מצלמת וידאו חדשה-כמה שאלות - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמת וידאו חדשה-כמה שאלות

DXter

Recommended Posts

אבא שלי חזר מחו"ל עם מצלמת וידאו חדשה...היותי הבן אדם הכי טכנולוגי במשפחה אני כמובן למדתי אותה והכל....עוד לא ניסיתי אותה לגמרי (הקלטה...סתם לשחק איתה שיחקתי) ויש מלא פונקציות שאני לא בטוח מה עושות כי אני לא מבין כל כך אבל זה לא קשור חח אני אכוון לאוטומטי...

המצלמה היא handycam DCR-HC26E

לפי מה שאני מבין למצלמה הזאת אין זיכרון פנימי בכלל מכיוון שכל פעם שאני מנסה להקליט משהו זה אומר לי NO CASSETTE INSERTED (משהו בסגנון...)

- המצלמה עובדת של מיני קלטות כאלה (mini cassete) והשאלה הראשונה שלי היא: מה קורה אם אני רוצה להקליט 2 סרטי בשתי "קבצים" נפרדים? או לחלק סרט אחד ארוך לשני קבצים-מה שניתן לעשות במצלמה דיגיטלית עם פנימי

- מה קורה עם סטילס? זה כאילו מצלם על הMINI CASSETTE הזאת..? איך זה עובד בדיוק? כי שאני ניסיתי בלי קסטה זה כאילו צילם וקרה משהו על המסך של המצלמה אבל אז שהלכתי לראות את התמונה זה אמר לי NO FILES (משהו כזה)

- עם זה מקליט על המיני קסטות האלה...איך אפשר למחוק "קבצים" (תמונות או סרטים)? אם בכלל...

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצלמה מעולה סה"כ...

העניין במצלמה הזאת היא שהוא לא עובד על מדיה דיגיטלית אלא על קלטות MINI-DV וזה דווקא נחשב יותר טוב מסיבה שמסרטות שכן מסריטות על מדיה דיגיטלית איכות הוידאו בהן נקבעת מראש ואי אפשר לשנות אותה (הגדרות מפעל) בד"כ האיכות בMINI-DV גבוהה יותר... רק לצורך השוואה, אם היית ממיר שעה מקלטת MINI-DV למחשב באיכות מקסימלית היית מקבל סרט באיכות 60 גיגה (!!!) ולא סרט באורך שעה בגודל של 2 גיגה או משהו כזה...

במידה ואתה רוצה לחלק ל2 קבצים אתה תצטרך קודם כל לדגום את הוידאו מהמסרטה למחשב ואז לערוך עם תוכנת עריכה, תוכל לעשות את זה עם Windows Movie Maker שהיא פשוטה וקלה לשימוש או אם אתה רוצה להתמקצע תוכל לעושת את זה דרך ,Primier בתוכנה הזאת יש לך אפשרות לעשות כל מה שתרצה בעריכה והיא גם מסוגלת לדגום קלטות באיכות גבוהה יותר מה Movie Maker

תמונות סטילס תוכל לצלם על הקלטת או על הכרטיס - אם תצלם סטילס על הקלטת אתה תבחין בתמונה קפואה למשך 5 שניות בערך ואז בכדי להוציא את התמונה על קובץ תצטרך לדגום את אותו הקטע ולעשות ממנו Prient Screen, או לנגן את הקטע הדגום דרך Power ולהוציא ממנו תמונה...

אם הסטילס יהיה ע"ג כרטיס אתה פשוט מחבר את המסרטה למחשב ויש לך קובץ מוכן בתוך הכרטיס, אבל האיכות היא לא משהו בכלל 640X480

ראית No FIles כי אתה צריך להגדיר מראש אם אתה הולך לעבוד על קלטת או על כרטיס , אתה יכול גם להסריט על הכרטיס אבל האיכות היא נמוכה בהרבה...

את הקלטת אתה לא מוחק או מפרמט, אתה פשוט מקליט עליה שוב ושוב, אבל בקלטות סטנדרטיות שעולות 20-25 ש"ח רצוי להקליט עד כ-5 פעמים כי אז תתחיל ליראות דרופים שאלה מן ריבועים כאלה שיופיעו לשניה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כרטיס זיכרון?!

איפה? לא ראיתי על המצלמה עצמה, זה לא בחבילה ולא הוזכר שום דבר כזה בחוברת הוראות....

בכל מקרה עכשיו שיחקתי איתה עוד קצת הפעם הכנסתי קלטת חחח ודברים יותר ברורים-תודה

מה שמבאס אותי זה שאני צריך לערוך את זה...אני פשוט אצטרך ללמוד איך

מה שלא הבנתי זה הקטע שאמרת 60 ג'יגה לעומת 2.....שאתה אומר איכות של 60 ג'יגה אתה מתכוון גודל של 60 ג'יגה? לא הבנתי..חחח וזה טוב או לא טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה צודק כי לא ראיתי את הדגם הזה כבר דיי זמן, אבל אם יש כרטיס אז הוא אמור להיות משמאל לעדשה...

הכוונה שלי הייתה רק לצורך השוואה, במסרטות דיגיטליות תוכל להסריט על דיסק של מיני DVD/על הארדיסק/כרטיס נכון? עכשיו, אם תסריט באיכות המקסימלית במסרטה כזאת סרט באורך שעה יצא לך 2 גיגה פחות או יותר, ברוב המקרים זה בערך 2 גיגה פר שעה באיכות המקסימלית, לעומת זאת אם אתה תרצה להמיר קלטת MINI-DV באורך של שעה למחשב באיכות המקסימלית של הקלטת אז יתקבל לך 60 גיגה

בקיצור זה טוב יותר :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...