לרגל שדרוג מסכי LCD בחברה - זקוק להמלצות למסכי - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לרגל שדרוג מסכי LCD בחברה - זקוק להמלצות למסכי

tmpusr

Recommended Posts

שימושים:

מסכי 19' ישמשו ל-60% כתיבת קוד, 30% מסמכי אופיס (WORD בעיקר) ו-10% אינטרנט.

טווח מחירים צריך להיות עד 2500 ש"ח לכל היותר אבל עדיף בסביבות 2000 ש"ח.

הדגש כאן הוא על איכות קריאת טקסט וישיבה ממושכת יומיומית מול המסך.

מסכי 20' ישמשו למטרות דומות אבל גם למשימות גרפיות פשוטות (MODELSIM/CAD) , יותר אינטרנט ופוטנציאלית לגיימינג מזדמן.

טווח מחירים צריך להיות עד 3500 ש"ח לכל היותר אבל עדיף בסביבות 3000 ש"ח.

הדגש כאן הוא גם על איכות קריאת טקסט וישיבה ממושכת יומיומית מול המסך וגם על שימוש תובעני יותר (גיימינג/גרפיקה אבל לא חייב להיות ב-TOP).

יש אפשרות למסכים רחבים אבל ההעדפה הכללית היא לאספקט של 1600X1200.

מכיון שלא צפוי שדרוג נוסף בקרוב יש העדפה לפאנלים מתקדמים ולא לטכנולוגיות מיושנות יחסית כמו TN של הדור הקודם.

רשימה זמנית

מסכי 19'

1. Samsung 971P: http://zap.co.il/model.asp?model_id=469017

2. Viewsonic VP930B : http://zap.co.il/model.asp?model_id=369995

3. NEC 90GX2: http://zap.co.il/model.asp?model_id=375959

4. Dell 1907FP: http://zap.co.il/model.asp?model_id=411223

מסכי 20'

LG L2000C

DELL 2007WFP/2007FP

VIEWSONIC VP2030B/VX2025wm/VX2235wm

SAMSUNG 204T

מסכי 22' רחבים

כרגע המועמד היחיד שלי הוא VX2235 של VIEWSOVIC שמבוסס על פאנל TN וקיבל ביקורות פושרות - יש תחליף טוב יותר?

אשמח להמלצות,

TMP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה בטוח שלא יהיו אף שימושים נוספים למסכים המוגדרים כ-19", חוץ מטקסט לכל סוגיו, אין מה לקחת מסכים יקרים עם מטריצות רחבות כאשר הם לא ינוצלו בכלל.

טכנולוגיית ה-TN היא איננה "מיושנת ושל הדור הקודם" אלא היא אחת מטכנולוגיות של הפאנלים, שייחודה בזמן תגובה מהיר. כאשר כל השימוש יהיה רק טקסטים, לא תוכל לראות את הייתרון של המסכים בעלי הפאנלים האיכותיים יותר על גבי מסכים בעלי פאנל TN.

לכן יש לחשוב אולי לקחת מסך זול יותר בעל פאנל TN אבל בגודל גדול יותר כמו 20" לדוגמא.

האם הרשימה הנ"ל היא אבסולוטית? או שניתן לחשוב על דגמים אחרים של מסכים?

לגבי מסכי ה-19":

ה-NEC וה- הינם בעלי פאנל TN, אשר אליו אתה מתנגד ולכן לא יתאימו.

בין שני המסכים הנותרים, ה-VP930 איכותי יותר.

לגבי מסכי ה-20":

ה-LG הינו מסך בעל פאנל IPS, ולכן יתאים לגרפיקאים, ולא לשימושים מורבים עם גרפיקה פשוטה.

ה- viewsonic VP2030B הוא בהחלט המסך הטוב ביותר מבין הרשימה, אבל הוא גם יקר משמעותית מכולם. אם יש את התקציב אליו, הוא בהחלט הבחירה הטובה ביותר.

אני מסכים איתך בקשר לזה שמסכים בפורמט רחב לא יתאימו לשימושים הנ"ל, ולכן ניתן להוריד את ה- VX'ים של VS.

