שאלות בנושא Remote Desktop - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות בנושא Remote Desktop

Wile E Coyote

Recommended Posts

שלום לכולם.

רקע:

לא מזמן נחשפתי לאפשרות של שליטה במחשב מרחוק (ממחשב אחר) בגלל הצורך לתחזק את 4 המחשבים שיש לי בבית ביתר קלות.

את ההפעלה הבסיסית של ה- Remote Desktop (מעכשיו - RD) למדתי מתוך קישור שפורסם בפורום זה.

מאז שאני משתמש ב- RD, צצו מספר שאלות בנושא, ואודה לכם אם תוכלו לעזור לי:

1. כשהפעלתי את ה- RD לראשונה גיליתי, שכל מחשב חייב להיות מוצפן בסיסמה, אחרת אין אפשרות להתחבר אליו מרחוק. האם זה באמת כך, או שניתן להתחבר למחשב שהוא לא מוצפן?

2. אצלי בעבודה, כאשר מתחבר למחשב שלי מרחוק בכדי לתקן אותו, אני מסוגל לראות "בשידור חי" את הפעולות שהטכנאי עושה במחשב שלי (כאילו הוא יושב מולו ומתפעל אותו). אצלי בבית, כאשר אני מתחבר למחשב אחר בעזרת ה- RD, המשתמש במחשב "הנשלט" אינו יכול לראות את פעולותיי, ומה שמופיע במסך שלו זה בקשה לסיסמה. כמובן שברגע שהוא יקיש אותה, תיפסק היכולת שלי לשלוט במחשב שלו. האם ניתן באמצעות RD לשלוט במחשב ב"שידור חי" ולאפשר גם לשולט וגם לנשלט לתפעל את המחשב באותו זמן, כמו שהסברתי קודם?

תודה רבה לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

1. בעקרון כן. לא יודע בטוח איך זה עובד בחלונות, אבל במק אני פשוט מגדיר את החשבון בלי סיסמא ומגדיר התחברות VNC בלי סיסמא והכל טוב ויפה. אבל לא מומלץ שלא להשתמש בסיסמא, נכון שזה מרגיז ולפעמים מסורבל, אבל עדיף לך שתהיה סיסמא לביטחון האישי שלך.

2. באיזה תוכנה אתה משתמש לשלוט ואיזה שרת יש על המחשבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

אמרתי - התוכנה היא Remote Desktop (מובנית ב- XP).

המחשבים מחוברים ברשת לנתב Level-1 בחיבור חוטי (כולם).

ואם כבר, שאלה נוספת:

אני מניח שיכולת השליטה שלי במחשבים נובעת מעצם קיום הרשת הביתית המשותפת ביניהם.

האם אני יכול לשלוט במחשב שלי ממקום אחר ממחשב אחר שלא קשור לרשת הביתית? אם כן, איך?[br]פורסם בתאריך: 3.01.2007 בשעה 19:02:55

תגובה נוספת ל"ומט":

סליחה. רק עכשיו הבנתי את השאלה השניה שלך.

מצטער אבל אין לי מושג באיזו תוכנה משתמשים שם. הטכנאי פשוט מתקשר אלינו, מבקש מין מספר שרשום על המחשב ופתאום הוא מטייל עם העכבר בכל מקום. היתרון הוא שאני רואה מה הוא עושה ויכול גם להתערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית לא מכיר אפשרות ב RD של WIN, של לשלוט מרחוק בלי לנעול את התחנה הנשלטת

יש הרבה תוכנות שליטה מרחוק שמאפשרות את זה, המוכרות שבינהן הן תוכנות ה VNC למיניהן, RADMIN

ואתרים כומ logmein.com שמספקים פתרון WEBי קל לקנפוג, עם החסרון של השארת קליינט (מעין סוס טרויאני בפוטנציאל)

עם שם משתמש וססמא וכל הפרטים הנחוצים להתחבר למחשב שלך, בשרת פרטי של האתר עצמו (ולך תדע למי הוא שייך)

לשליטה בתוך הרשת הביתית, קיימת גם תוכנה נהדרת (בתשלום לצערי) שנקראת MAXIVISTA (בלי קשר למערכת ההפעלה ויסטה)

שנותנת פיטצ'רים נחמדים של הרחבת שולחן עבודה ממחשב אחד לשנים או יותר מחשבים, ושליטה מעמדה אחת על כמה עמדות במקביל

ועוד דברים , שווה לבדוק באתר שלהם, במידה ואתה עובד הרבה בשליטה מרחוק ברשת שלך - תוכנה מאוד מומלצת

היא בעצם משמשת כ KVM SWITCH תוכנתי על גבי תשתית ביתית רגילה.

