפרש משמעותי ביותר בינהם (9 פרו ו GTS) ושאפילו ה 440 הפשוט עוקף את ה GTS - זה היה הערה להמחשה (-ידוע שה9000 פרו יותר מהיר ומתקדם מה 440), לא המלצתי על ה440 - הבנת קצת לא נכון - אני מציע שתחזור כמה עמודים אחורה ותקרא שוב את התרד.

2) יש תופעה של "שינוי דעה חלקלק " בפורומים (בכלל) בצורה שבה פוליטיקאים מתנהגים. אומרים נתון מסויים ואז לאט לאט עם המשך הפוסטים של תגובות ששוללות נתון זה משנים את הדעה למשהו אחר בצורה שתיראה כאילו לא שינו עמדה בכלל וכדי לצאת עדיין "גברים" מכל העסק, לא תמיד שמים לכך לב שרושמים לכן אני יכול לסלוח - אבל זה דבר קצת מעצבן:

"ה GF4 MX חזק מה GTS אך ורק כשמשווים ביצועים עם AA, בכל מצב אחר ה GTS לוקח אותו" (שים לב ל:בכל מצב בלי AA הGTS לוקח)

"בא נקבל את העובדה שה MX440 מהיר נניח ב 15% מה GTS"

שני משפטים שלא תואמים בינהם ואפילו אחד שולל את השני, שנאמרו ע"י אותו אדם. אם זאת היתה השוואה מתמטית - אז היה צריך לשים את הסימן "שונה" בין המשפטים. לפעמים כדאי להגיד " נכון טעיתי כשאמרתי X אבל בכל זאת......" זה מראה אופי הרבה יותר בוגר ורציני ולהביע דעות בצורה חלקלקה רק כדי לשמור על כבוד, תאמין לי כבר קראתי פוסטים שלך ואני יודע את הידע שלך - לא חסר לך, אבל זה לא צריך לעלות לך לראש - מכבדים אותך גם בלי זה.

יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...