את ה-SAMSUNG 204T אני לא מכיר, ולא הצלחתי למצוא עליו פרטים מספיק משכנעים, ולכן אם אין תקציב ל-VP2030B, הייתי ממליץ ללכת על ה- 2007FP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המפורטת.

כמה הבהרות:

1. לגבי פאנלים TN יש ישנים ויש חדשים עם RTC לדוגמה. המוטיבציה לפאנלים כדוגמת IPS הוא זויות הצפיה, החדות ואיכות התמונה בטקסט שהיא לרוב טובה יותר.

יש אצלנו מקרים רבים שכמה אנשים צופים בצג אחד או תוך כדי עבודה בשולחן סמוך (על מיכשור נפרד) ולכן הפרמטרים האלה חשובים.

זו בעיה כרונית של מסכים המבוססים על TN ולכן הם לא העדיפות הראשונה שלי.

תראה פה למשל:

http://www.behardware.com/articles/619-17/updated-survey-13-lcd-20-5-6-8-16-ms.html

2. לגבי מסך רחב - הסיבה היא שבסימולציות שאנו עורכים יש חשיבות לראות כמה שיותר אירועים בציר ב-X (ציר הזמן) ולמסך רחב יש יתרון מהבחינה הזו.

זה די דומה לאפשרות לראות יותר עמודות באקסל... לעומת זאת מפסידים במספר השורות שאפשר לראות בו זמנית וזה לא נוח בכתיבת קוד.

3. לגבי המסכים הגדולים של 20' - 2 מהם יגיעו לבתים של עובדים ולכן גם ישמשו לגיימינג מזדמן וכנראה גם קצת . האם יש מסך שבמחיר דומה גם יתן ביצועים טובים בגיימינג?

הרשימה רק ראשונית וכל המלצה תתקבל בברכה.

שוב תודה מראש לכל העונים,

TMP

הרשימה אינה סופית - רק מה שמצאתי בביקורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין מסכי ה 20" הייתי מעדיף את ה L2000C פשוט בגלל שיש לו פאנל שיתן ביצועים טובים מאוד בצבע וזויות צפיה.

אם אתה מחפש מסך לגיימינג עדיף ה VS מכיוון שהוא בעל מטריצת MVA שתתאים יותר למשחקים מאשר ה ב .

בקשר למסכי ה 19" זה נכון שטכנולוגית ה TN אינה מיושנת אך אם ניתן תמיד עדיף מסך בעל פאנל VA שייתן זויות צפיה גדולות יותר,

צבעים אמיתיים יותר ויחס ניגודיות טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היכן ראית שהפאנל הינו IPS?

גם אני הייתי בטוח שהוא IPS, עד שחיפשתי עליו מעט פרטים ונתקלתי בזה:

http://www.lge.com/products/model/detail/l2000c.jhtml

יכול להיות שהחליפו את הפאנל לאחר?

או שאולי זו טעות באתר?

מה דעתך?

עריכה:

כנראה שזו באמת טעות באתר. ע"פ המקורות בH[ARDFORUM] הפאנל הינו S-IPS בעל השם: LG.Philips LM201U05

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1130359&highlight=l2000c

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1120526&highlight=l2000c

בכל אופן לשואל, כמו שאמרנו קודם, אם אכן יש את התקציב כמובן שעדיף ללכת על מסכים איכותיים יותר, ולכן על ה VP2030B.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי ההודעות קודם, שלא היו בעיות להחליף את כל מסכי ה-TN בפאנלים טובים יותר, חשבתי שיש עודף תקציב.

ע"פ הרבה עדויות ה- מעולה לכל שימוש כולל משחקים.

על ה- לא קראתי הרבה עדויות ממשתמשים חוץ מזה שהוא מסך לגרפיקה בעיקר.

תוכל לחשוב גם על מסך נוסף: ה- NEC 20WGX2 במעט יותר מהמחיר של ה-. זאת רק אם אתה מוכן בכל זאת לקחת מסך רחב.

המסך הזה גם הוא מעולה וקיבל הרבה ביקורות ועדויות טובות.

העניין אצלו שהוא משתמש בציפוי GLOSSY, ולא AG COATING כמו רוב המסכים, הנותן לו אפקט זכוכתי מעט. יש כאלה אשר יעדיפו ציפוי כזה, ויש כאלה אשר יעדיפו את הציפוי האחר. עדיף לראות אותו לפני שרוכשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היכן ראית שהפאנל הינו IPS?

