האם קיים חומר שלא נשרף,או נמס ? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם קיים חומר שלא נשרף,או נמס ?

avivlyaviv

Recommended Posts

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הליום, תקנו אותי אם אני טועה, לעולם לא מוצק.

אני מתקן אותך.

זה לא עובדה מוחלטת. מכיוון שלא הצליחו להגיע לאפס המוחלט אי אפשר לדעת את זה. מה שכן, הוא לא ממש נוזל כשהוא "נוזל". o_O

בטמפ' נמוכה מסויימת הוא יהפוך למוצק.

שוב, על סמך מה אתה אומר את זה? אף אחד לא חזה את התופעה שנוצרת בהליום במצב "נוזל". למה אתה חושב שמישהו יודע מה יקרה לו בטמפ' נמוכה יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הכל חייבים לנסות בשביל להבין.

כמו כל חומר, הליום גם יכול לעבור מצבי צבירה, במוקדם או במאוחר (אולי בטמפרטורה של מינוס 1000 אולי במינוס 5 מיליארד) הוא יהפוך להיות מוצק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הכל חייבים לנסות בשביל להבין.

כמו כל חומר, הליום גם יכול לעבור מצבי צבירה, במוקדם או במאוחר (אולי בטמפרטורה של מינוס 1000 אולי במינוס 5 מיליארד) הוא יהפוך להיות מוצק.

קצת בעייתי לרדת מתחת לאפס המוחלט ...

אבל נגיד וכן נגיע לאפס המוחלט - הוא פשוט יעצר מלכת, אז אי אפשר לדחוס את האטומים שלו אחרי זה עד שהוא יקבל מבנה של נוזל/מוצק ?

ד"א - יש גם טמפרטורה שאי אפשר להגיע מעליה ? [אם לא, אז מה סך כל האנרגיה ביקום ? :smile1:]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין "נגיד".

אין ציוד שמסוגל למדוד טמפ' מתחת לאפס המוחלט, והאפס המוחלט נקרא ככה בגלל שהוא מוחלט.

פשוט, אי אפשר לדעת מה יקרה עם הליום באפס המוחלט וזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה בלבולוי מוח יאללה...

דבר ראשון, מתכות לא נמסות, הן ניתכות, והן גם מתאדות, ואפילו נשרפות (לא בהכרח עם חמצן, תנסו למשל עם היסוד הכימי F)

חוץ מזה, בטמפרטורה מסויימת, כל אטום פשוט ייפרד מהאלקטרונים והנויטרונים שלו ככה שמה שיישאר לנו זה חלקיקים בודדים והרבה הרבה קרינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני זוכר, ההגדרה הקלאסית לשריפה מתייחסת לחמצן בגלל הריכוז הגבוה שלו באטמוספרה והריכוז הנמוך של שאר המחמצנים (פלואור, כלור וכו...) :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתקן אותך.

זה לא עובדה מוחלטת. מכיוון שלא הצליחו להגיע לאפס המוחלט אי אפשר לדעת את זה. מה שכן, הוא לא ממש נוזל כשהוא "נוזל". o_O

שוב, על סמך מה אתה אומר את זה? אף אחד לא חזה את התופעה שנוצרת בהליום במצב "נוזל". למה אתה חושב שמישהו יודע מה יקרה לו בטמפ' נמוכה יותר?

תוכל להרחיב קצת בנושא? שמעתי פעם על משהו שנקרא על-זרימה של הליום או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני זוכר, ההגדרה הקלאסית לשריפה מתייחסת לחמצן בגלל הריכוז הגבוה שלו באטמוספרה והריכוז הנמוך של שאר המחמצנים (פלואור, כלור וכו...) :)

ההגדרה הקלאסית מתייחסת לחומר בערה, חמצן, ומקור חום שיכול להתחיל את השריפה.

עם פלואור לא צריך מקור חום בכלל, והוא יכול לגרום לשריפה של הרבה חומרים שחמצן לא יוכל לשרוף אותם באותה הקלות אלא רק בטמפרטורה ממש גבוהה.

וכלור לפי מה שאני זוכר לא נמצא בדיוק ברמה של החמצן או החנקן...

אמנם רמת החמצון שלו היא כמו של החנקן אבל האטום עצמו הרבה יותר גדול מהחנקן מה שמפריע לתהליך החמצון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ממש קשר בין על נוזל לעל מוליך.. (חוץ מהמון אנלוגיות בין התכונות שלהם ככה שכשהבנת מה קורה עם אחד תוכל אנלוגית להבין מה קורה עם השני)

וזה גם מה שוקרה להליום בטמפ' נמוכות...

מה גם שטמפ' זה תנועה של חלקיקים, אפס מוחלט- הם לא זזים...

ובגלל זה אי אפשר להגיע למתחת לאפס מוחלט כי הרגע שחלקיק לא זז, זהוא נגמר, אין כזה דבר תזוזה שלילית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...