התלבטויות בנושא בניית מערכת קרור מים בסגנון thermaltake rocket - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטויות בנושא בניית מערכת קרור מים בסגנון thermaltake rocket

reggaewithdoli

Recommended Posts

כמה שטויות כותבים פה ..

אני מדבר מנסיון אישי, של כ8 שנים בקרור מים .. כן ..כשאתם מצצתם מהציצי של אמא אני מצצתי פתרונות קרור :lol:

בקיצור..

תנועת מים מהפרשי חום זה העיקרון שיש בדוד שמש על הגג. אבל גם בסיר מים שאתה שם על הכיריים .

מה שתוכל לעשות זה מה שנקרא "שרוול" בדוד שמש. כלומר מיכל בתוך מיכל כשהרעיון הוא שהמיכל הקטן יקורר ע"י הגדול , אבל משאבה בקטן תשנע את המים.

תוכל לקרר מעבד וזה יעבוד טוב . את המגבלות של המערכת תלמד מהפרשי הטמפ' שתקבל במצבי מזג אויר ואוברקלוק .

חפש איזה דוד כביסה ישן .. עשוי מתכת .. דברים כאלה . תוכל כמובן להגביר פליטת חום ע"י הגדלת שטח הפנים בדרכים שונות שאפשריות לך .

יש לי פריזר ישן במרפסת ( מקרר ישן שפורק ) ובתוכו משאבה - בדיוק כפי שסיפרתי - 600 ליטר/שעה שעובדת יופי כבר 8 שנים . והצנרת , פלסטיק רגיל, עוברת דרך חור בקוטר 2ס"מ שנקדח בקיר ואורכה כ2מטר בסה"כ. האמת שטעיתי , בניתי בידוד לפריזר במקום להשאירו חשוף שיתקרר מהסביבה שהיא כמעט תמיד קרירה מהמעבד. לא שזו בעיה כי חיברתי צנרת נחושת שתפעל כרדיאטור רגיל. הפריזר עצמו הוא גיבוי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שטויות כותבים פה ..

אני מדבר מנסיון אישי, של כ8 שנים בקרור מים .. כן ..כשאתם מצצתם מהציצי של אמא אני מצצתי פתרונות קרור :lol:

בקיצור..

תנועת מים מהפרשי חום זה העיקרון שיש בדוד שמש על הגג. אבל גם בסיר מים שאתה שם על הכיריים .

מה שתוכל לעשות זה מה שנקרא "שרוול" בדוד שמש. כלומר מיכל בתוך מיכל כשהרעיון הוא שהמיכל הקטן יקורר ע"י הגדול , אבל משאבה בקטן תשנע את המים.

תוכל לקרר מעבד וזה יעבוד טוב . את המגבלות של המערכת תלמד מהפרשי הטמפ' שתקבל במצבי מזג אויר ואוברקלוק .

חפש איזה דוד כביסה ישן .. עשוי מתכת .. דברים כאלה . תוכל כמובן להגביר פליטת חום ע"י הגדלת שטח הפנים בדרכים שונות שאפשריות לך .

למה הרעיון שלו לא יפעל? חסרה לי תשובה לשאלה הזאת בהודעה שלך (אתה מדבר על בעיות זרימה?).

חסר גם ציטוט של כמה מה"שטויות" וטיעון נגדן (שיהפוך אותן לשטויות). נחמד שאתה כבר 8 שנים בקירור המים, אבל העובדה הזאת לא עוזרת לנו, בכלל לא.

נ.ב. דווקא אהבתי את הרעיון של ה"שרוול" :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...