גם אני הייתי בטוח שהוא IPS, עד שחיפשתי עליו מעט פרטים ונתקלתי בזה:

http://www.lge.com/products/model/detail/l2000c.jhtml

יכול להיות שהחליפו את הפאנל לאחר?

או שאולי זו טעות באתר?

מה דעתך?

עריכה:

כנראה שזו באמת טעות באתר. ע"פ המקורות בH[ARDFORUM] הפאנל הינו S-IPS בעל השם: LG.Philips LM201U05

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1130359&highlight=l2000c

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1120526&highlight=l2000c

בכל אופן לשואל, כמו שאמרנו קודם, אם אכן יש את התקציב כמובן שעדיף ללכת על מסכים איכותיים יותר, ולכן על ה VP2030B.

ובכן בירור קטן מעלה את הנתונים הבאים:

LG L2000C has a 20 inch 8 ms (g2g) S- (LG.Philips LM201U05) panel.

LG L2000CE (widescreen) has a 20 inch 8 ms TN panel.

LG L2000CN has a 20 inch 6 ms (g2g) TN panel.

בכל מקרה מומלץ רק הדגם הראשון והמקורי.

אכן הנק יכול להיות חלופה טובה, הוא מתאים לגיימינג ופחות לגרפיקה מכיוון שיש לו בעיה של אחידות, נראה כאילו נק חסכו במנורות

ולכן החלק התחתון של המסך כהה משמעותית מהעליון. הוא בעל ציפוי שנראה מגניב בהתחלה אבל יכול לעצבן מאוד בהמשך

וכמובן הוא רחב, לי כבר אין הרבה להגיד בנידון.והמעבר ממסך רגיל לרחב היה בשבילי מצויין ואני יכול להעיד שמשחקים

אשר תומכים במסכים רחבים נראים טוב משמעותית בפורמט הרחב אשר דומה יותר לתחום הראיה האנושי.

מה שכן לא הייתי לוקח מסך רחב בפחות מ 20" ותהרגו אין לי מושג למה מוציאים מסכי 17" רחבים.

כנראה זה שיקולי מחיר לחלוטין מכיוון שמסך 19" רחב קטן יותר ממסך 19" רגיל וזה פשוט מהשוואה שלהם אחד ליד השני בחנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון (גם בכותרת)...

מסכי 19'

כרגע 3 מועמדים:

VIEWSONIC VP930 - בסביבות 2300 ש"ח עם 3 שנות אחריות.

EIZO 1910 - מסך אולי מהטובים שיש אבל הופסק הייצור שלו. בסביבות 2600 ש"ח עם 5 שנות אחריות.

EIZO 1931 - מחליף את ה- 1910. בסביבות 2700 ש"ח עם 5 שנות אחריות.

מסכי 22' רחבים

הוחלט לרדת ממסכי 20' כי התוספת בשטח הצפיה זניח יחסית ובאותו מחיר בערך אפשר לקנות 22' רחב שנותן 25% יותר שטח צפיה.

הבעיה שכולם מבוססים על פאנל TN שכפי שציינתי קודם לא ממש מתאים לצרכים שלנו.

המועמדים:

VIEWSONIC VX2235 - ביקורות פושרות אבל BRAND מוכר. בסביבות 3300 ש"ח עם 3 שנות אחריות.

ASUS MW221U - לא מצאתי סקירות רציניות. בסביבות 2600 ש"ח עם 3 שנות אחריות.

יש מסכים כאלה שמבוססים על או MVA? מישהו ראה סקירה השוואתית שלהם?

אשמח לכל עצה,

TMP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

19" :

מבחינת איכות, לא כזה משנה מה תיקח, הרי שהשימושים של ה-19"ים יהיה כאמור על ידך לטקסים וכו', ולא לשימושים דורשניים. בגלל השימוש בזויות רחבות, מומלץ לקחת את הEIZO שבעל פאנל IPS שהזויות צפייה שלו מתקרבות למושלמות (CRT) וטובות מה-VA של ה-VIEWSONIC.

כמו כן, דווח על די הרבה בעיות בדגם שנמצא כרגע בשוק של הVS שהוא VP930-3, ולכן אם מעוניינים לרכוש אותו, יש לחכות מעט לגרסא טובה יותר שלו.

