בניית מארז מחשב שקט מעץ - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מארז מחשב שקט מעץ

THE FOX

Recommended Posts

עץ מלא לא תמצא בעובי נמוך מ1.8 ס"מ... כבד!

דיקט דק יותר כנראה לא יהייה חזק מספיק, ואם כן אז הוא בטח יהייה יקר...

כשתדע מה הגודל של המארז שאתה רוצה, תחשב את השטח (הפנמי) ותברר כמה עולה ספוג אקוסטי בגודל מתאים...

עד אז אתה יכול לעשות סיבוב באיזה אזור תעשייה ולברר איזה עץ יהייה עדיף בשבילך-> חזק, דק (1 ס"מ ומטה זה יהייה הגיוני), קשיח (בולע יותר טוב רעש), עמיד (כזה שלא סופג מים ולא משנה את הצורה שלו אחרי חודש- תשאל את המוכר. זה הדבר הכי חשוב שאתה צריך לדעת), ובתקציב :)

עוד משהו: אתה מתכנן על מים כלשהו?

כי זה יכול לחסוך לך את ההתעסקות עם עץ... לעבוד עם פרספקס\ פח\ אלומיניום הרבה יותר פשוט ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מתעניין בקירור מים, בעבר שקלתי אך לאחר מחשבה מרובה הגעתי למסקנה שאיןלי בכך צורך.

אם כבר אז לקפוץ היישר אל גז :) אבל שם השקט לא בדיוק מתקיים עקב המדחס.

חשבתי על עץ MDF, עובי 1 CM.

מיקום הלוח כבר יש, כמו במארז הבא:

image3lo4.jpg

אך לגבי השאר אין לי מושג כרגע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MDF יחסום רעש, אבל אני לא יודע עד כמה הוא חזק...

ולא התכוונתי למיקום הרכיבים... התכוונתי לזה שאתה צריך לתכנן את החלקים החיצוניים של המארז (דלתות, גג...), כדי לדעת כמה שטח צריך לכסות, ואז לברר כמה יעלה לך הספוג בהתאם לשטח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מקסימום 1.5 CM של MDF.

איזה דבק מומלץ לעץ כזה?

מדידת השטח פנימי יגיע לאחר בניית המארז כולו.

יש לי מהיכן ספוג מבודד להשיג במחיר לא רע :cool2:

מאוררי 12CM של AC יחוברו להשגת השקט,

איזו תעלת יניקת אוויר חיצונית יעילה?

אני צריך רעיונות למיקומי הספק כוח ,כוכני CD, וHD. זו הבעיה :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.5 ס"מ זה הרבה... אבל החלטה שלך :)

ודבק?! מהחום+ וויברציות של כל החלקים הוא או יתייבש לגמרי וישבר, או שסתם לא יחזיק טוב... תהייה חייב לשים כמה ברגים לעץ (ולא מסמרים!) כדי לחזק את הקונסטרוקצייה... אפשר בנוסף לדבק- במיוחד כדי שהוא יסתום את כל החורים והסדקים האפשריים...

יש דבק מיוחד לעץ- צהוב- חרדל כזה... תבקש בחנות דב לעץ והם ידעו מה לתת לך... רק שים לב שזה לא דבק מגע פשוט (לא 3 שניות... מגע שמתייבש לאט... בצבע קרמל...) כי הדבק לא מחזיק עץ טוב במיוחד (לא כמו דבק מיוחד לעץ).

ואתה מודע לזה שלא תצליח לאטום לגמרי את הרעש והמארז יתחמם בטרוף, כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בניתי מארז מעץ הלכתי על עץ מסוג סנוויץ הוא גם יפה וגם זול יחסית ונוח לעבוד איתו

אם היה לי זמן הייתי מצלם את המארז ומעלה אבל יש לי מבחן ביום ראשון כך שעד אז אני עסוק

עריכה עובי 1.8 ס"מ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.5 ס"מ זה הרבה... אבל החלטה שלך :)

ודבק?! מהחום+ וויברציות של כל החלקים הוא או יתייבש לגמרי וישבר, או שסתם לא יחזיק טוב... תהייה חייב לשים כמה ברגים לעץ (ולא מסמרים!) כדי לחזק את הקונסטרוקצייה... אפשר בנוסף לדבק- במיוחד כדי שהוא יסתום את כל החורים והסדקים האפשריים...

יש דבק מיוחד לעץ- צהוב- חרדל כזה... תבקש בחנות דב לעץ והם ידעו מה לתת לך... רק שים לב שזה לא דבק מגע פשוט (לא 3 שניות... מגע שמתייבש לאט... בצבע קרמל...) כי הדבק לא מחזיק עץ טוב במיוחד (לא כמו דבק מיוחד לעץ).

ואתה מודע לזה שלא תצליח לאטום לגמרי את הרעש והמארז יתחמם בטרוף, כן?

תלוי בחוזק העץ כמובן... ;)

הדבק יחסום את הפתחים הלא רצויים,וע"י ברגים יושג החוזק המקסימאלי.

ראיתי בעבר בתוכנית TV איזה משהו כמו שאמרתה..צריך לבדוק תעניין.

מודע, אבל תמיד קיימת שאיפה :xyxthumbs:

זרימת האוויר בכניסה לפי תיכנון צריכה להיות 56CFM ובמינמאלי סביבות 25CFM במעבר ל 5V.