(אם מישהו מכיר פתרון קוד פתוח חופשי שעושה את כל מה שהיא עושה, אני אשמח לדעת)

אני מניח שבעבודה שלך, הטכאי שמתחבר למחשב שלך, לא עושה את זה ע"י RD, אלא ע"י תוכנת ניהול כלשהיא לאדמינים,

או כל תוכנת השתלטות דומה, אולי מהתוכנות שהזכרתי ואולי משהו אחר.

אגב, אם מישהו מכיר דרך לקנפג את ה-RD של שיעבוד בלי נעילת תחנה, אני אשמח לדעת.

ואם כבר, שאלה נוספת:

אני מניח שיכולת השליטה שלי במחשבים נובעת מעצם קיום הרשת הביתית המשותפת ביניהם.

האם אני יכול לשלוט במחשב שלי ממקום אחר ממחשב אחר שלא קשור לרשת הביתית? אם כן, איך?

ענית לעצמך

מחשבים שמחוברים לרשת (ולאו דווקא ביתית) יכולים בתיאוריה לשלוט זה על זה, במידה והכל מוגדר כמו שצריך

גם האינטרנט היא רשת

שני מחשבים שמחוברים לאינטרנט, והכל מוגדר בהם כמו שצריך, יכולים לשלוט ולהישלט מרחוק אחד ע"י השני.

אני כל יום מתחבר מהעבודה ושולט על המחשב בבית

אתה (פותח הת'רד) כדי לעשות את זה ממחשב מרוחק באינטרנט, תצטרך :

א. לאפשר שליטה ע"י RD מה שכבר מאופשר אצלך, כי ברשת הפנימית זה עובד

ב. לפתוח את הפורט של RD (ברירת מחדל - 3389) בפירוולי תוכנה שלך (במידה ויש) - גם בפירוול של ה SP2.

ג. לפתוח את פורט 3389 בראוטר שלך, אל המחשב שעליו אתה רוצה לשלוט

(אם אתה רוצה שתהיה לך יכולת שליטה מרחוק על כל אחד מהמחשבים שלך, תיאלץ לדעתי להגדיר לכל אחד מהם פורט שונה ל RD

(אם אתה לא יודע איך - אפשר לקרוא כאן : http://support.microsoft.com/kb/306759 )

ולהפנות בראוטר את הפורט הרלוונטי לכל מחשב ומחשב.

להתחבר מרחוק - פתח את ה RD במחשב השולט

הכנס את ה IP של הראוטר שלך, כשלאחריו נקודותיים והפורט של המחשב שעליו אתה רוצה לשלוט, שם משתמש וססמא והתחבר.

(כשאני אומר ה IP של הראוטר אני לא מתכוון ל IP של הממשק של הראוטר, אלא ל IP שאתה מקבל מהספקית שלך כשאתה מחובר

אתה יכול לראות אותו מהממשק של הראוטר, או באתרים כמו whatismyip.com שמציגים בפניך את ה IP החיצוני שלך באינטרנט.

אתה יכול להשתמש בתוכנות כמו NO-IP על מנת לקשר את ה IP הדינאמי שלך ל HOST כלשהו ואז לא תצטרך לבדוק מדי פעם את ה IP

אלא פשוט לזכור את ה HOST שלך משהו בסגנון whatever.no-ip.com והוא מתעדכן אוטומטית כשה IP שלך משתנה

יש ראוטרים שבאים עם התכונה הזו של DDNS בנויה בתוכם, ומקונפגים מראש לעבוד עם שירותים מסויימים חינמיים דוגמת NO-IP)

קח בחשבון שוב, ש RD נועל את המערכת שאתה שולט עליה

(אגב, מה שלא מונע מתוכנות שרצות במערכת, למשל אימיול או כל דבר אחר, להפסיק לעבוד - הן עדיין עובדות ברקע, רק שהמחשב נעול, זה הכל)

אם אתה מעוניין בשליטה בלי נעילה - עד שמישהו יימצא לך פתרון לזה (לי אין) אתה יכול להשתמש באלטרנטיבות שהזכרתי למעלה

אני חושב שהכי מומלצת היא VNC ובייחוד ULTRA VNC (לפחות לפי הקונצנזוס בפורומים כאן, לפי מה ששמתי לב)

ואז כמובן לפתוח פורטים אחרים בפיירוול ובראוטר - את אלה שהגדרת לעצמך ב VNC או באותה תוכנה שבחרת לך)

