הנדסת תוכנה או מדעי המחשב? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הנדסת תוכנה או מדעי המחשב?

Dadude

Recommended Posts

אני צריך להירשם לעתודה ואני לא יודע מה להחליט , אני נוטה יותר לכיוון ההתעמקות בתוכנה , אז אם מישהו יודע על מה אני מדבר ומוכן לפרט

... זה המקום !

בתודה , עתודאי לעתיד (בתקווה!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין הנדסת מחשב(נקרא לפעמים גם הנדסת תוכנה) למדעי המחשב הוא שמדעי המחשב מתמקדים בתוכנה והנדסת מחשב מתמקדת דווקא באספקטים של חומרה.

כמו כן בהנדסת מחשב יוצאים עם תואר הנדסאי (4 שנתי), ובהנדסת תוכנה עם תואר אקדמאי (תלת שנתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניהם תארים אקדמיים (תואר ראשון = BA או מקביל לו כמו Bsc וכו').

מדעי המחשב זו פקולטה בעיקרון, אתה יכול ללמוד שם גם תוכנה וגם חומרה בהתאם לרצון שלך.

הנדסת מחשבים זה (לפחות בטכניון) דרך הפקולטה להנדסת חשמל.

הם בעיקרון מסלולים די שקולים, רק שמדעי המחשב יותר יוקרתי ויותר קשה להתקבל אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי ממליץ על הנדסת תוכנה ללא ספק, הדברים הנלמדים שם הרבה יותר מעניינים ושימושיים לדעתי ממדעי המחשב אבל על זה אני חושב שקיבלת כבר תשובה, בוא נדבר על עתודה,

זה לא כל כך נוצץ כמו שזה נשמע אני לא הייתי ממליץ לאנשים ללכת לזה ואני אגיד לך למה, אתה יכול לא להסכים.

א. בד"כ אתה עובר טירונות לפני הלימודים כך שבזמן הלימודים אתה עושה מילואים!

ב. החברים משרתים בצבא וחוזרים ומספרים לפעמים על חוויות ואתה מרגיש קצת לא שייך, אין לך על מה לדבר איתם.

ג. ברגע שכולם ישתחררו, אתה תתגיס! אתה תהייה שבוז בטירוף!! מה עם הטיול שאחרי הצבא שתרצה לעשות?? שכח מזה.

ד. אתה נמצא באוניברסיטה מוקף באנשים מבוגרים ממך וזה לא ממש נחמד, במיוחד שכל הבנות שם גדולות ממך בשנתיים-שלוש לפחות (לא כיף בכלל)

ה. לימודים אקדמאים יותר קלים בגיל קצת יותר מאוחר מאשר 18, יש פה עניין של בשלות.

ו. לא תמיד הצבא צריך את האקדמאים שלו ולכן בתום הלימודים אתה עלול למצוא את עצמך מתחיל מהתחלה!!! עם אנשים שיראו לך ילדים והמפקד שיצעק עליך יהיה 3 שנים קטן ממך. איתי ביחידה שהייתה קרבית שרתו מספר עתודאים שהצבא לא היה צריך ובינהם מהנדס מחשבים בן 25...יש לך מושג כמה זה מבאס את אותו עתודאי ?? אני לא חושב, הוא היה ממורמר כל הזמן, בחור בן 25 שעוד מעט מתחתן צריך לזחול ושיתזזו אותו כל היום כמו דפוק במשך 3 שנים.

ז. זה לא שמישהו משלם לך על הלימודים......הכל על חשבונך.

ח. בסיום הלימודים אתה צריך לחתום קבע.....כ-ל ה-ז-י-ן אתה תתחיל לעבוד בצבא בשכר נמוך ואחרי כמה שנים השכר יעלה מעט אבל הוא בחיים לא יגיע למה שתקבל באזרחות בתור מהנדס.

תחשוב, תתיעץ , תברר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שטויות בתגובה אחת

הרשה לי להגיב

א. זה שעשית טירונות לפני לימודים אומר שאתה בתקן איש מילואים, אבל בד"כ לא יגייסו אותך מכיוון שאין לך הכשרה מתאימה (בסך הכל רובאי 02).

ג. אפשר לעשות את הטיול לפני הגיוס בחופשות בין הסמסטרים. כמו כן ניתן לטייל בחו"ל במשך החופשות של שירות החובה.

ה. לא בהכרח, רבים דווקא אומרים כי אחרי הלימודים הרבה יותר קל להכנס ללימודים אקדמאיים.

