התלבטויות בנושא בניית מערכת קרור מים בסגנון thermaltake rocket - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטויות בנושא בניית מערכת קרור מים בסגנון thermaltake rocket

reggaewithdoli

Recommended Posts

לכל המומחים של האתר שלום,

בנתיים זו רק משאלת לב, אבל כרגיל תמיד בא לי לבנות משהו ולשנות...כרגע אני מתעניין בבניית מערכת קרור מים למעבד שאולי תתממש בחופשת סמסטר...

ראיתי וביקורות על מערכות קרור בסגנון הthermaltake rocket וחשבתי לבנות משהו בסגנון, בעיקר שהעלות יכולה להיות נמוכה(אין צורך ברדיאטור ואף,לדעתי, במשאבה) ובגלל שהמערכת יכולה להיות שקטה לגמרי.

לא ראיתי פרוייקטים כאלה באתר(לפחות חיפושים לא העלו כלום)..ולכן רציתי לשאול אם מישהו כאן בנה או ראה משהו בסגנון...

הכוונה שלי היא לבנות מערכת שדומה במבנה לדוד שמש-כאשר הלוח שקולט את החום יוחלף במעבד ושהדוד עצמו יורכב מחומר כמה שיותר מוליך חום כי התפקיד שלו יהיה לקרר את הנוזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה תלוי בכלים שיש לך , ובחומרים שאתה יכול להשיג ולעבוד איתם.

לכל מערכת יש הספק. והספק הקרור תלוי בהספק החום שנכנס. היו פעם בלי שום קרור ...

תצטרך לקנות בלוק קרור בגלל ההכרח שלא יהיו דליפות.

מהבלוק יוצאים שני צנורות מחוץ למארז - כ60סמ . עד כאן מערכת קליטת החום.

הם מתחברים לצנרת של מערכת פליטת החום שכוללת משאבה ומאגר מים.

משאבה זה לא סיפור בכלל : משאבת אקוואריום של כ 600 ליטר/שעה ( 60שקל) ותצטרך להתאים את הקטרים של הצנרת היוצאת .

עכשיו הסיפור שלך זה בחירה של רדיאטור .

לבנות מאלומינים זה לא אפשרי וגם אסור כי אלומיניום ונחושת יוצרים בטריה = איכול של האלומיניום !!!.

תקנה איזה רדיאטור גדול של מזגן מקולקל או משהו כזה ואתה מסודר .

הכי טוב תקדח בקיר ותשים את הרדיאטור במרפסת - בצל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא, אם הוא יקדח בקיר וישים את הרדיאטור במרפסת זה רעיון גרוע כי מהוא צריך את כל הקדיחות האלה והבלגן הזה וגם

הוא יצטרך משאבה מטורפת בשביל כזה מרחק שתעלה הרבה יותר מ-60 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל מתכוון שהמערכת תהיה פאסיבית לגמרי-אפילו בלי משאבה- על אותו עקרון בו עובד דו שמש-המים מתחממים במעבד(אכן אני כנראה אקנה בלוק) ועולים ללא משאבה לחלק העליון של הדוד,ומים קרים כנסים שוב לבלוק...לדעתי ניתן לעשות זאת ללא משאבה בכלל אבל אני צריך לבדוק את זה.

בכל מקרה צריך מאגר מים גדול ושיהיה גבוה יותר מהמארז.

המאגר עצמו צריך להיות בעל מוליכות חום טובה על מנת לאפשר קרור של המים ללא מאווררים.

מישהו שמע על משהו בסגנון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לעשות את זה בלי משאבה המים צריכים להיות בתזוזה כדי שהמים הקרים יחליפו את המים החמים במעגל

בלי משאבה המים ישארו באותו מקום.. וזה לא יגרום לקרור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר יש הפרשי טמפרטורות בין שני מקומות שונים במערכת המים החמים עולים מעלה והקרים מטה בגלל הפרשי צפיפויות..

השאלה היא אם זרימה כזאת תיהיה מספקת לקרור זה כבר עניין אחר...את זה אני צריך לבדוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר יש הפרשי טמפרטורות בין שני מקומות שונים במערכת המים החמים עולים מעלה והקרים מטה בגלל הפרשי צפיפויות..

השאלה היא אם זרימה כזאת תיהיה מספקת לקרור זה כבר עניין אחר...את זה אני צריך לבדוק

אל תעשה שטויות...

אפילו עם הזלמן והרוקט מגיעים ל80 מעלות..

ויש להם משאבה ויש להם מיכל מים גדול מאוד מאלומיניום שעוזה בקירור המים .

אתה יכול לנסות זה יהיה מצחיק לראות הודעה שנשרף לך המעבד בגלל חום...

לא זה לא יהיה מצחיק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו חשב על משו בסגנון של פרספקס בצורה של בלוק[חשוף] מוצמד בחוזקה על המעבד? :silly::hat::silly::hat:

בכל מקרה, אם ו.. יש לך גינה/כל מקום אחר שאפשר לדחוף את הרדיאטור, אתה יכול להוסיף עוד משאבה שתיקח עליה את המעמסה של הזרמת המים עד לרדיאטור וחזרה למחשב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל כך ביג דיל לשים רד' דואל או טריפל עם מאוורי 120 מ"מ במצב 5V ? זה פשוט בילתי נישמע ויקרר מצוין...

או שאתה מחפש קונבינה זולה שעלולה לשרוף לך את המעבד ?

לדעתי מה שאתה מתאר לא יתן לך לא ביצועים טובים ולא שקט יותר מנינג'ה ללא מאוורר או עם מאוורר על 5V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מטומטם מספיק לנסות את זה על המעבד... :kopfpatsch:

אולי לא הבהרתי את עצמי נכון...כל מה שמעניין אותי באמת הוא לבנות משהו שאמור לעבוד...אין לי שום טעם בלקנות חלקים רדיאטורים מאוררים ומשאבות....

ובנוסף להכל...אם יש היטסינקים פאסיבים שעושים את העבודה...יש מצב שזה יעבוד...

לun|que:

הזרימה בתוך המערכת כן אמורה להתרחש בגלל הפרשי טמפרטורות...בדיוק כמו בדוד שמש-שבו יש מים חמים וקרים באותה העת...

אגב לכל הקוטלים...זה רק רעיון ולכן פרסמתי פה לעזרה...מותר לחשוב גם קצת מחוץ למסגרת...כמובן שאני לא בטוח שזה יעבוד ישר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...