קיבלתי את ה-DELL 2007WFP שלי היום--> מדהים - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קיבלתי את ה-DELL 2007WFP שלי היום--> מדהים

maphisto324

Recommended Posts

דימשקי, לא הבנתי מה ההבדל בין מה שאתה עשית לבין מה שאני עשיתי שאצלך אפשר לעקוף את החסימה... אתה יכול להסביר?

תודה.

דימה לא פה. הוא הלך, הוא אמר שהוא יבוא אחר כך.

הוא הסביר לי אבל אני לא הבנתי אז תחכה לו טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ואיך רואים במסך שלך סרטוני High Definition?

למשל מהאתר הזה אתה יכול לנסות לבדוק סרטונים (כדאי עם WMPlayer 11 heb):

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musicandvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx

מסתבר שכל ההבנה שלי הייתה שגויה.

הסרטים מהאתר עם הדוגמיות של 720P נראים פשוט מדהים! אני ציפיתי לאיכות ירודה כמו בקבצי ה-HDTV שלי, אבל נשארתי עם פה פעור.

עד עכשיו הייתי בטוח שסדרות טלויזיה המגיעות בתקן HD-TV הינן גם HIGH DEFINITION, הרי ש-720P חשבתי שזה ה-HD הנמוך ביותר. אולי זה 720i ? למרות שממה שהבנתי תכני HD מגיעים רק ב- 720P, 1080i, 1080p. ו-480 למשל, זוהי איכות .

אז איך זה שסדרות ה- HD-TV נראים כל כך גרוע, בעוד שתכנים כמו מהדוגמיות נראים כל כך מדהים? ממש תעלומה.

בכל אופן תודה לך, מצאת לי תקווה חדשה.

(ד"א התוכנה בה אני צופה בסרטים היא BSPLAYER. את ה- WMP11 אני לא יכול להתקין מסיבות כאלה ואחרות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעד מה :xyxthumbs:. אכן, הפירוט, החדות והצבעים עם הסרטונים הללו זה עולם אחר...

אולי ניסית סרטים מסוג Rip שהם מעט מטושטשים. גם בצג שאצלי לפעמים רואים שההמרה מ- לא מוצלחת ומכיוון שהצגי LCD מציגים את הסטרים באופן יותר מפורט מ-CRT רואים את הטישטושים (וזאת הבעיה הכי קשה למי שרוכש היום LCD-TV מגודל 27" ואילך שכן יס והוט מתאימות את הרזולוציה ורוחב הפס לטלוויזיות CRT משובחות ולא ל-LCD שרגישים לדפקטים הללו. בינתיים לא משתלם לרכוש LCD לסלון אלא אם עיקר השימוש בו הוא ל-DVD).

הסרטונים אלה עם פורמט 720p, 1080i ו-1080p הן דוגמיות ל-High Definition בסגנון Blue Ray ו-HD-.

גם ל-QuickTime יש טריילרים כאלה מהאתר של - נסה גם אותם.

האם ניסית לצפות בכותר מכונן ה-DVD שבמחשב שלך?

אה ושכחתי לכתוב שעם התוכנה media player ניתן לשנות בקלות רבה את הקונטרסט, הרוויית צבע והגאמה - זה גם משפר את האיכות הקולנועית. אבל התוכנה מקרטעת לפעמים עם סרטוני ה-HD הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

אוקיי גיליתי מה הבעיה. מסתבר שהבעיה הייתה בתוכנה בה השתמשתי להפעיל את הסרטים. את התוכנה כיוונתי בזמנו כשהתשמשתי ב-CRT אשר היה אצלי כבר קרוב ל6 שנים והתחיל לזייף. כנראה שההגדרות לא התקבלו טוב על ה-LCD. בכל אופן, התקנתי את BS-PLAYER מחדש, את WMP11, ואת , ועכשיו הקבצים נראים מעולה, כמעט כמו ב-CRT. הצבעים באמת מעולים, ויותר טובים מה-CRT, אבל החדות עדיין לא מגיעה לזו של ה-CRT.

אחרי שקראתי על זה קצת חומר- בעיקר ב- BEHARDWARE:

התופעה הזאת של ה"טשטוש", או אי חדות, והעניין של צבעים "זזים" נקראת TWINKLING, או בעברית- נצנוץ.

זו תופעה מוכרת שפוקדת את כל מסכי ה-LCD. היא מוגברת ומורגשת בעיקר בפאנלי ו- PVA למשפחותיהם השונות, קצת מופחתת ב-TN, והפאנל שמצליח להתמודד עם הבעיה בצורה הטובה ביותר ואף קרוב ל-CRT הוא P-MVA.

NVIDIA (גם ATI, אבל בצורה פחות מוצלחת) כבר התחילה לייצר בגרסאות האחרונות של הדרייברים שלה (9x.xx) "פתרונות" שונים כמו הפחתת רעשים ושיפור חדות. BEHARDWARE מהלל את השיפורים האלה, אני ניסיתי אותם וזה די שווה לת*ת. בכל אופן טוענת שהיא הולכת להיכנס חזק לתחום הזה של שיפור והעלמת הבעיה.

EIZO GUY:

ניסיתי בעבר גם את הסרטונים של , הם אותו הדבר פחות או יותר. מה שמוזר, זה שסרטונים של 1080P היו מקרטעים לי במסך הישן, וחשבתי שזו בעיה של מעבד, אבל במסך הזה הם רצים חלק. אני משער שזה בגלל שהמסך לא מסוגל להציג 1080P, הוא מציג את הסרט באיכות של 720P ובגלל זה הוא רץ חלק.

