שאלה לאלה מכם שבתיכון או שכבר סיימו אותו - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לאלה מכם שבתיכון או שכבר סיימו אותו

OmerS

Recommended Posts

היי,

אני עכשיו בכיתה ט' ויש לי כמה התלבטויות:

1. המורה שלי למתמטיקה רוצה שאני אלך למסלול האצה במתמטיקה ואז אני מסיים בגרות של 5 יחידות בכיתה י', עד כמה שאני יודע זה לא מצוין בתעודת בגרות, כתוב שזה בגרות רגילה של 5 יחידות, יש פה מישהו שעשה את זה? זה יותר מדי לחץ לא? זה באמת שווה להיות פטור ממתמטיקה ביא' וביב'?

2. הרבה מנסים לשכנע אותי לקחת פיסיקה ומחשבים ולא ביולוגיה ומחשבים, הם אומרים שיש לי ראש לזה ושזה ביזבוז לא לעשות את זה, זה לא נורא מסובך ומשעמם???

3. המורה שלי למחשבים רוצה שאני יעשה בגרות במחשבים כבר השנה (ט'), והיא ביקשה ממני לכתוב מכתב למשרד החינוך כדי לבקש אישור לעשות בגרות השנה, אני יודע שאפשר לעשות את זה השאלה שלי היא אם זה כדי?? בגרות במחשבים זה דבר מאוד קל עד כמה שאני יודע והרמת לימוד שם היא לא כל כך גבוהה...

בקיצור, מה כדאי לעשות ועל מה כדאי לוותר, אני בעקרון רוצה לעשות מסלול 5 יחידות רגיל במתמטיקה, לקחת ביולוגיה ופיסיקה ולעשות בגרות במחשבים בתיכון כמו כולם... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תפיל על עצמך יותר מדי, בסופו של דבר הבגרות היא כמעט וכלום (כלומר זה לא ממש נחשב באוניברסיטה, אם אתה הולך ללמוד פיזיקה [או כל נושא אחר הלא קשור למחשבים], אם לקחת 20 יחידות מחשבים).

מה שאתה צריך זה פיזיקה אנגלית ומתמטיקה ברמה של 5 בכדי ללמוד מקצוע טוב באוניברסיטה (במידה והנך רוצה ללמוד מחשבים אז גם מחשבים 5).

לדעתי (זה מה שאני עשיתי) עדיף שתעשה בגרות במתמטיקה בכיתה י"ב כאשר יש לך מספיק זמן תרגול ואתה מנוסה יותר (זה גם תקף לכל שאר המקצועות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yea, mister genius, don't think I believe that for even a second. let's say you're saying the truth, which I highly doubt, physics and computers are a much better choise, physics is actually usefull sometimes when programing. about doing 5 points math final in 10th grade, I really don't recommend it.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. השאלה היא האם אתה נפשית מסוגל לעמוד במעט הלחץ שיהיה. לדעתי עדיף לסיים את מתמטיקה בכיתה י'

מדוע? מספר סיבות:

א) בכיתה י"א ו י"ב ממילא יש לך כמות לא קטנה של בגרויות, עדיף לסיים את מתמטיקה מוקדם ככל האפשר.

ב) בגרות במתמטיקה בכתה י' תתן לך את האפשרות לתקן את הבגרות בי"א וי"ב, אם תצטרך.

ג) אתה תמיד יכול רדת מהמסלול אם תחליט.

ד) החסרון היחיד הוא שעל מנת להצליח במתמטיקה צריך לתרגל, כאשר אתה לומד במרוכז כמעט ואין זמן לתת לחומר "להתיישב בראש".

ה9 אם זאת ישנו יתרון במסלול הזה, מכיוון שאתה לומד לבגרות מוקדם מניחים שאתה מספיק חכם בשביל ללמוד את החומר לבגרות ברמה יותר גבוהה מהרמה שמלמדים בד"כ, וכתוצא מכך יצא שהסיכוי שלך לקבל 100 בבגרות יהיה גבוה יותר.

2. פיזיקה לטעמי הרבה פחות משעממת מביולוגיה. פיזיקה עוסקת בחוקיות ובהיגיון.

לעומת זאת ביולוגיה הוא מקצוע שבו משננים מסות של חומר.

מספר הארות בנוגע לפיזיקה - פיזיקה אינה מסובכת מתמטית, המטרה היא לא לבחון אותך במתמטיקה, מדובר בתרגילים מאוד פשוטים.

בשנים האחרונות נוצרה סטיגמה שפיזיקה היא מסובכת מבחינה מתמטית וזה לא נכון!

פיזיקה בטח שלא משעממת, ולדעתי גם יותר מעניינת מביולגיה מכיוון שיש רעיונות וחוקים מרכזיים ועליהם נבנית כל התורה הפיזיקלית.

