AMD 64 3200 עם 48 טמפ' במנוחה? (ועוד כמה שאלות לגבי זיכרון) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD 64 3200 עם 48 טמפ' במנוחה? (ועוד כמה שאלות לגבי זיכרון)

X-Style

Recommended Posts

אני משתמש בתוכנה EVEREST והוא מציג לי 48 טמפ' של המעבד במנוחה (AMD 64 3200 @ 2400)

כי קשה לי להאמין שלמעבדים האלה עדיין יש את הבעיות חום הישנות של ...

אלא אם כן המאוורר לא משהו אבל עדיין לא הגיוני לי 48 מעלות במנוחה(ולפי מיטב זכרוני המאוורר נקנה בנפרד מהמעבד)

יכול להיות שיש קשר למתחים שהוגדרו בביוס?

DRAM Voltage 2.70

Chip Voltage 1.60

אגב שכחתי לציין שהלוח אם הוא DFI Ultra Infinity

ועוד שאלה בקשר לזכרונות..

הוזכר בפורום דיי הרבה פעמים העניין של ה1:1 (שאגב אין לי מושג מה זה אפילו לאחר שקראתי פה כמה תגובות ומדריכים.. חבל שהם לא מפורטים יותר)

אוקי אז קודם כל.. הזיכרון שיש ברשותי הוא GeIL 512MB * 2 400MHz

ומהEVEREST עוד קצת מידע:

DIMM1: GeIL CL25-3-3DDR 400 512 MB PC3200 SDRAM (2.5-3-3-6 @ 200 MHz) (2.0-3-3-5 @ 166 MHz)

DIMM2: GeIL CL25-3-3DDR 400 512 MB PC3200 SDRAM (2.5-3-3-6 @ 200 MHz) (2.0-3-3-5 @ 166 MHz)

Memory Timings 2.5-3-3-6 (CL-RCD-RP-RAS)

Command Rate (CR) - 1T

ו-2 הדברים היחידים שנגעתי בהם בביוס בקשר לזיכרון הם הMHz ששמתי אותו על 200 והRow Refresh Cycle Time ששמתי אותו על 3100 משהו כזה..

בכל השאר לא נגעתי..

אז השאלה שלי היא איך אני מגדיר את הזיכרון ושאר ההגדרות של המעבד ככה שיעבדו בצורה הכי טובה? (אני מקווה שלא שאלתי באופן כללי מדיי :s05:)

תודה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחח זה מצחיק רק כשנכנסתי וקראתי שיש לך מעבד ב48 מעלות ישר חשבתי שיש לך לוח כמו שלי..

תיבדוק בביוס אתה תראה שם טמפרטורה נכונה של המעבד .

48 זה משהו SYSTEM INSIDE לפי הביוס כנראה של הציפסט כי אם תפעיל תכנה שמעמיסה על המעבד אתה תראה שהמעלות לא עולות אבל שים לב יש לך באוורסט CPU DIODE שמשתנה בהתאם לעומס על המעבד , אך זה לא אומר שזאת אכן טמפרטורת המעבד הנכונה.

לא מצאתי פתרון לבעיה זאת אבל כנראה יש תכנה מיוחדת שיודעת לקרוא את הטמפרטורה כמו שצריך בלוח זה..

שים לב לשנינו יש גם את אותו המעבד אז אולי יש אי התאמה כלשהי בין הלוח למעבד זה.

תגיד במקרה לא קנית את המחשב מLOGICPC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכולתי שלא להגיב כי :

גם אני קניתי בלוג'יק פי סי

גם לי יש 3200 על 2400MHZ

וכן הוא גם על ה DFI INFINITY .....

כנראה בעיה בחיישנים של הלוח ....כי גם אצלי זה על 49 מעלות במנוחה אבל בביוס רשום 35

מה שמוזר מאוד כי גם בתוכנה שבאה עם הלוח (שאמורה להיות הכי מדוייקת שיש) גם מראה 49 ....

מוזר בקיצור . מאוווווד מוזר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשאלה הראשונה המתח של המעבד הוא Default - ו-1.392V לפי CPU-Z

ולא קניתי מLOGICPC

ובאמת כשבדקתי בBIOS הטמפ' של המעבד היו 33...

ממש מוזר :|

יש מצב שהווינדוס מכביד על המעבד עד כדי עלייה של כמה עשרות אחוזים בטמפ' המעבד? ^^

אגב גם מוזר לי שכמעט שום תוכנה לא מזהה את הלוח אם כDFI Ultra Infinity..

בCPU-Z כתוב NF4-U-SLI

בSysTool כתוב LANPARTY בכלל..

ב-EVEREST התקמצנו ורשמו NF4 SERIES (תודה באמת)

O.o מוזר

אגב.. עוד משהו מוזר.. כשאני משתמש בתוכנה SysTool ואני עושה Start Find Max לFSB של המעבד, כשהוא מגיע ל246 (או משהו בסביבות זה) אז המחשב פשוט נתקע לי.. מוזר |:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשאלה הראשונה המתח של המעבד הוא Default - ו-1.392V לפי CPU-Z

ולא קניתי מLOGICPC

ובאמת כשבדקתי בBIOS הטמפ' של המעבד היו 33...