אם משהו לא ברור אני אשמח להרחיב

למידע נוסף על RD אפשר לקרוא קצת גם כאן

ובנוסף אציין שחיפוש כאן בפורומים בנושאים הללו יעלה לך הרבה מאוד מידע (גם על תוכנות כמו VNC וכל מה שהזכרתי)

ולא לשכוח את :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שאני מכיר את הפאטצ' הנ"ל

הוא לא מאפשר השתלטות ב RD בלי נעילה של העמדה הנשלטת

הוא מאפשר התחברות ב RD עם כמה שולטים מרחוק

אבל עדיין המערכת ננעלת, וכשפותח אותה היוזר המקומי (זה שמול המחשב הנשלט) אז המחשבים השולטים מתנתקים

כלומר זה לא פתרון לנושא הספציפי הזה, אבל כן פתרון לשליטה ע"י כמה מחשבים בו זמנית..

(וגם אז זה לא "שולטים ביחד" - זה כל אחד שולט על ה ACCOUNT שלו, והתוכנות שלו שברקע, ולא שניהם רואים את אותו המסך בו זמנית)

(זה מין מצב שיש ב יותר מיוזר אחד בלוגין, כל אחד עם ההגדרות שלו בו זמנית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת סדר בRDC:

המחשב היחיד שנותן את האפשרות לעבוד עליו במקביל הוא מחשב בו מותקנת מערכת הפעלה של שרתים כדוגמת Windows Server 2003, וגם הוא נותן כניסה לעד 3 משתמשים בו זמנית שאחד מהם הוא ב-Console

כמו כן:

- חשבון שלא מוגדרת בו סיסמה לא יוכל להתחבר מרחוק.

- חשבון עם הרשאות מנהל מקבל הרשאה אוטומטית להתחברות מרחוק.

- לחשבון מוגבל צריך לתת הרשאה ספציפית להתחברות מרחות.

VNC תוכנה פשוטה חינמית ומומלצת להתחברות למחשב מרוחק המידה ורוצים שגם הקליינט יוכל לעבוד על המחשב. אולם בגלל שהאבטחה בה דיי חלשה, לא מומלץ להשתמש בה מחוץ לרשת הביתית.

כלומר שעל המחשב בו אתה מתחבר לאינטרנט לא תרוץ תוכנת הקליינט (שלא יהיה ניתן להתחבר אליו דרך האינטרנט).

אז אתה מתחבר אל המחשב שמחובר ישירות לאינטרנט עם הRDC, ודרך המחשב הזה אתה מתחבר בVNC לשאר המחשבים ברשת.

ישנה דרך נוספת יותר מאובטחת, והיא להתחבר למחשב שלך בבית עם חייגן פשוט (אם תרצה אני אתן לך הסברים).

במצב זה המחשב המרוחק שלך יהיה בעצם חלק מהרשת הביתית, ותוכל להתחבר אליו עם איזה תוכנה שתרצה (ישירות לכל מחשב), מפני שבחיבור אין גישה לאינטרנט (האינטרנט לא יהיה מאופשר במשך זמן החיבור שלך לVPN).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Kidney_stonE, יש משהו שנקרא remote assistance שמאפשר להתחבר בזמן שמשתמש אחר מחובר

ושהוא יראה את התנועות עכבר שלך ואפילו לעשות איתו צט, אף אחד (שאני מכיר) לא משתמש בזה, אבל בכל זאת תבדוק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

hck

קודם כל, הפאטצ' שהביאו קודם, מאפשר ל כמעט בדיוק את מה שתיארת על סרבר2003 - מספר לוגינים על אותו מחשב - XPSP2 PRO

The beta 2055 release of XP PRO SP2 let you run two or more sessions (one local console and one or more remote desktop) concurrently. But this functionality was removed in the Final release. This patch will enable two or more concurrent sessions in XP PRO Service Pack 2 (SP2) or later if you have FAST USER SWITCHING enabled, and your is NOT in a domain.

לא חושב שאני מסכים בנוגע ל VNC, מאיפה המידע שהיא לא מאובטחת ? יש גרסאות עם אבטחת ססמא של 256 ביט ...

בקשר לחייגן , אגב, יש אפשרות לתת לו להיות מחובר לאינטרנט ועדיין לרשת ה , פשוט במאפיינים המתקדמים של חיוג ה אתה קובע מהו שער ברירת המחדל של המחשב.