מאורר COOLING Fan 12.

האם יש צורך במאורר נוסף להכנסת אוויר לאיזור הכרטיס מסך/ מעבד?[br]פורסם בתאריך: 17.02.2007 בשעה 02:05:16

אני בניתי מארז מעץ הלכתי על עץ מסוג סנוויץ הוא גם יפה וגם זול יחסית ונוח לעבוד איתו

אם היה לי זמן הייתי מצלם את המארז ומעלה אבל יש לי מבחן ביום ראשון כך שעד אז אני עסוק

עריכה עובי 1.8 ס"מ

תמונות בהחלט יתרמו, תוכל לפרט מן הנסיון בבנית המארז? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקומך היתי הולך על MDF ומחבר את הלוחות בעזרג ברגים בשילוב דבק.

אם החומרים האלה מספיק חזקים בשביל וסאב וופרים אז זה יחזיק מארז מחשב כמו כלום.

ולפי דעתי לעבוד עם עץ הרבה יותר פשוט מאשר עם אלומיניום. במיוחד אם יש לך כלים מתאימים.

אז שיהיה לך בהצלחה.

ונקווה לראות והתקדמות בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך רעיונות למיקומי הספק כוח ,כוכני CD, וHD. זו הבעיה :-\

בשביל בגלל שהוא כבד הכי טוב לשים אותו על רצפת המארז כך שלא יופעיל יותר מדי כוח על הצדדים או תקרה.

להארד דיסק אם אתה רוצה שיהיה שקט אז אני ממליץ או לעשות משהו שיחזיק אותו עם גומי באוויר כדי שהוויברציות יהיו שקטות.

ובשביל הcd הכי טוב זה לקחת את החיבורים ממארז ישן אם יש לך

ורק שתדע שאני התחלתי כבר לבנות מארז מעץ דיי דומה לשלך אבל עם חלון ובלי ספוג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקומך היתי הולך על MDF ומחבר את הלוחות בעזרג ברגים בשילוב דבק.

אם החומרים האלה מספיק חזקים בשביל וסאב וופרים אז זה יחזיק מארז מחשב כמו כלום.

ולפי דעתי לעבוד עם עץ הרבה יותר פשוט מאשר עם אלומיניום. במיוחד אם יש לך כלים מתאימים.

אז שיהיה לך בהצלחה.

ונקווה לראות והתקדמות בקרוב.

בסאב אין לך את המשקל של הרכיבים, גופי הקרור וטמפ' שיכולה להצתבר גם ל50 מעלות... הסאב בנוי כדי להחזיק מגנט שמקובע בנקודה מסויימת, ולא כדי להחזיק מישקלים שונים במקונות שונים (מה שיוצר מומנטים וכו'...)

דבר שני, כלי מתאים זה מסור שולחן, וזה באמת אין לכל אחד... אל תשקח שכשאתה עובד עם עץ הימד של העובי גם חשוב, ולחתוך ישר עם ג'יגסו (בלי ליצור עיוותים בפרופיל) זה לא כל כך קל... וזה בלי לדבר על השבבים והסדקים שיכולים להיווצר במהלך חיתוך, ולהרוס את החלק הישר שאתה רצית לקבל...

אני צריך רעיונות למיקומי הספק כוח ,כוכני CD, וHD. זו הבעיה

CD רצוי למקל במקום נגיש- בקידמת המארז.

HD וספק רצוי למקם בחלק התחתון של המארז- עם איזה שיכבת הפרדה (אפשר מפרספקס בשביל לחסוך משקל) עם חור\ פתח בשביל החוטים (רצוי באמצע, כדי שהחוטים יסתדרו במסלול "עוקף לוח אם" ויחסכו לך את הסידור שלהם).

בתא הנפרד שיווצר תוכל לשים מאורר שמכניס אוויר לכיוון הHD+ יהיה את המאורר של הספק (שגם מכניס אוויר), ומאורר שיכניס אויר מול המעבד\ כרטיס מסך ימנע מהאוויר החם שיצא מהתא הזה מלהגיע לרכיבים- ומאורר בגג (120 מ"מ) יספיק כדי להוציא את הכול...

אגב, אם אתה מתכנן על הוספה של ספוג בידוד למארז (האמת, התכונתי שפשוט תצפה מארז פח\ פרספקס בספוג וזהו, כדי לא להתעסק עם עץ...), אז יצא לך מארז ענק! משהו כמו חצי מטר רק בעובי :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר שיטוט בגוגל מצאתי לא מעט פרוייקטים...

חייבים דרמל ומסור חשמלי זה כבר עולה כמו מארז טוב :-\

וגם התוצאות לא משביעות רצון, אולי ועדיף להישאר עם המארז הקיים :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודינג זה תחביב... בד"כ מודרים נהנים מהעבודה עצמה ולא רק רוצים לסיים כדי שיהייה להם מארז פונקציאונאלי... ;)

ובשביל התחביב צריך כלים מתאימים=> להשקיע קצת כסף...

אם אתה רוצה רק שיהייה לך שקט אז באמת עדיף שתקנה\ תבנה מערכת מים ותאטום את המארז בספוג האקוסטי וזהו... גם ככה מארז מעץ עם הספוג לא יהייה הרבה יותר שקט ממארז פח עם ספוג...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...