בעיה ספורטיבית, צריך עזרה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה ספורטיבית, צריך עזרה

Born2Kill

Recommended Posts

כמה שטויות, אלוהים...

שכיבות שמיכה עובדות על שרירי התלת ראשי (יד אחורית) חזה ומסייע לחזה שריר הדלתא הקדמי.

במתח עובד הדו ראשי (יד קדמית) ורחב גבי (אם עושים מתח רחב רק רחב גבי, אם עושים מתח צר אז מסייעים דלתא אחורית ותלת ראשי).

כלומר מה שאתה צריך לעשות, לחזק שרירי יד קדמית ורחב גבי.

תסתכל באתר israelbody.org בנוגע לתרגילי מתאימים, במידה ויהיו לך שאלות פנה אליי בהודעה פרטית.

אני לא רואה איך התלת ראשי עובד במתח בכלל כי אני לא רואה

מאיזה כיוון יש לו יתנגדות

אבל יתר הדברים מדויקים ורואים שאתה מבין

בכל מיקרה ההמלצה שלי נישארת פולי

כי ככה הוא יעבוד על אותם שרירים של מתח

רק במקום נגד משקל גוף זה יהיה נגד מישקולות במישקל שיתאים לו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מר בחור - מדובר בשריר גב

זה מאוד קל לאמן אותו עם משקולות

בישיבה, תרים את המשקולות כלפי מעלה מעל הראש...

זה הכל

:kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch::s07: :s07: :s07::bash: :bash: :bash: :bash: :screwy: :screwy: :screwy: :screwy: :screwy: :screwy:

אתה לא מבין בשיט

מה שאתה אומר יגרום לו לעבוד על הכתף ועל התלת ראשי

ולא יעזור לו במתח

תלמד את תורת המנופים

תורת האימון

אנטומיה בסיסית וכו ואולי תבין איזה שטויות אתה מדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

uber

תיקון קטן בשכיבות שמיכה שריר גדול לא מסיע לשריר קטן

קורות שתי פעולת אחד זה קירוב אופקי שזה אומר כי השריר הראשי שעובד זה חזה בדרך כלל השריר המסיע לחזה זה דלתא קידמית

וגם קורה פעולה של פשיטת מרפקים שזה עובד על התלת ראשי אין מסיע ליד אחורית

(וגם זוית של הידיים חשובה צר יותר זה אחורי רחב יותר זה חזה )

לתרגיל מתח כמו שנאמר אפשר להתחיל מי פולי עליון שנמצא בחדרי או יש מכשיר של מתח עם משקלים שעוזרים

אבל לבית עדיף שתעשה מתח הפוך תעלה למתח ותרד לאט לאט תעשה כך כמה פעמים בסוף תוכל לעשות את כל התרגיל! :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר באמת לעלות עם כיסא במתח ולרדת לבד - זה אימון טוב.

לגבי המשקולות עם הכיסא - אני באמת לא בטוח במה שכתבתי (פעם הבאה תחסוך את הדפיקות במקלדת...) - אבל לא בטוח שהבנת לאיזה תרגיל התכוונתי - כי פשוט לא פירטתי... למיטב ידיעתי הרמת משקולות בישיבה מהצדדים עד מעל הראש מחזקים את שריר הגב... אפשר גם להרים משקולות כשנמצאים בתנוחה של שכיבות שמיכה של בנות על מיטה ופשוט להרים משקולות, וגם אם מרימים משקולות מעל הראש בצורה ישרה - אז לפי מה שאני יודע בזמן הירידה של המשקולות שריר הגב פועל...

עכשיו, אני אשמח להערות - תיקונים ועוד.... ואין צורך להתלהב יותר מדי - אני לא מדריך חדר - סתם אחד שמנסה לעזור ונותן רעיונות... (ואל תגיד לי שאני הורס... אני כותב שאני לא מדריך חדר ....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להתחזק במתח אתה צריך לעבוד על הגב,כתפיים ויד קדמי (זה גם סדר העדיפויות, תתפלא..)

דרך אגב ראיתי כאן כמה ממליצים על לעשות שכיבות סמיכה כדי לעזור במתח - זה לא יעזור זה עובד על חלקים אחרים...

אם אין לך כסף למכון ואתה רוצה להשתפר רק במתח, תקנה מתח לבית ותעבוד עליו בצורה הבאה

תסובב את היד, כלומר שהאצבעות שלך יהיו מולך. ככה זה יותר קל לעלות. תנסה לעלות גם בקפיצות ואחרי זה תעבור לעליה חלקה.

