עתיד החינוך הגבוה במכללות - לאן? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עתיד החינוך הגבוה במכללות - לאן?

rk666

Recommended Posts

עקב ביטול ועדת וינוגרד ותוכניתה השערוריתית של שרת החינוך הנוכחית להעלות את שכר הלימוד ב50 אחוז, עומד עתיד החינוך הגבוה בפני משבר.

פחות אנשים יוכלו ללמוד לתואר וכך האוצר והמשאב היחיד אולי שיש למדינה - המוחות יעלם.

אני לא יודע מה האינטרס של שרת החינוך לעשות אקט שכזה, אולי באנשים טיפשים קל יותר לשלוט בכל מקרה זה פשוט חסר טעם.

עלי באופן אישי זה כבר לא ישפיע, אבל למען השאר ולמען עתיד המדינה הזאת - תוכנית שכזו היא גזר דין מוות למדינה, יותר מאשר כל מלחמה.

למשל בתחום ההיי-טק, רק צריך לפתוח עיניים ולראות כמה חברות ישנן פה, ריכוז עצום של חברות היי-טק מכל התחומים.

המכללות מארגנות שביתה ביום רביעי, לכל הלומדים במכללות - למען עתיד ההשכלה הגבוהה - השתתתפו בה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3349928,00.html

הנה מכתב שקיבלתי היום מראש אגודת הסטודנטים ברופין

8/1/07

לכבוד:

כל הסטודנטים המשלמים שכר לימוד.

הנדון: שביתה ביום רביעי.

סטודנט/ית יקר/ה

אנו נמצאים בתקופה גורלית ובשעת מבחן לסטודנטים.

עם כניסת הממשלה החדשה לפני מספר חודשים התוודינו לכוונה של משרד החינוך והאוצר לעלות את שכר הלימוד, אולם הערכנו כי אותם אלו שהבטיחו לנו עד לא מזמן לפעול במדיניות חברתית ולהשקיע בחינוך לא יתנו יד לדבר.

אולם לצערנו בימים אלו התכנסה ועדה לבחינת נושא ההשכלה הגבוהה ובין היתר לבחון את הדרכים להעלאת שכר הלימוד.

שכר הלימוד כיום הוא 8300 ¤ ובכוונת הועדה לעלותו ל13,500 ¤.

אנו כסטודנטים הלומדים במכללה ועובדים קשה למימון הלימודים ולמחייה צנועה ובכבוד, מודעים למשמעות של עליית שכר לימוד. עלייה זו תזרוק החוצה חברים רבים מתוכנו שיאלצו להישאר ללא השכלה.

חשוב לציין שהועדה הקודמת, ועדת וינוגרד שקבעה שיש להוריד את שכר הלימוד עד לגובה של 5300 ¤ לא יושמה במלואה ובמקומה הקימו ועדה חדשה שתעלה את שכר הלימוד.

לנו הסטודנטים זוהי שעת מבחן, מבחן לא באקדמיה אלא מבחן ע"י הממשלה והאוצר, הבוחנים את כוחנו ואחדותנו ויכולתנו לעמוד על דרישתנו הבסיסית ללמוד בכבוד בארץ הזאת.

במבחן הזה אין מועדי ב' ואסור להיכשל ועל כן עלינו להילחם בנחישות בכוונה לעלות את שכר הלימוד ולדרוש את המשך הפחתת שכר הלימוד כפי שקבע הועדה הקודמת עד לגובה של 5300 ¤.

בימים אלו אנו מקימים מטה מאבק וקוראים לכולכם לבוא ולקחת חלק במאבק ובהנהגתו.

ביום רביעי הקרוב אנו משביתים את הלימודים כאות מחאה על הגזירות הקרובות ומבקשים מהסטודנטים שלא להגיע למכללה. במקביל הינכם מוזמנים לבוא ולקחת חלק מהפגנה ובמחאה שתתקיים בכניסה למכללה ביום רביעי בוקר.

זכרו המאבק הזה הוא עבורנו אבל גם עבור עתיד המדינה ועבור הדורות הבאים.

מעריך אתכם מאוד ואני בטוח בצדקת דרכנו ובהצלחתנו שלא תאחר לבוא.

מצורף בזאת חומר ומידע בדבר המאבק ודרישתנו לסיומו.

שלכם,

נתלי (נתי) בר

יו"ר אגודת הסטודנטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זאת פגיעה ישירה במדינת .

מדינת ידועה כחממת מוחות בכל העולם וחבל להרוס את אחד הדברים היחידים שאנו טובים בהם (מח, לא לכולם, אבל כעיקרון זה מח).

הרי ברור שהצעד הזה יפגע בביטחון, בכלכלה, ברמת החיים, באחוז המובטלים ובעוד 1001 דברים בעתיד הלא כ"כ רחוק.

חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

say what????

כבר ביטלו את ועדת וינוגרד לגמרי ומעלים את שכר הלימוד ב50%? מתי זה פורסם?

לגבי השביתות- אני בעד, אבל לפעמים מגזמים עם זה...

יום רביעי שעבר הייתה שביה באוניברסיטה וסגרו את הקמפוס. אני הייתי צריך להיפגש עם מנחה הפרוייקט שלי לגבי המשך העבודה (הפרוייקט קצת תקוע, יש לי עבודה לעוד כמה שנים, אבל נשאר בקושי רק סמסטר :-[), וכשנכנסתי לקמפוס התחילו לצעוק עלי "מפר שביתה" וכו' כאילו העברתי הרצאה בעצמי...

כאילו, WTF, עם כול הכבוד לשביתה, אני צריך לסיים את התואר שלי, ויש דברים שאי אפשר לוותר עליהם.

אגב, ההשכלה הגבוהה נפגעת לא רק בגלל הקיצוצים... כל כמה שנים רמת הלימוד יורדת- לדוגמא, התואר שאני לומד הייה איזה 180 נק' זכות לפני משהו כמו 7 שנים, ועם הזמן הורידו לנו קורסים וכו'... המקצוע שאני לומד כולל הרבה תחומים ואי אפשר לכסות את כל הדברים הבאמת חשובים בקרוס אחד שכולל כמה מקצועות...

על הפגיעה הזו בהשכלה הגבוהה לא ראיתי תלונות מצד הסטודנטים. זה קצת צביעות להתלונן על דבר אחד שפוגע בהשכלה האקדמאית ולהתעלם לדבר שני חשוב לא פחות ::)

היום כדי לצבור ידע של מהנדס שלמד לפני 10 שנים אני צריך לעשות תואר שני= עוד כסף... רק ההבדל ה"קטן" שהעלאת שכר הלימוד לא תשפר את הרמה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה לא יודע למה הם עושים את זה ??הם רודפי בצע THATS WHY חחח

הם רוצים יותר כסף ....לכומה ולכיס שלהם,וגם יותר כוח פיזי במשק מאשר מוח .

לפי דעתי צריך לעזוב את המדינה הזאת למען עתיד טוב יותר כי ככה לא מנהלים מדינה .חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...