ממש מוזר :|

יש מצב שהווינדוס מכביד על המעבד עד כדי עלייה של כמה עשרות אחוזים בטמפ' המעבד? קראתה את התגובה שלי?

אגב גם מוזר לי שכמעט שום תוכנה לא מזהה את הלוח אם כDFI Ultra Infinity..

בCPU-Z כתוב NF4-U-SLI

בSysTool כתוב LANPARTY בכלל..

ב-EVEREST התקמצנו ורשמו NF4 SERIES (תודה באמת)

O.o מוזר

אגב.. עוד משהו מוזר.. כשאני משתמש בתוכנה SysTool ואני עושה Start Find Max לFSB של המעבד, כשהוא מגיע ל246 (או משהו בסביבות זה) אז המחשב פשוט נתקע לי.. מוזר |:

באמת מוזר שבמקרה לשלושתינו יש את אותו הלוח והמעבד עם אותה הבעיה חחח זה אומר שיש בעיה עם השילוב הזה...

מישהו ניסה ממכם לעדכן את הביוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלל לא אותה טמפרטורה .. היא גם כן משתנה והחיישן לא מזייף פשוט החיישן הזה מראה טמפרטורה של משהו אחר אולי הציפסט ..

הטמפרטורה הזאת נאה בן 33 בערך כשמדליקים את המחשב ומתייצבת על 48-52 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת מוזר שבמקרה לשלושתינו יש את אותו הלוח והמעבד עם אותה הבעיה חחח זה אומר שיש בעיה עם השילוב הזה...

מישהו ניסה ממכם לעדכן את הביוס?

קראתי את התגובה שלך.. כתבתי את זה בציניות :P

והביוס שלי מעודכן

חוץ מזה שאני לא רואה שום סיבה שתהיה ללוח אם בעיה לעבוד עם המעבד

ולGGuyZ, כמו שSanto אמר, בביוס הטמפ' נמוכה בהרבה ממה שמוצג בתוכנות (אני בכוונה לא מציין שם כי בכל התוכנות הוא מראה טמפ' 48)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדובר על אותו מספר אצל שלושתכם אז אין בעייה עם זה.

ואם לא, אז לא הבנתי מה הסיפור.

בכל מקרה קריאה לא נכונה מהחיישן זה דבר נפוץ ביותר.

כמה הטמפ' במאמץ(של אורתוס)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה אורתוס ואיך אני בודק טמפ' במאמץ? :D

ותודה על התגובות

אגב הנה תמונה מהCPU-Z ואם תוכלו להגיד לי מה אפשר לשפר או לשנות פה (המחשב שלי תוקע תוכנות לפעמים.. אולי יש קשר להגדרות בביוס)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://sp2004.fre3.com/beta/beta2.htm. תבצע בדיקת LargeFFTs.

תשנה מכפלת HT ל4x.

תודה על העזרה, עכשיו אני אשנה את המכפלה לHT

אבל יש לי עוד שאלה בקשר לאורתוס, יש פה כמה אפשרויות, איזה מהן לבחור?

Large, in-place FFTs - stress some RAM?

ולפי מה שאני מבין כדי להפסיק את הtest אני צריך ללחוץ על STOP (מה שאומר שזה לא מסתיים אחרי זמן קבוע מראש)

אז השאלה לכמה זמן לתת לזה לרוץ?

תודה :xyxthumbs:

אגב עכשיו שיניתי את הHT ל4 ובCPU-Z זה מראה לי964MHz, ככה זה אמור להיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול המטרה להשאר הכי קרוב ל1000MHZ שאפשר. כל לוח מתנהג אחרת, אבל לעבור משמעותית את ה1000MHZ(כמו שהיית אתה - על בערך 1200) זה לא מומלץ. סביר להניח שעכשיו תהיה יציב.

אכן זאת הבדיקה שאתה צריך לבצע(זאת שציינת). אני ממליץ על לפחות 8 שעות בדיקה רצופות. כמובן שקודם תעקוב מקרוב על מצב הטמפ' ותוודא שהבדיקה לא נתקעת בחצי שעה הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול המטרה להשאר הכי קרוב ל1000MHZ שאפשר. כל לוח מתנהג אחרת, אבל לעבור משמעותית את ה1000MHZ(כמו שהיית אתה - על בערך 1200) זה לא מומלץ. סביר להניח שעכשיו תהיה יציב.

אכן זאת הבדיקה שאתה צריך לבצע(זאת שציינת). אני ממליץ על לפחות 8 שעות בדיקה רצופות. כמובן שקודם תעקוב מקרוב על מצב הטמפ' ותוודא שהבדיקה לא נתקעת בחצי שעה הראשונה.

אוקי תודה, אני אריץ את הבדיקה יותר מאוחר ואעלה את התוצאות מחר

ויש לי עוד שאלה..

מה זה החישן הזה (או מה שזה לא יהיה) שמופיע בתמונה?

כי הוא סתם זרוק בתוך המארז ואין לי מושג מה המטרה שלו

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...