כשאני אומר קפיצות, זאת אומרת לא לקפוץ מהריצפה ולעלות אלה כשאתה על המתח ובאוויר תנסה להקפיץ את עצמך כלפי מעלה על המתח ככה עד שאתה עולה עד למעלה...

זה כמה טיפים שלי עזרו כשאני לא יכלתי לעשות מתח 1...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר באמת לעלות עם כיסא במתח ולרדת לבד - זה אימון טוב.

לגבי המשקולות עם הכיסא - אני באמת לא בטוח במה שכתבתי (פעם הבאה תחסוך את הדפיקות במקלדת...) - אבל לא בטוח שהבנת לאיזה תרגיל התכוונתי - כי פשוט לא פירטתי... למיטב ידיעתי הרמת משקולות בישיבה מהצדדים עד מעל הראש מחזקים את שריר הגב... אפשר גם להרים משקולות כשנמצאים בתנוחה של שכיבות שמיכה של בנות על מיטה ופשוט להרים משקולות, וגם אם מרימים משקולות מעל הראש בצורה ישרה - אז לפי מה שאני יודע בזמן הירידה של המשקולות שריר הגב פועל...

עכשיו, אני אשמח להערות - תיקונים ועוד.... ואין צורך להתלהב יותר מדי - אני לא מדריך חדר - סתם אחד שמנסה לעזור ונותן רעיונות... (ואל תגיד לי שאני הורס... אני כותב שאני לא מדריך חדר ....)

טוב אני יסביר לך ולהרבה אחרים כלל בסיסי באימון שרירים

גם בזמן הכיווץ וגם בזמן השיחרור

בתנועות לא מורכבות עובדים אותם השרירים

אין פה החלפות והסיבה פשוטה כי שריר עובד על יתנגדות וכוח המשיכה של כדור הארץ \גומי\וכו

תמיד נותן את אותו היתנגדות

ככה שאם אתה עובד על יד קידמית גם בעליה וגם בירידה יעבדו אותם שרירים

בעליה בגלל הכיווץ בהפסקה במצב איזומטרי ובירידה כי אתה אמור לרדת לאט ואז אתה עדיין מפעיל תשריר

יש שמות לעליה הפסקה וירידה אבל אני כבר לא זוכר

בעניין לעלות משקולות מעל הראש בישיבה או עמידה

תמיד בכל מצב הכתף יעבוד

יעבדו עוד שרירים תלוי בתרגיל אבל הכתף יעבוד הרבה

וגם יד אחורית תעבוד

הרחב גבי לא יעבוד

ומתח זה רחב גבי ודו ראשי

כדי להתחזק במתח אתה צריך לעבוד על הגב,כתפיים ויד קדמי (זה גם סדר העדיפויות, תתפלא..)

דרך אגב ראיתי כאן כמה ממליצים על לעשות שכיבות סמיכה כדי לעזור במתח - זה לא יעזור זה עובד על חלקים אחרים...

אם אין לך כסף למכון ואתה רוצה להשתפר רק במתח, תקנה מתח לבית ותעבוד עליו בצורה הבאה

תסובב את היד, כלומר שהאצבעות שלך יהיו מולך. ככה זה יותר קל לעלות. תנסה לעלות גם בקפיצות ואחרי זה תעבור לעליה חלקה.

כשאני אומר קפיצות, זאת אומרת לא לקפוץ מהריצפה ולעלות אלה כשאתה על המתח ובאוויר תנסה להקפיץ את עצמך כלפי מעלה על המתח ככה עד שאתה עולה עד למעלה...

זה כמה טיפים שלי עזרו כשאני לא יכלתי לעשות מתח 1...

כתפים זה לא נכון

יש 3 סוגי שרירים עיקרים בכתפים וכולם עובדים קשה בתרגילים אחרים

לא במתח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל שריר בגופנו יש שני סוגי סיב, לבנים ואדומים.

הסיבים האדומים נקראים בשפת מדריכי האימון גם "סיבי כח" ואילו הסיבים הלבנים " סיבי סיבולת".

לצורך ביצוע תרגיל מתח יש לעבוד על שני סוגי הסיבים.

סיבים אדומים, תרגילי כח 6-10 חזרות למשקל הגבוהה ביותר שאתה מסוגל להרים לכמות חזרות זו.

סיבים לבנים, תרגילי סיבולת 12 חזרות ומעלה (מומלת 15 ומעלה) וכשאתה מגיע לחזרה האחרונה אתה מרגיש את השריר "שורף" ותשוש.