ניסיתי במיוחד בשבילך =) לצפות ב- מקורי בכונן ה-, ולא תיארתי לעצמי שסרט יכול להיראות כל כך טוב. האיכות המוצגת היא טיפה יותר טובה מהרצת HD-TV, ויותר טובה מהרצה על הטויזיית CRT 29" שלי.

לצערי סרטים באיכות DVDRIP פשוט unviewable בשבילי. לכן אני אאלץ לראות רק סדרות , עד שאני אמצא סוף סוף תכני HD אמיתיים של . אז אני פונה שוב למי שיודע איפה להשיג כאלו- בבקשה כתבו לי בפרטי. אני אעריך את זה מאוד.

ה- ממש מסובכת :silly: אני לא מוצא איפה אפשר לשנות שם דברים, אבל מצד שני לא הקדשתי לכך הרבה זמן.

מצד שני, ל-MP הקדשתי הרבה זמן, ולא מצאתי שם בכלל איפה אפשר לשנות ASPECT RATIO, איפה אפשר להבהיר את התמונה ושום כלום.

גם ב-BSPLAYER זה לא ממש מסתדר לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסתבר שכל ההבנה שלי הייתה שגויה.

הסרטים מהאתר עם הדוגמיות של 720P נראים פשוט מדהים! אני ציפיתי לאיכות ירודה כמו בקבצי ה-HDTV שלי, אבל נשארתי עם פה פעור.

עד עכשיו הייתי בטוח שסדרות טלויזיה המגיעות בתקן HD-TV הינן גם HIGH DEFINITION, הרי ש-720P חשבתי שזה ה-HD הנמוך ביותר. אולי זה 720i ? למרות שממה שהבנתי תכני HD מגיעים רק ב- 720P, 1080i, 1080p. ו-480 למשל, זוהי איכות .

אז איך זה שסדרות ה- HD-TV נראים כל כך גרוע, בעוד שתכנים כמו מהדוגמיות נראים כל כך מדהים? ממש תעלומה.

כי סדרות שאתה מוריד מהאינטרנט הן (ברוב המקרים) תוכניות שהוקלטו משידורי HD אבל נשמרו בדיוק כמו הקלטות משידורים רגילים.

לפעמים הרזולוציה תהיה גבוהה יותר מההפצות הרגילות, אבל איכות HD אמיתית זה בטוח לא.

פרק של תוכנית באורך ממוצע באיכות HD תופס יותר מ1GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הרגשתי בהבדל גדול במיוחד בין ה-E700B ל-F700P שהספקתי לראות לכמה דקות. יכול להיות שיש הבדל משמעותי בין ה-F700P ל-F900P את זה אני לא יודע.

בכל אופן המסך הזה איכותי מספיק מול מסכי MAG,, השונים שמוכרים אותם כל כך הרבה (מי שעוד קונה CRTא).

fighter:

כמו שכתבתי למעלה, אני לא חושב שהמסך באמת מציג 1080P אלא כאשר אני מפעיל קובץ של 1080p הוא משנה אוטומטית את הרזולוציה ל-720p ומציג את הסרט.

אני חושב כך גם בגלל שאין הבדל גדול באיכויות של שני הקבצים, וגם בגלל שלפי הפעלתו על ה-CRT הסרט קירטע, וכאן הוא לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- ממש מסובכת :silly: אני לא מוצא איפה אפשר לשנות שם דברים, אבל מצד שני לא הקדשתי לכך הרבה זמן.

מצד שני, ל-MP הקדשתי הרבה זמן, ולא מצאתי שם בכלל איפה אפשר לשנות ASPECT RATIO, איפה אפשר להבהיר את התמונה ושום כלום.

גם ב-BSPLAYER זה לא ממש מסתדר לי.

על מנת להגדיר ב- פרמטרים שקשורים בניגודיות, רווית צבע וגאמה ועוד צריך לעשות: הגדרות > Extended GUI (או Ctrl + G) לבצע Enable והכל בהישג ידך. לשינוי יחס תצוגה בוחרים בפקודת בזמן הניגון. כן זה נגן מסובך אבל הכי משוכלל בשוק מבחינת אפשרויות.

בWMP11 אפשר גם לשנות הגדרות דומות אבל יש פחות: פועל כעת > שיפורים > הצג שיפורים > הגדרות . לא מוצא אפשרות לשנות יחס תצוגה אולי מישהו אחר כאן יודע.

ב-BSPLAYER זו בעיה לשנות פרמטרים דומים (ייתכן משום שהדבר תלוי בקודק DIVX של הסרט כך שבקבצים רבים הפרמטרים הנ"ל נעולים לשינויים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

בשחור סטטי התכוונתי לשחור שנמצא באובייקטים שלא זזים, כמו למשל תמונה. שם השחור הוא עמוק ומעולה.

בשחור דינאמי התכוונתי לאובייקט שזז, כמו למשל שומר מסך, משחקים שונים בו מראים את הספונסרים של המשחק באמצע, ומסביב רקע שחור וכו'.

זהו, שמסכי ה- אמורים להראות נחיתות בגלל הניגודיות שלהם. אבל בקטע הזה אין שום בעיה.

זה כל האיכות של הסרט מפריעה. כאילו הסרט הוא משחק שהפעלתי אותו ברזולוציה נמוכה מהטבעית- כך זה נראה.

ביקשתי מהחנות שתעשה את הבדיקה של ה- SERVICE MENU, כדי לראות איזה פאנל יש במסך. כך שידעתי מראש מה אני קונה.

ד"א- לא כל המסכים שמיוצרים במקסיקו הם . יש עדויות גם ל-PVA שיוצר במקסיקו, כמו שיש עדויות שיש A02 עם PVA.

באיזו חנות קנית את המסך?

ויש פה מישהו שיודע להגיד אם המצב של השחור הדינאמי הזה בסרטים טוב יותר בגרסאת ה-PVA של המסך הזה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...