שאלה של חבר: איזה גיטרה לבחור? חשמלית או באס ? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה של חבר: איזה גיטרה לבחור? חשמלית או באס ?

^DaRk-MiNd^

Recommended Posts

תראה זה הכל בחירה של מה שעדיף לו..

בעקרון ה"שוק" מוצף בנגני חשמלית טובים+, גם כי לנגן בחשמלית זה קל יותר (דעה אישית, לא לקטול!),

נגני חשמלית בד"כ מתחילים על קלאסית ועוברים לחשמלית (זה עדיף ללמוד את התאוריה על קלאסית, אבל לא כולם עושים ככה),

הבסיסטים בד"כ מתחילים על קלאסית או אוקוסטית או שניהן ואז עוברים לבאס

בנוסף לכך חשמלית כמו שציינו נשמעת הרבה יותר טוב ואפשר להפיק ממנה הרבה יותר סוגי שונים מה שמושך יותר אנשים,

האבל הגדול פה הוא שב"שוק" הבאסיסטים אין הרבה היצע, ובאמת קשה לתפוס טובים, אתה תראה שהרבה להקות שמתחילות מחפשות בסיסטים טובים שאלה לא נמצאים הרבה, להיות בסיסט טוב כמו להיות גיטריסט טוב זה לא קל (ולדעתי האישית קל יותר להיות בסיסט טוב) אבל הכל מתחיל ונגמר בזמן ותרגול. (אני אישית אוהב יותר חשמלית, זה דיי ברור לסאונדופיל כמוני לא לאהוב בס נטו שקשה להפיק ממנו הרבה צלילים)

אם יש לו עוד שאלות בקשר לחברות או שאר ירקות לא יהסס לשאול,

מקווה שעזרתי :saint:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה זה הכל בחירה של מה שעדיף לו..

בעקרון ה"שוק" מוצף בנגני חשמלית טובים+, גם כי לנגן בחשמלית זה קל יותר (דעה אישית, לא לקטול!),

נגני חשמלית בד"כ מתחילים על קלאסית ועוברים לחשמלית (זה עדיף ללמוד את התאוריה על קלאסית, אבל לא כולם עושים ככה),

הבסיסטים בד"כ מתחילים על קלאסית או אוקוסטית או שניהן ואז עוברים לבאס

בנוסף לכך חשמלית כמו שציינו נשמעת הרבה יותר טוב ואפשר להפיק ממנה הרבה יותר סוגי שונים מה שמושך יותר אנשים,

האבל הגדול פה הוא שב"שוק" הבאסיסטים אין הרבה היצע, ובאמת קשה לתפוס טובים, אתה תראה שהרבה להקות שמתחילות מחפשות בסיסטים טובים שאלה לא נמצאים הרבה, להיות בסיסט טוב כמו להיות גיטריסט טוב זה לא קל (ולדעתי האישית קל יותר להיות בסיסט טוב) אבל הכל מתחיל ונגמר בזמן ותרגול. (אני אישית אוהב יותר חשמלית, זה דיי ברור לסאונדופיל כמוני לא לאהוב בס נטו שקשה להפיק ממנו הרבה צלילים)

אם יש לו עוד שאלות בקשר לחברות או שאר ירקות לא יהסס לשאול,

מקווה שעזרתי :saint:

ככה אני עשיתי...

אבל בכל מקרה...לבאס יכולה להיות אחלה של ...

תקשיבו לגייסון..הבאסיסט לשעבר של מטאליקה...או לכל בסיסט של להקת מטאל טובה (לא לינקין וכו'...)

אי מייעץ לך ללכת על הקלאסית ומשם המעבר לחשמלית הוא מזערי..(אין מה ללמוד , חוץ מלהרגיל את הידיים וזהו..)

ואח"כ תלמד באס..ככה תנגן בשניהם :)

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אומר שאי אפשר בכלל להוציא מזה טובה, תסתכל על Dream Theater או על stu ham (שמנגן עם Joe satriani)

הם גדולים, אני לא אומר כלום, ומוציאים קצבים נהדרים וסאונד יותא מהכלל

(ואף מרביצים סולואים שנשמעים מעולה כמו של stu שאפשר להוריד באינטרנט), אבל הסאונד סתם ככה בזמן שירים רגילים

(ולדעתי גם בסולואים) אין מקום להשוותו עם כמו של חשמלית, הוא פחות נעים לאוזן לדעתי, אבל שוב זוהי דעתי האישית,

תמיד היו גדולים ויהיו גדולי בשני התחומים, אבל עובדה שהגיטריסט הכי גדול (הנדריקס או פייג' של הזפלינ'ס) בכל הזמנים מוכר בכל העולם,

ואני אישית שאני מתעניין מאוד במוזיקה לא יכול להגיד לך מי הבסיסט הכי טוב בכל הזמנים או עכשיו

(נכון שאפשר להגיד שזה מחוסר התעניינות, אבל אין יותר מדי להתווכח בנושא איזה כלי יותר "נחשב")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי אז זרקת שני שמות...

כמה מפה מכירים אותם? אני מנחש שאפשר לספור אותם על יד אחת...

רוצה להמשיך להתווכח על זה?

תן לי 20, אתה יודע מה? את 10 הבסיסטים הגדולים בכל הזמנים... אני בלי לחשוב נותן לך רשימה-

הנדריקס, פייג', סלאש, קלפטון, מאי, סטריאני, דייב גילמור, קירק המט, סנטנה... להמשיך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני לא בסיסט חבר,

ואגב, זה רק אומר שהחלק של הבאס עוד לא מוצה לחלוטין, כמו הגיטרה- שטחנו אותה מכל הכיוונים.

ואפשר גם להיות בסיסט וסולן (חמי רודנר, סטינג)

ואני אישית מכיר מישהו, שמה שהוא עושה בבאס לא ראיתי הרבה אנשים שעושים בגיטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אם חברך יבחר בחשמלית הוא יוכל אחרי כמה שנים

לנגן בלי בעיה על באס שניהן גיטרות זה לא תופים ופסנתר

אחרי שהוא ישלוט בקצב ובפריטה בתנועה וכל אלה

לא תהיה לו בעיה בבאס

דוגמא אישית אני מנגן כמה שנים על גיטרהיש לי חשמלית קלאסית

אפקטים הכל פעם באתי לקרוב משפחה שמנגן בבאס כשנה

וכעבור כמה זמן שהתרגלתי לבאס הייתי יותר טוב ממנו

אתה מבין זה יכול להיות במקביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי אז זרקת שני שמות...

כמה מפה מכירים אותם? אני מנחש שאפשר לספור אותם על יד אחת...

רוצה להמשיך להתווכח על זה?

תן לי 20, אתה יודע מה? את 10 הבסיסטים הגדולים בכל הזמנים... אני בלי לחשוב נותן לך רשימה-

הנדריקס, פייג', סלאש, קלפטון, מאי, סטריאני, דייב גילמור, קירק המט, סנטנה... להמשיך?

לפני שאתה מתחיל להשוויץ..תבדוק את עצמך כי ניראה לי שאני חושב שאתה לא סגור עם עצמך...

כחצי מהחבר'ה שהבאת פה לא בסיסטים.... :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...