שנאי מתח - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שנאי מתח

Lytexs

Recommended Posts

שלום לאחרונה קניתי מכשיר בארה"ב שדורש שנאי מתח השתמשתי בשנאי שהיה לי והוא שרף אותי כנראה שאני צריך שנאי בעל וולטים גבוהים אבל אני לא יודע כמה מה שכתוב על המכשיר זה

100v~3.8A 50/60 mhz

אני לא בדיוק יודע מה אומר ה3.8A

אם מישהו יודע אני אשמח לעזרה או לעצה על איזה שנאי כדאי לי לקנות

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3.8A(אמפר) משמעותו כמה עוצמת זרם המכשיר שברשותך צורך ...

110V (וולט) זהו המתח עבודה (הנומינאלי) של המכשיר שלך ...

אתה צריך שנאי שבכניסה שלו הוא מקבל 230V AC כלומר מתח חילופין ו- 50HZ (תדר) שזה מה שיש לך בשקע הבייתי..

וביציאה שלו הוא מוציא 100V AC ו- 50HZ וכמובן שהוא יתאים לעוצמת הזרם שהמכשיר שלך צורך כלומר מעל 3.8 אמפר

אם תיקח מתחת השנאי יישרף תוך זמן קצר (תלוי בעומס)...

קח בקישור: http://www.barak-koah.co.il/index.html

בכיף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הכי מדוייק 3.8A זה הזרם ביציאה של השנאי, זהו הזרם הנצרך ע"י הצרכן במתח של 100V

לפי מה שאתה רשמת ההספק יציאה שלו שווה למתח במכפלת הזרם ..

נוסחה זו נכונה אך ורק בזרם ישר או בזרם חילופין כאשר גורם ההספק שווה ל-1 כלומר שהאופי של הצרכן יהייה אוהמי טהור (בלי סלילים וקבלים).

מכיוון שזהו שנאי והוא או מוריד מתח ואו מעלה מתח (במקרה זה הוא מוריד מתח) אז ישנו עוד סעיף גורם אחד משפיע שהוא נקרא יחס השנאה שהוא היחס בין זרם המוצא לזרם הכניסה

כלומר : A=I2/I1 או ... היחס בין מתח המבוא למתח המוצא כלומר: A=U1/U2 לכן לפי נוסחה זו יחס ההשנאה שווה ל 230/100 שזה שווה 2.3

ולכן אם תעשה שינוי נושא נוסחה תקבל שהזרם בכניסה (I1) שווה 3.8/2.3 שזה שווה 1.652A ...

ועוד נתון חשוב : כאשר אתה בא לקנות שנאי אתה בוחר אותו לפי הזרם שהצרכן שאמור להתחבר אליו יזרים בצד המשני שלו כלומר I2 ולא לפי הזרם בצד הראשוני שלו ...

והנה למדתם עוד משהו קטן בחשמל שעלול לעזור לכם בעתיד...

בכיף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...