מה ההבדל בין לוחות עם כרטיס קול מובנה של 6 או 8 ערוצים ? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין לוחות עם כרטיס קול מובנה של 6 או 8 ערוצים ?

gilgula

Recommended Posts

ראיתי כמה לוחות אם שיש להם כרטיס קול מובנה ..חלקם עם 6 ערוצים וחלקם 7 או 8 .

לא כ"כ מבין בזה ...האם זה קשור לכמות היציאות\כניסות בחלק האחורי של הלוח ? או שזה מיועד לערוצי הקלטה עם תוכנות או בכלל שזה קשור לכמות הרמקולים שניתן לחבר למחשב (קולנוע ביתי) ?

אודה אם תוכלו להסביר בקצרה בנושא או אפילו קישור למאמר \ ת'רד (עברית) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה רק לזה אז זה יספיק . יש לי 2 +סאב .

זה בוודאות לא קשור לכמות הערוצים שניתן להקליט במחשב ? אני מתכוון לעבוד עם תוכנת הקלטות ולהקליט כמה ערוצים .. ולא יודע אם אני אצטרך לשדרג לכרטיס קול חיצוני (אני מדבר רק על הפונקציה של כמות הערוצים להקלטה ולא על איכות הסאונד כרגע ) .

תודה על התגובה המהירה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיסים כאלה מיודעים להאזנה, אך יש להם לרוב לפחות שתי כניסות (בתצורה של LINE IN סטראיפוני) ובנוסף כניסת מיקרופון. לפעמים כניסות דיגיטליות, שלרוב לא יוכלו לשמש אותך להקלטה בלי ציוד נוסף, שמצריך הוצאה כספית מיותרת כרגע.

אם אתה רק רוצה להתחיל ולהתלמד על ההקלטות אתה לא חייב לרוץ לקנות כרטיס חדש עם כניסות יותר איכותיות. ואפילו אפשר להגיע לתוצאות לא רעות. כשתירצה להתקדם, תהייה חייב כרטיס כמו שצריך באזור ה1000 שקלים, או קצת פחות בשוק המשומשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או.קיי . הבנתי...

ואם אני רוצה לחבר סינטיזייר למחשב לצורך הקלטה , יש עדיפות לSPDIF הדיגיטלי שציינת או שאפשר להקליט גם אנאלוגית דרך LINE IN ?

יש פער משמעותי באיכות ? אני מקווה שאני לא מבלבל בין מושגים ...

תודה על העזרה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי ...רק לידע כללי , מה ההבדל בין SPDIF OUT ל- SPDIF IN ( ממה שראיתי בנתוני איזה זה מופיע כך : SPDIF IN\OUT ) ?

והאם יש עם יציאה אופטית בכלל או שזה אמור לבוא עם כרטיס קול חיצוני בלבד ?

1 x coaxial S/PDIF out and/or 1 x optical S/PDIF out זה הפיצ'ר שכתוב בנתוני הלוח .

שוב , תודה :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסינטיסיזרים יש בדר"כ חיבורי MIDI ובחלקם יש גם .

חיבור MIDI הוא ההכי טוב, אבל סביר להניח שאין לך כניסת MIDI על ה-OB, לפחות לא אחת נורמאלית. אז במידה והאיכות היא פאקטור אני מציע לך להחליף כרטיס בעתיד הקרוב.

בנוגע ל-SPDIF, מדובר פה בפורמט שבו משודר החומר, ולא סוג החיבור הפיסי. זהו סטנדרטי של Sony/Philips (מפה 2 האותיות הראשונות בשם) אשר נועד לחיבורים דיגיטליים. החיבור הזה יכול להימצא בחיבור אופטי ב-IR או בחיבור COAX, בלחו שלך יש את שניהם לפי מה שאתה מספר (יציאות, לא כניסות).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה שקשורה לסינטיסייזר, לשותף שלי יש סינטיסייזר חדש ויש לו חיבור , למה הוא משמש? והאם אפשר לחבר אותו למחשב

ולהקליט את הנגינה של הסינטיסייזר? עד עכשיו חיברנו אותו לכניסה של הLAN או לכניסה של הMIC וכך הקלטנו אותו ההקלטה הייתה סבירה

אבל הייתי רוצה שתהיה באיכות טובה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

USB ייתן לך איכות סבירה ולא יותר מזה.

אם אתה רוצה איכות גבוהה באמת אתה צריך כרטיס קול נורמאלי וחיבור MIDI.

Anatoli.

כן אבל אם יש לו חיבור והוא באותה איכות כמו חיבור ל-LAN או MIC אז למה יש בכלל חיבור באורגן?

אני אנסה בכל זאת ניסיון להקליט דרך בתיקווה שהאיכות תהיה טובה יותר באופן יחסי....

כשאתה אומר כרטיס קול נורמלי אתה מתכוון לכזה שעולה 1000 שקל??

אה....... למה החיים צריכים להיות כלכך קשים ויקרים?? סך הכל רוצה להנות ממוזיקה כמו כל אדם נורמלי..

לפותח הדיון, אני לא חושב שחובה כרטיס קול יקר להקלטה בערוצים (הכוונה שכל ערוץ מתואם לרמקול מסוים במערכת סראונד) כי למעשה מדובר בפעולה תוכנתית,

זאת אומרת שההקלטה היא הקלטה במונו אבל בעזרת תוכנת הקלטה כלשהי אני חושב שתוכל לבצע גם אפקטים מהסוג הזה. תקנו אותי אם אני טועה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שמה שאתה מספר אפשרי, הקלטה לכמה ערוצים נעשית על ידי הקלטה של כל ערות בנפרד.

בכל מקרה, כרטיס טוב באיכות טובה יעלה לך כמה מאות שקלים לפחות (700 נגיד). אם האיכות שאתה מקבל מספיקה לך אז אחלה, אם לא אז יש לך עוד הרבה לאיפה להתקדם.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לחבר מידי בכניסה יעודית, לא דרך . אין טעם גם לקנות מידי-קונטרולר שמתחבר בעצמו בUSB למחשב, מן הסתם. לכן, אם אין לך חיבור MIDI/GAMEPORT, פשוט חבר את הUSB של הסינטי לתוך המחשב.

מידי שולח רק אותות/פקודות של תווים וכו'. הוא לא שולח . כך אתה יכול להשתמש בכלים ויטרואלים שעל המחשב.

אם תרצה להקליט את הסאונד מהסינטי עצמו אתה צריך לחבר את היציאות שלו לתוך LINE IN לכרטיס קול.

זה הכל :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לחבר מידי בכניסה יעודית, לא דרך . אין טעם גם לקנות מידי-קונטרולר שמתחבר בעצמו בUSB למחשב, מן הסתם. לכן, אם אין לך חיבור MIDI/GAMEPORT, פשוט חבר את הUSB של הסינטי לתוך המחשב.

מידי שולח רק אותות/פקודות של תווים וכו'. הוא לא שולח . כך אתה יכול להשתמש בכלים ויטרואלים שעל המחשב.

אם תרצה להקליט את הסאונד מהסינטי עצמו אתה צריך לחבר את היציאות שלו לתוך LINE IN לכרטיס קול.

זה הכל :xyxthumbs:

תודה אחי, אבל מה עדיף לחבר דרך או דרך LINE ? אני מעוניין להקליט קול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...