ו. הצבא לא כל כך טיפש על מנת לבזבז את האקדמאים שלו על שטויות כאלה. הצבא מתכנן מראש כמה אקדמאים הוא רוצה, כמו כן הצבא מתחייב (כן, מתחייב) לשבץ אותך ע"פ הכישורים וההשכלה שלך, מעבר לכך אתה מגיע לצבא עם קצונה כך שבטח שלא יתזזו אותך.

ז. הצבא בהחלט מממן את שכר לימוד.

ח. השכר לרוב אמנם אינו משתווה לשכר באזרחי, אך מדובר בשכר מכובד ביותר ובטח שלא שכר נמוך.

נ.ב. אני לא מבין מה הבעיה שלכם עם קבע? בסך הכל מדובר בעבודה עבור הצבא (במיוחד שמדובר בתפקידי מו"פ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

אני התחלתי עתודה ועזבתי אחרי חצי שנה מכיוון שנמאס לי מהלימודים!!.....קח את זה בחשבון שיש הרבה שנושרים מהעתודה.

הצבא אומנם משלם את שכר הלימוד והוא מתחייב לשבץ וכו וכו......

עדיין לא מציאה כי יכולים לשבץ אותך בקצה העולם בתפקיד משעמם!! (מניסיון של חברים שלי שהמשיכו את העתודה).

אני כיום לומד ל"הנדסת אלקטרוניקה" שנה ב' ולא מצטער על זה שעזבתי את העתודה....אני די מרוצה.

אני לא אומר שעתודה זה לא טוב.....אבל זה גם לא מתאים לכל אחד (וזה לא קשור לאנטלגנציה זה קשור לאופי).

עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה ל-The Grey Matter

אני לא יודע על סמך מה אתה מדבר אבל אני מדבר מהנסיון.

א. "כמה שטויות בתגובה אחת"

ככה לא מתחילים תגובה

ב. "זה שעשית טירונות לפני לימודים אומר שאתה בתקן איש מילואים, אבל בד"כ לא יגייסו אותך מכיוון שאין לך הכשרה מתאימה (בסך הכל רובאי 02)." אחד החברים הטובים שלי שעשה עתודה עבר רובאי 04 וכן עשה מילואים (04 זה יותר משריון פחות מחי"ר. 3 חודשים טירונות) אתה יכול להתווכח עם עובדות אם אתה רוצה.

ג. "אפשר לעשות את הטיול לפני הגיוס בחופשות בין הסמסטרים. כמו כן ניתן לטייל בחו"ל במשך החופשות של שירות החובה." טיול שלאחרי הוא לא טיול של שבוע לדיסנילנד אלא כמה חודשים טובים עד שנה שבטח לא תמצא להם זמן אחר בחיים אבל זה נתון לשיקולו ולאופיו של הבנאדם.

ד. "הצבא לא כל כך טיפש על מנת לבזבז את האקדמאים שלו על שטויות כאלה. הצבא מתכנן מראש כמה אקדמאים הוא רוצה, כמו כן הצבא מתחייב (כן, מתחייב) לשבץ אותך ע"פ הכישורים וההשכלה שלך, מעבר לכך אתה מגיע לצבא עם קצונה כך שבטח שלא יתזזו אותך."

אתה אוהב להתווכח עם עובדות אז סבבה, ספר את זה לעתודאים שהיו איתי במסלול. לוקח זמן כדי להבין שהצבא זאת לא המכונה ההכי משומנת בעולם (מצטער לשחוט לך פרה קדושה)

ה."הצבא בהחלט מממן את שכר לימוד." הצבא בהחלט לא מממן שכר לימוד, אלא רק בקורסים שנדרשים לצבא מאוד כמו למרות שלא אתווכח על זה כי אולי אני לא מעודכן בנושא התשלומים.

בשורה התחתונה אני לא בא להתווכח עם אף אחד, עצתי ל- dadude היא אחת והיא נכונה לכל תחום בחיים, תמיד תחקור לעומק, תברר לגבי כל הכיוונים ותתעניין, במיוחד בעזרת אנשים בעלי נסיון לפני כל החלטה מהסוג הזה שאתה הולך להכריע מכיוון שזאת החלטה חשובה מאוד שתעצב את המשך חייך, שקול את הדברים בכובד ראש כדי שלא משנה מה תבחר, תוכל להיות סמוך ובטוח שעשית את הבחירה הטובה ביותר עבורך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. מצטער :-[

ב. אנשי עתודה בתפקידי מו"פ בטח שלא עושים טירונות רובאי 04, אם הוא עשה טירונות 04 אז או שהוא לא בתפקיד מו"פ או שמדובר במקרה בו הצבא השתגע.