אם ההפרש בין שני מסכי הEIZO הוא רק 100 ש"ח, כמובן שמומלץ לקחת רת ה1931 שחוץ מהעובדה שהוא משופר מאחיו הותיק יותר ולכן טוב ממנו בפרמטרים מסויימים, הוא גם המסך שנמכר כיום ולכן יהיו איתו פחות בעיות מבחינת האחריות עוד 4 שנים נניח במקרה שתהיה תקלה שתדרוש אחריות.

22" :

בד"כ מסכי 22" הינם בעלי פאנל TN. זאת כדי לפנות לשוק הגיימרים שדורשים בעיקר זמן תגובה נמוך ומשחקיות "חלקה" מאשר איכויות.

המסכים היחידים שאני מצאתי לפחות בעלי 22" ופאנל שונה, הינם מסכי EIZO, שמגיעים עם פאנלים לגרפיקאים כבדים, כלומר פאנלי IPS עם זמני תגובה של 30 ומעלה.

כמובן שצריך לבדוק ולברר, אבל אין סיבה שמסך מסויים עם פאנל TN יעלה פי 1.5 ממסך אחר בעל מסך TN, אם אין הבדל מסויים באיכות הצפייה. ההבדל הזה לא חייב להימצא ברפרודוקציית הצבעים, הוא יכול להיות בניגודיות, בזויות צפייה, בפייצ'רים של המסך, או בעבודה טובה יותר ברזולוציות לא טבעיות של המסך, אבל בכל מקרה חייב להיות הבדל כלשהוא.

לכן הייתי ממליץ על ה- VS מבין האפשרויות.

אפשרות נוספת שיכולה לבוא בחשבון היא ה- SAMSUNG 225BW בכ-2900 ש"ח.

ד"א, תגובות של הרבה משתמשים הראתה, שאין הבדל גדול בין ה- למסך ה22" של חברת CHI MEI, ודוקא הרוב העדיפו את הCHI.

ה-CMV (שם אחר של החברה) עולה כ-500 ש"ח פחות מה-, כך שאני לא רואה שום סיבה לרכוש את הASUS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה MAPHISTO...

העניין הוא שכמעט ואין סקירות מקצועיות של מסכי 22' רחבים ואלה שקיימות לא ממש מרעיפות שבחים. ודאי לא בהשוואה לEIZO שהזכרתי למשל.

אני חושש "להיתקע" עם מסך גדול אבל שפחות נוח לעבוד איתו לאורך זמן. אולי עדיף לוותר על ה-22' ולקחת 19' EIZO לכולם...

אני אנסה לקבל את שניהם לכמה ימי ניסיון לחברה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

29? התכוונת בטח ל-19.

בכל אופן, מסכי EIZO מתאימים יותר לעבודות של גרפיקאים- עבודות בתלת מימד (photo shop, 3D studio max ), עיבודי תמונה, וכו'. אלה מסכים שלמרות שיש להם פאנלים של s-, as-, הם יותר קרובים להיות פאנלים של מוחלט, כלומר פאנלים שמתאימים לכאלה אשר העיסוק המרכזי אם לא המוחלט במחשב הינו עבודה בגרפיקה. חבל שאתה דוקא נתפס לחברה הזו בגלל שזכתה להרבה תשבוחות. אם תשים לב, רוב האנשים שמפרסמים ביקורות, מאמרים, וכו' על המסכים הם גרפיקאים שמאוד חשוב להם עניין הגרפיקה במסך.

לא ציינת ופירטת בדיוק מה היישומים שתריץ על המחשבים, אבל ממה שהבנתי, מסכי ה-19 יהיו עבור עבודת טקסט וגלישה בעיקר, ו-האחרים יהיו עבור שימוש כולל של השימושים הקיימים בערך.

לא תמיד מסך יהיה הכי טוב. יש הרבה מקרים בהם עדיף בהחלט פאנל VA, ואני חושב שזה המקרה.

