שאלה חשובה לגביי מסך LCD - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה חשובה לגביי מסך LCD

yaron@

Recommended Posts

שלום לכולם..

לפני כשלושה חודשים לערך קניתי מסך חדש מסוג VW192S בזמן קנייתו נאמר לי ע"י המוכר שיש לו יציאת DVI ולא טרחתי לברר זאת מה שעכשיו מתברר כטעות כי היום גיליתי שיש לו יציאת D-SUB.

השבוע אני הולך לקנות מחשב חדש שיהיה בו כרטיס מסך עם יציאת GT 7600 DVI ... השאלה שלי היא האם יש הבדל הנראה לעין אם אני אחבר את המסך לחיבור D-SUB רגיל או ל DVI ?

והאם הרזולוציה של המסך נחשבת לרזולוציה טובה לכרטיסי מסך מהדור החדש.

(1440x990).

תודה.

עריכה:

עכשיו הסתכלתי על הכרטיס מסך ואני שמתי לב שיש בו שני יציאת DVI ואין בו בכלל יציאת D-SUB . זה אומר שעליי להשתמש במעביר, האם זה יוריד באיכות?

עריכה: הסבר מפורט יותר בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת אותי... אין לי חיבור DVI במסך יש לי חיבור D-SUB במסך..... ובכרטיס מסך יש לי שני יציאות DVI .

1. האם זה שאני אצטרך להשתמש במעביר תגרע מאיכות הצפייה במסך?

2. האם עדיף לקנות כרטיס מסך שיש בו יציאת D-SUB ושלא יהיה צורך להשתמש במעביר.?

3. האם יש בכלל הבדל רציני בין מסכים בעלי יציאת DVI למסכים בעלי יציאת D-SUB ?

4. האם המסך שלי בעל הרזולוציה 1440\990 ינצל את הכרטיס מסך הזה וטבים ממנו?

תודה רבה , אשמח אם השאלות יענו לפי הסדר

*דגם המסך שברשותי הוא : VW192S ASUS

*דגם הכרטיס מסך שברצוני לקנות: 7600GT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא זה לא יגרע מאיכות הצפיה.

2. לא.

3. מסך שיש לו גם כניסת DVI וגם כניסת VGA, כניסת ה DVI שלו עדיפה, במקרה שלך אין DVI ולכן אין לך שום בחירה חוץ מ VGA.

4. לדעתי בשביל להריץ הכל על HIGH עם פילטרים תידרש לכרטיס חזק יותר בכל זאת זה רק 7600GT.

הרזולוציה של המסך שלך שקולה ל 1280X1024 כך שמדובר באותו הניצול כמו מסך 19" רגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אז מה שאתה בעצם אומר שאני אוכל לשים כל כרטיס מסך שכרגע יש בשוק וכן את ה DX10 שיצאו והמסך לא יהווה שום מכשול?

כי אני קראתי איפשהו שברזולוציות מסוימות של מסכים LCD יש בעיה של נצילות הכרטיס מסך בגלל הרזולוציה של המסך....

2. אני מבין שאין הבדל רציני הנראה לעין בין מסך בעל יציאת DVI למסך בעל יציאת D-SUB?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת רזולוציה המסך שלך מקביל 19" רגיל שזה אומר 1280X1024, זו בדיוק הרזולוציה שבשבילה לא הייתי קונה 8800GTX/GTS

פשוט כי הרזולוציה נמוכה ולא תוכל לנצל את הכרטיס, כנ"ל למסך שלך. זה כמובן לא אומר שלא תוכל לחבר כזה כרטיס למסך שלך

זה פשוט אומר שזה לא ייצא לך משתלם אלא אם תשדרג למסך עם רזולוציה יותר גבוהה.

ההבדל בדרך כלל לא במסך אלא ביציאת VGA של הכרטיס מסך, לחבר 2007 או EIZO 1931 לכרטיס GF4MX עם יציאת VGA

לא ייתן לך בחיים את האיכות של DVI, בכרטיס שלך זה פחות משמעותי, חבל שלא בדקת את המסך טוב יותר לפני שקנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בדרך כלל לא במסך אלא ביציאת VGA של הכרטיס מסך, לחבר 2007 או EIZO 1931 לכרטיס GF4MX עם יציאת VGA

לא ייתן לך בחיים את האיכות של DVI, בכרטיס שלך זה פחות משמעותי, חבל שלא בדקת את המסך טוב יותר לפני שקנית.

את החלק הזה לא הבנתי ... אם תוכל להפשיט אותו בבקשה, אמרת שההבדל הוא לא במסך? הרי זה מה שחשוב לא? איכות הצפייה.

והיציאה של הכרטיס מסך שלי היא לא VGA אלא DVI....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי D-SUB זה מונח יפה ל VGA. :)

אגב ביררתי על הכרטיס 8800GTX/GTS והוא לגיימרים כבדים .... ואני רחוק מזה אני עדיין לא בתקווה להתחיל עם המחשב החדש....

אז ככה שאני לא מתחרט שלא קניתי מסך בעל רזולוציה יותר גבוה כי זה היה גם מתבטא במחיר.

עריכה:

המסקנה שלי היא שלא כזה חשוב אם במסך יש יציאת VGA או DVI אלא הרזולוציה שלו .

תקנו אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך שיש לו כניסת DVI וכניסת VGA - Dsub, כניסת ה DVI שלו תהיה עדיפה ותציג איכות טובה יותר ברוב המקרים.

מסך שיש לו רק כניסת VGA יוכל עם כרטיס מאיכות ייצור סבירה להגיע לאותם הביצועים של מסך בחיבור DVI.

אם תיקח מסכים טובים מאוד של EIZO או ותחבר אותם ב VGA למחשב עם כרטיס מסך מעפן כמו GF4MX

האיכות של המסכים הללו ב VGA תהיה גרועה משמעותית מחיבור של אותם המסכים לכרטיס מסך עם יציאת DVI.

לא תמיד חשובה רק הרזולוציה, כמובן שככל שהרזולוציה יותר גבוהה עדיף חיבור DVI דיגיטלי שיעביר את האות הכי מושלם למסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תיקח מסכים טובים מאוד של EIZO או ותחבר אותם ב VGA למחשב עם כרטיס מסך מעפן כמו GF4MX

האיכות של המסכים הללו ב VGA תהיה גרועה משמעותית מחיבור של אותם המסכים לכרטיס מסך עם יציאת DVI.

אני מבין אותך אבל כרגע אנחנו לא מדברים על כרטיס מסך מעפן ולא על מסכי בעלי רזולוציה גבוהה ...אנחנו מדברים על ההבדלים של חיבור מכרטיס מסך מסוג 7600GT ומעלה עם יציאת DVI (שאנו מעבירים אותו לאנלוגי) למסך בעל רזולוציה של 1440\900 עם חיבור אנאלוגי.

כך שהשאלה מתמקדת במסך הספציפי הזה ולכרטיסי מסך מסוג אלו שצוינו.

אז תסכים איתי שאם אנו מתמקדים בעניין הספציפי הזה החיבור DVI זניח.? ואין שום בעיה של ניצול מפאת חיבור אנאלוגי אלא רק בעייה עתידית של רזולוציה בכרטיסי מסך מתקדמים ביותר.

*(המסך לא הולך להשתנות בעתיד הנראה לעין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...