ג. שוב , עניין של טעם. אני לא מוצא מה לעשות 10 חודשים בחו"ל :P

ד. אמנם הצבא לא המכונה הכי משומנת בעולם, אבל מדובר במקרים בודדים. כמו כן לא מדובר במקרים קיצוניים (כדוגמה: שלחו עתודאי לעבודות מטבח).

ה. הצבא בהחלט מממן את שכר הלימוד - ואני מצטט "צה"ל יעניק ללומדי העתודה מענק בגודל שכר לימוד בכל שנת לימודים".

וכפי שאתה בוודאי יודע - מ"הצבא דפק את חבר שלי" לא נובע בהכרח "הצבא דופק את כולם". תמיד יש סיכון, אבל הסיכוי הרבה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כל אדם נבון , הלכתי ובדקתי את טענותי ואלו התוצאות

1) עד לפני 6 שנים אכן עשו עתודאים טירונות 04, היום כולם עושים טירונות 02.

2) כיום משלמים את כל שכר הלימוד.

3) עד לפני 6 שנים לא התחייב צה"ל לעבודה המתאימה לכישורים, היום כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמח שהיו הרבה תגובות , רק דבר אחד לא הבנתי אתם אומרים שדווקא מדעי המחשב מתמקד יותר בתוכנה ! ולא הנדסת תוכנה (!) שדווקא מתמקדת החומרה . אם כן אז אני מעדיף מדעי המחשב כי אני נוטה לכיוון ההתעסקות בתוכנה .

בקשר לעתודה :

1) לא כולם יכולים להרשות לעצמם לממן לבד את הלימודים

2)רוב הסיכויים שכן ישבצו אותך על אף שתמיד קיים הסיכון

3)לדעתי אחרי 3 שנים בצבא מאוד קשה להגיע לאותה רמת למידה והבנה כמו בסיום התיכון , אם כן צריך לבזבז זמן יקר על חזרות ומכינות ועדיין קשה לחזור לשגרה אחרי 3 שנים . מניסיון קשה לי לחזור אחרי החופש הגדול וללמוד אז אחרי צבא?!

4)אם אני הולך לצבא זה מינימום ל 5 שנים (מנילה!) , לתפקיד מתכנת , בכל מקרה . ואז לימודים זה ... די אבוד .

5)אני בי"ב , סיימתי בגרות המתמטיקה,פיסיקה ,מחשבים , בסוף יא (הכל - 5 יחידות ) , וכרגע אני בקורס בטכניון , קשה אבל אני מתמודד כמו כולם , לכן לדעתי המעבר לא יהיה חד כמו שחלק אולי חושבים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנסה לענות על שני האספקטים שעלו

1. מהנדס תוכנה לעומת בוגר במדעי המחשב:

האורינטציה של בוגר במדעי המחשב היא יותר מתמטית-מחקרית, לעומת מהנדס שהיא יותר ישומית.

ולא, 4 שנתי לא יוצא הנדסאי (הנדסאים הם אנשים שעברו את בחינות ההסמכה של לשכת העבודה-לא קשור)

ולכן ,אם ברצונך ללכת קדימה לתארים מתקדמים בהחלט תלך על מדעי המחשב אחרת, למען הפרקטיקה תתמקד בהנדסה אשר מוסיפה לדירוג בעבודה, ומשמעותו תוספת שכר (לפחות במגזר הציבורי)

2. עתודאי, משתלם או לא

עניין אינדבידואלי

יתרונות (לטעמי)

א. לימודים בראש שקט בזכות המימון (אני סטודנט שממן את עצמו-קריעה)

ב. ניסיון במקצוע ועבודה בפרויקטים גדולים ללא "תשלום שכר לימוד".

ג. שירות ברמה, במינימום טיטורים, כקצין "מפונק"

חסרונות:

א. גיוס מאוחר, איבוד המחזור במובן הזה.

ב. חוסר השקט הנפשי והבגרות המתבקשים מסוג לימודים שכזה בעיקר עקב העובדה שחבריך לספסל הלימודים מבוגרים ממך בלא מעט שנים.

ג. טירונות ומילואים ע"ח החופשים, מעמסה בעיקר בהתחשב ב-"ב".

ד. התחייבות ל-6 שנים, 1/4 מחייך בהתחייבות לעתיד, תהיה בטוח בהחלטה

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...