כלל לופיטל-הצילו - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כלל לופיטל-הצילו

LOL

Recommended Posts

טוב אני לא נוהב לפתוח דיונים אבל חשבתי על זה ופה אני מניח יענו לי הכי טוב\מהר

אנטי חייב לדעת מתי אני משתמש בכלל לופיטל

הבנתי שזה כאשר אני חוקר פונקציה לוגריטמית ומנסה למצוא גבול לאסימפטוטה ויוצא לי אינסוף חלקי אין סוף או משהו אבל מה עושים אז???

תודה לכל העונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא קשור בהכרח לפונקציה לוגוריתמית.

פשוט כאשר אתה צריך למצוא איזה גבול של פונקציה מסויימת, שהיא מכפלה או מנה של שתי פונקציות נוספות, אז עפ"י הכלל הגבול הזה שווה לגבול של מכפלת/מנת הנגזרות של שתי הפונקציות האלו.

lim[f(x)*g(x)] = lim[f'(x)*g'(x)]

lim[f(x)/g(x)] = lim[f'(x)/g'(x)]

העניין הוא שככה אתה יכול להמשיך ולגזור כמה שאתה רוצה, כל עוד הפונקציות גזירות כמובן.

זו דרך קלה לפשט בעיות מציאת גבול כאשר אנחנו לא יודעים איך לטפל בזה, אז גוזרים ויוצאת פונקציה יותר פשוטה שאת הגבול שלה אפשר למצוא ביתר קלות.

(תגיד לי איפה איבדת אותי ;D)

אני פשוט לומד כעת את הקורס חשבון אינפינטיסמלי I בפתוחה אז אני יודע את הכלל הזה לעומקו. המנחה שלנו אמר שבוחנים שונאים את הכלל הזה בגלל שהוא מפשט יותר מדי בעיות של חישוב גבולות. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו

חשבתי שזה יתר מסובך

נו טוב לנקווה שאני יבין את זה גם בזמן אמת

בכל מקרה גם חבר שלי עושה אינפינטיסמלי 1 בפתוחה אין לי מושג אם אתם נפגשים או משהו אז אני לא יודע אם אתה מכיר אותו

אבל בכל זאת תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלל לופיטל (כן כן עוד צרפתי שממרר לנו את החיים יחד עם פורייה ולפלס) מדבר רק על מקרה בו אתה צריך למצוא גבול של פונקציה שהיא מהצורה של ביטוי לחלק בביטוי אחר וכאשר אתה מציב את הגבול אתה מקבל 0 לחלק ל-0 או אינסוף לחלק לאינסוף ורק במקרים האלו.

הכלל אומר שאם אתה מקבל משהו בסגנון הזה אתה גוזר את המונה בנפרד ואת המכנה בנפרד (ולא לפי כלל המנה) ומציב את הגבול. אם קיבלת תוצאה שהיא לא אינסוף חלקי אינסוף או 0 חלקי אפס - זוהי התוצאה שלך. אם לא קיבלת תמשיך לגזור.

הסבר מפורט יותר תמצא בלינק השימושי הזה:

http://mathworld.wolfram.com/LHospitalsRule.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...