אחרי יותר מ 100 שנה- תעלת הימים אושרה. ים המלח נ&#14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחרי יותר מ 100 שנה- תעלת הימים אושרה. ים המלח נ&#14

Pika007

Recommended Posts

זוכרים את רעיון "תעלת הימים"? תעלה שתחבר בין ים המלח לים סוף/הים התיכון? הרעיון שהרצל הגה כמה שנים לפני מותו?

פרס החליט ליזום הרבה פרויקטים בזמן האחרון, וכאחד מהם החליט להחיות את הרעיון.

http://news.walla.co.il/?w=//1075262

תעלת הימים אושרה, ים המלח ניצל, ועם קצת מזל- גם הבולענים ייעלמו לאיטם, המלונות שוב ישכנו ממש לצד החוף ולא 100 מ' ממנו כמו שהמצב היום

אני אישית מרוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם זאת, אקולוגים טוענים כי אחת הבעיות החמורות של הזרמת מי ים סוף לים המלח היא החדרת מים מלוחים לאקוויפר המים המתוקים. בנוסף, טוענים שוחרי טבע כי בניית נתיב התעלה תצריך חפירה וקידוח בהרי הסביבה, ותזיק לנוף הייחודי מאוד.

בהשוואה לזה, המלונות לא מעניינים אותי.

תזכור גם שכל היחוד של ים המלך הוא בריכוז הגבוה של המלחים בו. ברגע שתתחיל למהול את המים, פשוט תהרוס אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהייתי בתיכון, הראו לנו שאם מערבבים מים מים המלח ומים מהים התיכון, נוצר משקע לבן כמו סיד.

ולכן אסור להזרים את מי הים התיכון לים המלח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלונות לא לצד בריכות האידוי, הייתי שם לא פעם.

יש 2 אזורי מלונות ליד ים המלח, הגדול שבהם נמצא ליד החלק ה "חופשי" של האגם.

ומים מים סוף לא בדיוק "ימהלו" את ים המלח, בוסף למלח הגבישי שקיים שם, המליחות בים סוף גבוהה מאוד ביחס למקומות אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מתי פעם אחרונה הייתם בים המלח אבל בשנים האחרונות הוא מצתמק בקצב מטורף, ואם לא נעשה משהו בעניין הוא ייעלם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההודעה הזו הייתה אלי?

אני מודע להצטמקות המפחידה של ים המלח, זה למה אני מרוצה מאישור הפרויקט, סוף סוף.

אגב, ידעתם שבנקודה העמוקה ביותר עומקו של ים המלח הוא יותר מ 400 מ'? אם הוא יתייבש לגמרי, המקום הנמוך ביותר על פני כדוה"א יכפיל את עומקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומים מים סוף לא בדיוק "ימהלו" את ים המלח, בוסף למלח הגבישי שקיים שם, המליחות בים סוף גבוהה מאוד ביחס למקומות אחרים.

זה לא אמור להיות הים התיכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל המלונות נמצאים על שפת בריכת אידוי ללא יוצא מהכלל

כל החלק הדרומי הוא בריכת אידוי

ים המלח נגמר ליד מצדה ומשם מוזרמים המים בתעלה לחלק הדרומי שהוא בריכת אידוי .

דווקא שם יש סכנת הצפה ושוקלים להרוס חלק מהמלונות ולבנות מחדש במקום גבוה מאחר והמלח שוקע בבריכת האידוי ומפלס המים עולה.

אין סכנה גדולה של התייבשות ים המלח מאחר והוא אמבטיה עמוקה מאוד. המפלס ירד במשך השנים בעשרות מטרים אבל יש עוד מאות עד שנגיע לקרקעית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אמור להיות הים התיכון?

"כריית תעלת מים סוף לים המלח" - ציטוט מהכתבה

ולמרות שמקנן בי ספק רב שזה באמת יקרה (בחייכם, הרעיון הזה באמת קיים 100 שנים. מה הבא, קיצור השירות הצבאי ליומיים?)

זה יהיה טוב מאוד אם זה יקרה, כי אני לא יודע כמה מכם היו באזור בשנים האחרונות,

אבל בימינו אפשר לעבור ברגל לירדן דרך חלקים שבמפה אמורים להיות ים המלח מרוב שים המלח התייבש לו ולא נשאר ממנו כמעט כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...