למידע נוסף על יצירת חיוג בין מחשבים על גבי האינטרנט , אפשר לקרוא כאן :

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=186365.msg1615944#msg1615944

PIG, תודה, מכיר כמובן, אני חושב שזה מחייב "אישור" ממישהו שיושב מול המחשב הנשלט, ולא נותן לוגין אוטומטי כמו RDC

בכל אופן, זה לא כזה חשוב לי, אם זה היה - הייתי משתמש ב VNC או בכל תוכנה אחרת מהנזכרות מעלה, וגומר את הסיפור

אישית אני משתמש ב RD מהעבודה לשלוט על המחשב האישי שלי בבית (עובר דרך TUNNEL ב SSH, אחרת אין לי דרך לצאת החוצה מהעבודה..)

וב-LOGMEIN על מנת לשלוט על כמה מחשבים של קרובי משפחה בעיקר (ל"תמיכה טכנית") - LOGMEIN מאוד נוח למטרה הזאת, אני חייב לציין !

אגב, הסיבה שרציתי לאפשר ל RD להשתלט בלי לנעול, היא כי אני עצלן... אני לא אוהב לעשות לוגין (בדיוק חצי שניה) כשאני חוזר הביתה מהעבודה.. :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי קרוב משפחה בחו"ל, שאני רוצה לאפשר איתו שליטה מרחוק מדי פעם, כדי שאני אוכל לבדוק לו את המערכת.

אני מכיר את VNC באמת - האם היא מספיק מאובטחת וטובה לעניין? נשמע לי קצת מסוכן להשאיר לאדם שלא ממש מבין במחשבים פורט שקשור לשליטה מרחוק פתוח בכל עת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להתשמש ב LOGMEIN כמו שראית המלצתי עליה קודם בדיוק למטרות האלה

היא לא בדיוק תוכנה כמו כל התוכנות שאתה מכיר

זה יותר שרת, שיושב במחשב הנשלט, וממתין, לא צריך לפתוח פורטים בשבילו או כלום, הכל רץ על פורט 80 כברירת מחדל

אתה לא צריך לזכור או לברר IP של אף אחד או להשתמש ב NO IP או שירותים דומים -

אין תוכנת "לקוח", השליטה נעשית בממשק WEBי, אתה נכנס ל LOGMEIN.COM ועושה לוגין על היוזר שלך

בתוך היוזר שלך, אתה רואה רשימה של המחשבים עליהם התקנת את ה"שרת" שלך, ואת המצב שלהם (און-ליין או אופליין)

ויכול לבחור לשלוט על אחד מהם שנמצא און ליין ברגע זה

השליטה מתבצעת דרך פקד ACTIVEX דרך הדפדפן שלך (התקנה חד פעמית קטנה)

מאוד נוח, מאוד יעיל, מאוד מלא פיטצ'רים נחוצים, וכל זה בגרסא החינמית.

החסרון היחיד שחשבתי עליו, הוא שאיפשהו אתה מפקיד בידי שרת (LOGMEIN.COM) שאתה לא מכיר את יוצריו

בעצם את הפרטים של המחשבים שאתה שולט עליהם - יש בהם שרת, אז כתובת ה IP שלהם ידועה

שם משתמש ססמא, וזה פתוח לשימושם של בעלי האתר, או למי שיפרוץ למסד הנתונים שלהם)

אני אישית בוטח מדי, אז אני בוטח גם ביוצרי התוכנה, שלא ישתמשו בה אי פעם כסוס טרויאני

(בטח יש להם הסכם או DISCLAIMER איפשהו אף פעם לא עניין אותי,

ובנוסף האתר מאוד ידוע ונמצא בשימוש נרחב של משתמשים בארץ ובעולם)

ממליץ להתנסות לפחות

סקרינשוטים

הנה מסך ה"שליטה" שלי -

(ממזמן אגב, השימוש במקסת'ון נעשה בזמנו כי FFOX ו LOGMEIN לא הסתדרו כ"כ, אבל אולי זה השתנה, לא בדקתי בזמן האחרון)

http://img.photobucket.com/albums/v156/kidney_stone/logmein-myconrolledpcs.jpg

ולשאלתך - VNC מאובטחת כל עוד תשתמש בהצפנה טובה ובססמא טובה, נסה את ULTRAVNC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שלא הגבתי כל כך הרבה זמן. לא היתה לי גישה למחשב לאחרונה.

אני מודה לכולם על התגובות! למדתי המון!

אני אנסה כמה מהרעיונות שהועלו כאן. אני אדווח בהמשך אם ישנן בעיות.

יחד עם זאת, אני באמת אשאל בעבודה עם איזו תוכנה משתמשים שם.

ושוב - תודה רבה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...