קצת עזרה עם רשת ביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת עזרה עם רשת ביתית

-JobNick-

Recommended Posts

טוב אני רואה שסוף סוף עשו פורם נפרד לרשתות (כי לפני זה אף אחד לא היה עוזר. ניראה מה יהיה עכשיו)

אז קצר ולעיניין. 2 מחשבים אחד עם WIN PRO שני עם WIN 98

2 כרטיסי רשת 10/100 (או שזה הפוף 100/10) אחד של CNET השני של ZOLTRIX (בעברית צחה טריקים זולים סתם סתם)

ההגדרות שהגדרתי: קודם כל התקנתי את ADAPTER של שתי כרטיסי הרשת אחרי זה התקנתי TCP/IP לשניהם (כמובן TCP/IP של כריטסי הרשת לא של משהו אחר)

בהגדרות של הTCP/IP המחשב הראשון עם WIN PRO הגדרתי את האיפי 10.10.10.1 בשני 10.10.10.2 בשניהם סאבנט של 255.255.255.0 וכמובן התקנתי את הפרוטוקול של מיקרוסופת לשיתוף קבצים (ומדפסות)

במצב הזה כאשר אני נכנס לדוס (באיד מהמחשבים) ועושה פינג למחשב האחר הפינג לא עובד ואני מקבל TIMEOUT ממש מעצבן

ניסיתי גם להגדיר את האיפי הבאים : הראשון 192.168.0.1 השני 192.168.0.2 לא עזר למה לעזעזל אין הפינג לא עובר הרי במצב הזה זה אמור לעבוד

ונזכרתי בעוד משהו בשני המחשבים בWORKGROUP כתבתי את אותו השם (בשני הכרטיסים נורת ה LINK דלקה והכבל שהשתמשתי בו היה RJ45 מוצל אפילו ניסיתי 2 כבלים שונים שנקנו בחנויות שונות ולא עזר)

עישתי משהו לא נכון?1 צריך להוסיף עוד פקוטוקול או משהו? (דבר אחרון שנזכרתי בו עכשין בשני המחשבים עשיתי SHARE לכונן C)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה למשל לא הגדרתי טוב?!

תגגיד לי משהו אחר בשביל ש"יבור" לי פינג בין מחשב אחד לשני (סתם לבדוק עם הכל תקין) צריך להיות מותקנים אצלי

הADAPTER של כרטיס הרשת הTCP/IP של כרטיס הרשת (שבו הגדרתי את האיפים ואת הסאבנט) וכמבון פרוטוקול שיתוף הקבצים והמדפסות של מקרוסופת

בכזה מצב ובהנחה שהכל תקין אצלי צריך להיות פינג בין 2 מחשבים?

ודבר נוסף יש איזו תוכנה שבודקת תקינות של כרטיס רשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק אין כמעט מה להגדיר שם .

תנסה להתקין את הדריברים הרישמיים של הכרטיסים.

בקשר לתוכנה שבודקת את תקינות הכרטיס אני לא יודע ,בדרך כלל זה תוכנת דוס שבא עם הכרטיס.

צריך שהכרטיס ישתמש ב IRQ כל שהוא,כי אז התוכנה לא תעבוד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד מוזר הבעיה שלך - הדבר הראשון כתבת במצב דוס... עכשיו אל תחשוב שאני חושב אותך אדיוט או משהו אבל התכוונת ליציאה לדוס או לחלון דוס (או קומנד מוד באלפיים/איכספי), כי אם אתה בדוס הדרייברים של כרטיסי הרשת לא עובדים...

עכשיו לא הייתי מציע לסמוך יותר מדי על האור הירוק של הלינק, ראיתי כבר הרבה פעמים שהוא פועל למרות שלא היה כלום - ואחרי החלפה של אחד הכבלים או אפילו הכרטיס עצמו, רק אז, התקשורת פעלה, כך שלמעשה האור הירוק הזה הוא מאוד ליברלי וישמח לפעול אפילו אם אין קשר (אגב, הוא אמור לסמל חומרה תקינה, דיינו כבלים, חיבורים (בהאב, סוויץ' ובכרטיס) וכו').

תגיד לי מה ניסית ונמשיך משם.

:hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פינג ל 127.0.0.1 (localhost) הוא יכול לעשות אם אין בכלל כ.רשת :lol: , נסה :P .

תעשה פינג לכתובת שהגדרת לכ.רשת שלך (אבל לא ל 127.0.0.1 שזו כתובת ווירטואלית של ווין), נניח 192.168.0.1 .

גם זה, אגב,לא אומר כלום לגבי תקינות הכ.רשת אלה כלל הרישות בווין (פרוטוקולים וכו'*).

:hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...