האם שנאי של 5.4 וולט יכול להרוס מכשיר שאמור לקבל 5 וולט או שאפשר להשתמש? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם שנאי של 5.4 וולט יכול להרוס מכשיר שאמור לקבל 5 וולט או שאפשר להשתמש?

miki26

Recommended Posts

שלום

יש לי רכזת שיכולה לקבל את ה 5 וולט ממקור מתח חיצוני .

יש לי שנאי שמוציא 5.4 וולט .

האם אפשר להשתמש בו או שמה ה0.4 וולט ימיתו את הרכזת או שמה יותר גרוע ייגרמו נזק למכשירי ה ולמחשב...??

תודה לעונים אבקש רק ממי שבאמת מבין אלקרוניקה שיענה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה אליך ואם תחשוב לעומק, התשובה נמצאת בה.

קח מעבד שהמתח שלו בSTOCK הוא 1.2V, תעשה לו אחלה של 120% בוא נגיד, אבל תעלה את המתח ל1.6V, מה הסיכוי שהמעבד ישרף? מדובר בדיוק בהעלאה של 0.4V. [אמנם אנחנו מדברים על יחסים שונים כי כאן זה 1.2 ל1.6V שבאחוזים זה יוצא יותר מ5.0 ל5.4, אבל עדיין 0.4V בחלקים עדינים כמו רכיבים אלקטרוניים יכול להיות קטסטרופאלי]

אם לא הבנת אני אפרט, סתם אני מנסה לפתח חשיבה עצמאית. :lol:

-ג'ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לא משנה אני פשוט יעביר את השנאי דרך 7805 וזהו...

הרעיון נכון, אבל זה לא יעבוד לך.

הסיבה היא שבמייצבים 78XX (ובעצם בכל מייצב) צריך מרווח מתח מינימלי בין הכניסה לבין היציאה.

תבדוק ב DATASHEET של המייצב מה ההפרש המינימלי - ככה ממה שאני זוכר צריך בערך מינימום של 2.5V הפרש. ז"א אתה צריך שנאי של לפחות 7.5V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי עם מד-מתח והתוצאה היא 5.2 אני דיי בטוח שזה נכלל בסטייה תקנית מהמספר שרשום ע"ג המכשיר,כ"כ בדקתי מספר נוסף של מכשירים ושנאים ובהרבה מהמקרים יש סטייה בכמה עשיריות הוולט כלומר נראה לי שכדאי לנסות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

0.2V בהחלט סטיה זניחה.

עוד דבר - לשנאים לא מיוצבים יש בעיה עם ירידת המתח תחת עומס.

ז"א לדוגמה שנאי ללא עומס (מה שנקרא הדקים פתוחים) נותן 6V, תחת עומס של 100mA המתח ירד (למשל ב 0.3V) תחת עומס של 500mA המתח ירד עוד (למשל ב 1.5V)

הערכים הנ"ל הם רק לצורך ההדגמה התלות היא ביכול ההספק של השנאי - אם השנאי למשל הוא של 50W אז עומס של 100mA כמעט ולא ישנה את המתח ואם השנאי הוא של 3W אז אותו זרם יוריד משמעותית את המתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...