בביצוע תרגיל מתח עובדים השרירים הבאים:

יד קדמית (בייספס)

כתף אחורית וטרפזים

ולבסוף הרחב גבי (לטיסימוס דורסי) השריר הפעיל העיקרי בתרגיל זה.

תרגיל המתח הינו תרגיל שנחשב קשה שכן מדובר בהרמת משקל הגוף כולו בעזרת שריר גדול אחד ושניים קטנים.

אני ממליץ לך לפני שאתה עושה מתח לעבוד פרטנית על כל אחת מקבוצות השריר שרשמתי, באימוני כח ובאימוני סיבולת.

כמו כן בחדרי כושר ישנו מכשיר עם משקולת עזר שמורידה מהעומס כך שאתה מרים חלק ממשקל גופך ע"פ היכולת האישית וכך בכל פעם משפר את היישגך.

כאן תוכל למצוא הדרכה בוידאו לתרגילי מתח והשריר הרחב גבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

uber

תיקון קטן בשכיבות שמיכה שריר גדול לא מסיע לשריר קטן

קורות שתי פעולת אחד זה קירוב אופקי שזה אומר כי השריר הראשי שעובד זה חזה בדרך כלל השריר המסיע לחזה זה דלתא קידמית

וגם קורה פעולה של פשיטת מרפקים שזה עובד על התלת ראשי אין מסיע ליד אחורית

(וגם זוית של הידיים חשובה צר יותר זה אחורי רחב יותר זה חזה )

לתרגיל מתח כמו שנאמר אפשר להתחיל מי פולי עליון שנמצא בחדרי או יש מכשיר של מתח עם משקלים שעוזרים

אבל לבית עדיף שתעשה מתח הפוך תעלה למתח ותרד לאט לאט תעשה כך כמה פעמים בסוף תוכל לעשות את כל התרגיל! :jump:

איפה רשמתי ששריר גדול מסייע לשריר קטן בשכיבות שמיכה?

במפרק המרפק האגוניסט זה התלת ראשי

במפרק הכתף האגוניסט הוא החזה הגדול (פקטרוליס מייג'ור) והסנרג'יסט הוא הדלתא הקדמי.

ולמי ששאל איך תלת ראשי פועל במתח - בפשיטה ובפשיטת יתר בכתף הוא סנרג'יסט לרחב גבי (לטיסימוס דורסי), זה גם למה מתח רחב יותר קשה מצר - כי ברחב אין מסייעים ורק הרחב גבי עובד במפרק הכתף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלת ראשי מסייע לרחב גבי בפשיטה בכתף ואני מוכן להתערב.

וכן, עשיתי קורס מדריכי אימון גופני ומדריכי קרב מגע בצבא.

עריכה:

יודע מה, סתכל פה

על כל תרגיל יש לך ניתוח מלא של השרירים שעובדים, חפש לך close grip chin ups

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומתח זה רחב גבי ודו ראשי

כתפים זה לא נכון

יש 3 סוגי שרירים עיקרים בכתפים וכולם עובדים קשה בתרגילים אחרים

לא במתח

אתה טועה, הכתפיים עובדים במתח...

אני מניח שיש אתרים שמראים על מה כל תרגיל עובד ותראה שיראו שהוא עובד גם על הכתפיים (אין לי איזה אתר לתת לך כי אני לא מכיר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הראתי למעלה אתר שמנתח איזה שרירים עובדים באיזה תרגיל.

מתח עובד על רחב גבי ודו ראשי עיקריים, יש לו עוד שרירים מסייעים ומייצבים בפעולה.

הכתפיים (דלתא קדמית תיכונה ואחורית) מסייעות במתח אבל הם לא השריר העיקרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו לא אחד ואתה שוקל רגיל...זה די מוזר, ניסית שתי כיוונים של הידיים?

אולי תנסה להעזר בקפיצה בהתחלה, ככה כל יומיים-עם להקפיד על קושי כדי שהשרירים יתאמצו, אחרי שבוע שבועיים אני בטוח שתצליח אחד, ואחרי אחד תעשה כל יומיים עד שתצליח 2....

להתמיד זה מבעס-במיוחד שלא ממש רוצים,אבל מתח זה אחלה כי הוא הכי בריא מכולם-אתה מרים רק את משקל גופך, אתה למעשה "מגביה את עצמך" כי השרירים שלך כל הזמן במצב של מתיחה..אני הכי גבוה במשפחה שלי מכמה דורות בגלל שעשיתי הרבה מתח בתיכון...זה שווה מכל הבחינות, מקווה שזה לא יהיה לך קשה מדי או מייאש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...