כמו כן פיזיקה היא לא רק מתמטיקה! בערך 2/3 מתרגיל בגרות בפיזיקה הוא הסבר מילולי של התופעה ולא חישוב מתמטי.

3. תנסה לעשות בגרות השנה, אם לא תצליח תוכל לעשות שוב שנה הבאה. אם תצליח תוכל להפטר ממחשבים עוד השנה.

המלצה שלי? תעשה השנה בגרות במחשבים ותעשה את הבגרות במתמטיקה בי"א וי"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yea, mister genius, don't think I believe that for even a second. let's say you're saying the truth, which I highly doubt, physics and computers are a much better choise, physics is actually usefull sometimes when programing. about doing 5 points math final in 10th grade, I really don't recommend it.

2 מהכתה שלי עשו את זה ובכתה י' קיבלו 99 סופי ו100 סופי במתמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 מהכתה שלי עשו את זה ובכתה י' קיבלו 99 סופי ו100 סופי במתמטיקה.

did they also do 7 computer finnals in 9th grade, one of them being a C project, which take a full year to program design and debug?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:

did they also do 7 computer finnals in 9th grade, one of them being a C project, which take a full year to program design and debug?

הוא לא אמר שהוא מתכוון לעשות את הפרוייקט, ומעבר לפרוייט זו ממש לא ביעה לעשות את הבגרות במחשבים.

בבמיוחד אחרי שהורידו את אסמבלר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

אני לא חושב שיהיה לכם אישור לעשות בחינת בגרות במחשבים בכיתה ט, אנחנו (כל הכיתה) ניסינו ולא הצלחנו, למרות ששבית ספר שלנו יש את אחד הממוצעים הכי גבוהים בארץ...

לגבי האצה, אני אומר לך- אל תעשה את זה, יש דברים טיפה יותר טובים מזה (ללמוד באוניברסיטה!, ברצינות) אני יודע שמי שהתחיל בכיתה שלי, פרש ונשארו רק 2 מהשכבה, כי אחרי שניה שנתיים כבר נשבר לך... ואתה רוצה קצת זמן פנוי.

ולגבי המגמות, מחשבים ופיזיקה הכי יעזור לך (והכי קל... לפי דעתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עשיתי את המסלול של מתמטיקה עד כיתה י'... רק שאצלנו זה מתמטיקה עד כיתה י' ובי"א וי"ב קורסים בטכניון. כך שאצלי זה בטוח משתלם, אצלך? לא בטוח.

בגרות במחשבים בכיתה ט'? זה אמנם אפשרי (החומר ממש לא קשה) אבל בשביל מה? בכל מקרה אם אתה יכול זה מומלץ, אבל רק אם אתה יכול (כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתמטיקה:

אני הייתי במסלול של בר-אילן, מי שמכיר, ויצאתי ממנו אחרי כמה זמן, מבחינתי הלחץ היה גדול מאוד.

לגבי מחשבים:

זו באמת בגרות קלה ואני מציע לך כן לעשות השנה, ט' זו כיתה בלי הרבה לחץ (יחסית כמובן) וזה יתן לך פחות שעות בי', או אולי אפילו תוכל להשתלב במגמת טכ"מ או משהו בסגנון כבר עם 5 יחידות ראשונות. או סתם לא להרחיב עוד מקצוע בי"א.

פיזיקה או ביולוגיה, זו די ההתלבטות שלי האמת כרגע אז.... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור שמיניסט במגמת טכ"ם, אני מאוד לא ממליץ, במיוחד אלה שקשה להם לשבת בבית.

בגלל ריבוי השעות צריך לשבת יותר בבית, ובגלל שאני שונא את זה- אני לא, וכל הבגרויות שלי נראות :-\ .

החומר עצמו לא קשה בכלל- אבל המקצועות לא משהו (לדוגמא, כתה י"ב מושיבים אותך ללמוד תקשורת בפרוטוקולים שלא משתמשים בהם כל כך..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כרגע בכיתה י' 5 יחידות מתמטיקה ו5 פזיקיה וכו'

לפי דעתי

מתמטיקה - אני לא יודע איך זה אצלך אבל אצלי החומר מתחיל להסתבך והמבחנים שנותנים לנו קשים (עליתי מט' בא1 עם ציון של כ95 וכרגע יש לי 65) כך שבשנה להספיק חומר של 3 שנים נשמע קצת.... קשה

בקשר לפיזיקה - לפי דעתי כדאי לבחור מפני שזה חוסך לך מכינה - לימודים לפני הלימודים האקדמאים שגם תצטרך לשלם עליהם כדאי להתקבל למקצוע טכנולוגי כמו הנדסת אלקטרוניקה או תוכנה.

בקשר למחשבים - אין לי דעה. בכיתה ט' המקסימום שעשינו זה לבחור מקצועות לשנה הבאה ולא היה לנו שום קשר ומידע לבגרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...