מתח VCE שלילי - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתח VCE שלילי

mei

Recommended Posts

כמו שאמרתי, אתה יודע שהמתח על דיודת הזנר הוא VZ, וככה אתה יודע מה המתח בבסיס הטרנזיסטור ומכאן אתה יודע מה המתח על נגד האמיטר (כי אתה יודע מה המתח באמיטר). ככה אתה יודע מה הזרם (לפי חוק אום) של מקור הזרם שהוא הטרנזיסטור.

אם אני אשנה את VZ אז אני אשנה את הזרם של מקור הזרם שהוא כרגע 2mA.

אם יש לך עוד שאלות באלקטרוניקה, אשמח לענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה לא נכון כי המתח על הזנר קובע רק את המתח על הזנר עצמה ועל נגד העומס, וע"י קביעת המתח המתפזר על

הדיודה, ניתן לסגור חוג מתח בנקל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודע מה תסתכל התשובות אם יש לך... זה פתרון נכון, היה לי קורס באלקטרוניקה לינארית אז אני קצת מתמצא.

לא הבנתי... זה אומר שזה אפשרי או לא ???????

ואגב אני לא מכיר קורס בשם אלקטרוניקה ליניארית ?? יש אלגברה ליניארית (קורס מתמטי), ומערכות ליניאריות (רציף+בדיד)...

איפה אתה לומד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לומד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בבר-אילן. יכול להיות שאתה מכיר את הקורס בשם "מעגלים אלקטרוניים לינאריים" או "אלקטרוניקה אנלוגית".

הפתרון שאני הבאתי לך הוא כניראה מה שנכון, מה גם שתשים לב שהזרם יצא מספר עגול ויפה, אז זה די רמז שזה נכון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, אתה יודע שהמתח על דיודת הזנר הוא VZ, וככה אתה יודע מה המתח בבסיס הטרנזיסטור ומכאן אתה יודע מה המתח על נגד האמיטר (כי אתה יודע מה המתח באמיטר). ככה אתה יודע מה הזרם (לפי חוק אום) של מקור הזרם שהוא הטרנזיסטור.

אם אני אשנה את VZ אז אני אשנה את הזרם של מקור הזרם שהוא כרגע 2mA.

אני לא יודע אבל מה נותן לי המתח בבסיס הטרנזיסטור כי אין לי בבסיס נגד ואותי מעניין הזרם בבסיס אז איך אני מוצא אותו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזרם בבסיס לא מעניין אותך

מה שמעניין הוא הזרם בקולקטור או האמיטר, ואם המתח בבסיס הוא VB אז המתח באמיטר הוא VB-0.7 וכך אתה יודע מה המתח על נגד האמיטר, לפי חוק אום אתה מוצא את הזרם.

כל ה"קטע" של נגד אמיטר הוא עבור קביעת נקודת עבודה יציבה ופשוטה לחישוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...