הרב החרדי קנייבסקי: אסור לטוס בחברת אל-על - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרב החרדי קנייבסקי: אסור לטוס בחברת אל-על

Nahum2

Recommended Posts

אתה מתבלבל. החוק אומר "העבדת עובד במנוחה השבועית אסורה", הוא לא משאיר מקום לפרשנות. בכל מקרה לא יכול להתקיים מצב שבו העובד עובד ביום המנוחה שלו, כי החוק לא מאפשר את זה למעסיק שלו. זה לא שבמידה והעובד רוצה המעביד חייב לתת לו לנצל את יום המנוחה, העובד חייב לנצל את יום המנוחה והמעביד חייב לתת לו את האפשרות הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

העובדה היא שאנשים רבים עובדים בשבת, וגם עסקים רבים פתוחים בשבת. לשון החוק טובה על הנייר - אך בפועל, ואולי דווקא בשל החוק הזה, אנשים מרוויחים 200-250% לשעה בשבת.

יום מנוחה קבוע לפי חוק זה דבר מקובל בעולם. בכל מקום על הגלובוס שבת וראשון(או רק ראשון) מקובלים כימי חופש. אף אחד לא רואה זאת כעונש. משום מה בישראל כל דבר מנסים לייחס לכפייה דתית.

בסופו של דבר העובדה היא שהמדינה שלנו יותר מתוקנת ממדינות רבות כמו ארה"ב בנושאים כמו עבודה בשבת, נישואים חד מיניים(דבר שדובר עליו לאחרונה) וכו'. אז די לחולל סערה בכוס מים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר במדינת , אני אזרח ישראלי. לא אזרח טורקי/אמריקאי/קנדי/ספרדי/איטלקי/גרמני.

(זה מזכיר לי את הדיון על האפשרות של להתחתן בארץ בחתונה אזרחית שהיה בשרשור שפתחתי כאן בקשר לנישואים חד-מיניים) לא מעניין אותי מה קורה בארה"ב/אוסטרליה/בריטניה/הודו/ירדן/טורקיה/סין/ניו-זילנד/צרפת/איטליה/ספרד/מקסיקו/קולומביה/הונגריה. כחלק מהיותי אזרח ישראלי, מעניין אותי מה שקורה במדינת , לא במדינות אחרות.

זה שבפועל אנשים רבים עובדים בשבת לא משנה את העובדה שהחוק שעוסק ביום המנוחה השבועי הוא כפייה דתית.

אין לי בעיה שיאסרו עבודה ביום המנוחה שבועי(על אף שגם זו כפייה), אבל בחירת יום המנוחה ע"פ דתו של אדם היא כפייה דתית. מבחינתך זה לחולל סערה בכוס מים, מבחינתי זה לשמור על עקרונותי.

אתה עדיין בוחר להתעלם מההוכחות שהבאתי ומציג טיעונים שונים ומשונים בקשר למה שקורה בעולם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי במה מה שכתבת שולל עובדתית את מה שאמרתי?

מטרת החוק הינה לחייב את המעסיק להעניק יום חופש מבלי שהתירוץ "זה לטובת העובד" או "זה ע"פ רצונו של העובד" תהווה מכשול.

שוב, אתה חושב במונחים של שחור ולבן.

לצערנו זה לא עובד כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יום מנוחה קבוע לפי חוק זה דבר מקובל בעולם. בכל מקום על הגלובוס שבת וראשון(או רק ראשון) מקובלים כימי חופש. אף אחד לא רואה זאת כעונש. משום מה בישראל כל דבר מנסים לייחס לכפייה דתית.

יש הבדל קטן בין יום שבת בארץ ליום ראשון באהר"ב וכו'...

בארץ אסור לך לעבוד ביום שבת (או יותר נכון אסור להעסיק אותך)

באהר"ב אתה יכול לעבוד אתה יכול לא... מה שבזין שלך (ושל הבוס שלך) לאף אחד לא אכפת ואף אחד לא יקנוס בעל עסק בגלל שהוא פותח את העסק שלו ביום מסויים

אתה מוזמן לקרוא כאן - http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_labor_law ולחפש איפה בדיוק מכריחים מישהו לא לעבוד ביום כלשהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Vitnir - שימרי תלושי משכורת עם פירוט שעות (בין אם כאלה שקיבלת מהעבודה או שרשמת בעצמך) ותתבעי.

ישלמו לך כמו ילדים טובים אחרי שאבל'ה נתן בהם את תורתו.

ואם תקראי ציטוט קודם של lollipop בנוגע לחוק "שעות עבודה ומנוחה" תראי הלכה למעשה את החוק האוסר על יהודי לעבוד בשבת.

מהיום שהתחלתי לעבוד שם אמא שלי טוחנת לי "איך שאת מסיימת, אנחנו טובעות אותם ואז טובעות בכסף!!".

ואני לא יהודיה, אם אני לא עובדת בשבת אז זה רק קטע של יום מנוחה "סוציאלי". אני עובדת במוצ"ש, זה מקום שומר כשרות.

עם התמריץ של 200-250% אני מעדיפה לעבוד בשבת ולנוח ביום אחר, באמת. ביום ראשון למשל. לצאת במוצ"ש כי פחות מפוצץ מבשישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום בידיעות אחרונות צוטט בכיר(לא אמרו איזה כנראה פחד שיפטרו אותו) באל על שאמר שאם יכריזו חרם אל על יתחילו לטוס בשבת

בכיר באל על אמר אתמול כי אם אכן יוכרז חרם חרדי, החברה תחדש בהקדם האפשרי את הטיסות בשבת. " היינו צריכים לעשות את זה מיד אחרי שהחברה הופרטה," אמר.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא האוכל באל-על לא רע בכלל! נהניתי מהארוחה מאוד..

טסתי לרומא בחופש הגדול עם 11 חברים וידידות.. גם הם אמרו שאל-על יש להם אוכל טוב!

ולנושא העיקרי..

החרדים תמיד יעשו דווקא ויתחשבו רק בעצמם ולא באלה שמחכים יממה שלמה בשדה תעופה של מדינה זרה ו-ה' יודע איזה אנשים יש שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למישהו באמת אכפת מהאוכל בטיסה? ברצינות! בכל הטיסות שהייתי היה אוכל משעמם וחדגוני וטסתי בהרבה חברות שונות. תביאו כוסית וודקה או שש ואחרי זה כל האוכל היה טעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...