ד"א לגבי מסכי 22", ראיתי הרבה ביקורות טובות, ויותר ויותר אנשים שקונים עכשיו מסכים מחברת sceptre, במיוחד את דגם ה-22 שלהם. אם תוכל גם לרכוש מסכים מחו"ל אז אולי אלו יהיו מתאימים עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היתה ל-19' כמובן :kopfpatsch:

הבחירה המקורית למסכי 19' היתה ה-VP930 שלו פאנל VA אבל בתוספת של 400 ש"ח ניתן לקבל את ה-EIZO עם 5 שנות אחריות וכמעט כל סקירה מראה שהוא טוב יותר מה-VP930. אמנם לא מדובר בגרפיקאים אבל מדובר באנשים שיושבים 9-10 שעות ביום מול מחשב, 5-6 ימים בשבוע.

למה אתה חושב שפאנל VA יותר מתאים מ-IPS?

לגבי מסכי 22' - אשמח אם תוכל לצרף כמה לינקים לסקירות כאלה. בכל מקרה הם מבוססי TN ולכן פחות מתאימים כנראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאחד שרכש עם המשפחה את ה-EIZO Nanao S1931H אני מסכים שהתוספת של 400 ש"ח שווה כל שקל. ההבדלים בצבעים בינו ל-VP930 מוחשיים יותר והם חיים יותר כי כאמור הוא מצוייד בטבלת LUT - Look-Up Table שמשדרגת מ-8 סיביות ל-10 סיביות ובחזרה ל-8 סיביות עם ערכי הגאמה האידיאליים.

לגבי חדות הטקסט אצלו היא מהסוג שאינו גורם להסתייגויות כלומר החדות אינה "דוקרת" לעין כמו שאני ראיתי ב-VP930 ועם ה-Clear Type של מיקרוסופט זה תענוג לעבוד איתו. כלומר מי שטוען שקשה להבדיל באיכויות הטקסט בינו לאחרים חייב להשוות אותו במציאות עם צגים כמו ה-Viewsonic ואחרים כי ההבדלים לפחות לי נראו מוחשיים.

הצג הזה מתאים מאוד לגרפיקאים שאינם בעלי דרישות פנומנליות - לאלו עם הדרישות הגבוהות EIZO מייעדים את סידרות ColorEdge CG ו-ColorEdge CE שהתקציב עבורם חורג בהרבה.

לדעתי הוא גם מתאים מאוד לסרטים ווידאו מכיוון שהשילוב של הניגודיות הפנטסטית וצבעים נאים שקל מאוד לכווונן אותם עם נגן המדיה VLC נותנים תוצאה יפה ביחד עם זמן תגובה סביר ולא רואים את התאורה האחורית דולפת בשוליים של סרטים בפורמט רחב הצבע השחור נשאר שחור לחלוטין. הקונטרסט הזה מדהים בתמונות וזה מה באמת מרשים בכל פעם שיושבים מול הצג. גם במשחקים הוא מתפקד באופן רהוט.

הפיצ'רים שמאוד חביבים עליי בו הם האפשרות להגדיר בתוכנה הייעודית לו שמתקשרת עם הפנל דרך כבל כל מה שדרוש מבלי לרכון אל המקשים שבצג בעזרת הקצאות Hot Key שבמקלדת לרבות כיבוי והדלקה של הצג, שינוי של בהירות, כניסה ויציאה לתפריט הראשי ושינוי כל ההגדרות וגם אופציה לכבות את נורית ה-Power הכחולה באופן קבוע כך שלא תפריע במהלך העבודה או בצפייה בסרטים (רואים צהוב רק ב-Sleep Mode). התוכנה מאפשרת גם תיכנות טיימר לכיבוי מוחלט שלו שימושי לפרזנטציות שלא רוצים שיפעלו כל הזמן כשעוזבים אותו. יש אפשרות לתכנת הקצאת תנאי צבע ובהירות מסויימים לכל יישום. כשמפעילים את היישום הבהירות והצבעים המתאימים לעבודה עימו משתנים מייד באופן אוטומטי.

הוא גם מצוייד בחיישן BrightRegulator שמודד את ערכי ה-Cd/m2. החיישן נמצא בחזית לצד המקשים וכאשר הוא במצב Enabled הוא משנה את הבהירות בהתאם למצב התאורה בחדר וזה מאוד שימושי שכאשר החדר מוחשך במהלך העבודה הבהירות מוקטנת בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...