כמשלמים במזומן על מוצר מסויים - חייבים לקבל 5% הנחה? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמשלמים במזומן על מוצר מסויים - חייבים לקבל 5% הנחה?

SMoKeR

Recommended Posts

טוב קניתי אתמול דיגטלית ב- 2100 ש"ח ...(מחיר מלא)

ושילמתי במזומן

האם הייתי זכאי ל-5% הנחה?

אם כן עוד מחר אני הולך לגבות את מה שמגיע לי...

ובאיזה מקרים אנו זכאים/לא זכאים לקבל את ההנחה...?

מישו יכול לשפוך קצת אור על הנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זה תלוי ברצונו של בעל העסק.

בדרך כלל מציעים הנחה קטנה ע"מ לקבל במכה את כל הכסף ולא למרוח אותו ע"ג מספר תשלומים.

למעשה, זו לא הנחה אמיתית, כי בקניה בכרטיס אשראי חברת האשראי גובה אחוזים מסויימים מהעסקה.

כך שלמעשה בעל העסק מקבל את אותו סכום אבל מציג את זה ללקוח בתור הנחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זה תלוי ברצונו של בעל העסק.

בדרך כלל מציעים הנחה קטנה ע"מ לקבל במכה את כל הכסף ולא למרוח אותו ע"ג מספר תשלומים.

למעשה, זו לא הנחה אמיתית, כי בקניה בכרטיס אשראי חברת האשראי גובה אחוזים מסויימים מהעסקה.

כך שלמעשה בעל העסק מקבל את אותו סכום אבל מציג את זה ללקוח בתור הנחה.

יותר בכיוון של "מטורפים" מאשר "מסוימים". סביבות ה-13% (לשנה) אני חושב

אבל אם אני לא טועה אפשר לחלק את הקנייה לתשלומים שווים ללא ריבית והצמדה, כמו שעושים בקניות בסופר, אם בעל העסק מסכים. זה גם סוג של "הנחה" מן הסתם.

גם לבעל העסק כדי לקבל את הכסף עכשיו מאשר בעתיד ולעשות הנחה - כסף של היום שווה יותר מאותו סכום כסף בעתיד מטעמי ריבית.

ובקשר לשאלה שלך - לפחות 3% ובסכומים של מעל 2000 שקל אפילו בסביבת ה-5%. היית יכול לקבל אותה רק ב-2,000 בתשלום במזומן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

13%? בחלום הרטוב של חברות כרטיסי האשראי. יותר קרוב למשהו כמו 2% בויזה (בגלל התחרות בין שתי החברות שמנפיקות כרטיסי ויזה) ו- 4% לישראכארד (וגם זה ירד בשנים הקרובות בעקבות פתיחת השוק).

לא מדוייק. זה תלוי בסוג העיסקה. אם זה קרדיט, כלומר אתה מעביר את הכרטיס פעם אחת אבל הסכום משולם לכמה חלקים, העסק מקבל את כל הכסף בבת אחת מחברת האשראי. זו הסיבה שלא לוקחים ממך ריבית בעיסקאות כאלו - העסק מקבל את כל הסכום בחודש הראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובקשר לשאלה שלך - לפחות 3% ובסכומים של מעל 2000 שקל אפילו בסביבת ה-5%. היית יכול לקבל אותה רק ב-2,000 בתשלום במזומן.

בוא רק נבהיר את הנקודה הזאת:

אף אחד לא חייב לתת לך הנחה על מזומן. אפילו לא אגורה שחוקה אחת. חד וחלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא רק נבהיר את הנקודה הזאת:

אף אחד לא חייב לתת לך הנחה על מזומן. אפילו לא אגורה שחוקה אחת. חד וחלק.

האמת זה נכון מאוד. אבל מכיוון שאם בעל העסק מרוויח מעצם קבלת המזומן כלכלית הגיוני מבחינתו לתת הנחה של 3% בערך, ואם הוא מסרב בתוקף להצעה הזאת הוא מפסיד כסף (זאת בהנחה שאם הוא מסרב לתת הנחה לא משלמים במזומן). מניסיוני הדל (פעמיים), בסכומים גדולים (כי אני לא מדבר על קנייה ב-50 שקל בסופר), שהצעתי לשלם במזומן ושאלתי אם אקבל הנחה בעל העסק השיב לי שכן (3% בשני המקרים, 800 ו-500 שקל) בטון של "זה מובן מאליו". ואם אני לא טועה זאת גם התרבות וזה הנוהג, אם אתה מציע לו "מתנה" של תשלום במזומן הוא מציע לך בחזרה "מתנה" בדמות הנחה - שערכה הכלכלי מן הסתם עבורו קטן יותר מהמתנה שנתת לו.

תמיד תתנה קנייה במזומן בסכומים גדולים בקבלת הנחה של לפחות 3%, אין סיבה רציונלית לבעל העסק לסרב לעסקה כזו שבה גם הוא וגם אתם מרוויחים (וקח בחשבון שגם לא אכפת לו לקבל עוד לקוח מרוצה שמרגיש שהוא קנה בזול).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת אכן הנורמה, אבל זה לא מובן מאליו

ואתה צריך גם לבקש את ההנחה הזאת לפחות, אתה לא יכול לצפות שהמוכר יוריד לך ספונטנית

את המחיר סתם כי בא לו להיות נחמד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם כאלה שנותנים את ההנחה בגלל שכשאתה משלם במזומן ולא אשראי/צ'ק הוא יכול אם אתה מבכים לא לתת לך קבלה ואז הוא לא משלם על ההכנסה מיסים...למרות שזה דבר לא חוקי יש בעלי עסק שעושים את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת אכן הנורמה, אבל זה לא מובן מאליו

ואתה צריך גם לבקש את ההנחה הזאת לפחות, אתה לא יכול לצפות שהמוכר יוריד לך ספונטנית

את המחיר סתם כי בא לו להיות נחמד

זאת הטעות שלי....שהוא שאל איך אני משלם לא הראיתי אפילו ניצוץ של נסיון להוזיל את המחיר ובכך אפשר לומר הפסדתי 100 ש"ח ±...

אנשים תלמדו להבא מהטמטום של מישו אחר :bash: ותחכימו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם כאלה שנותנים את ההנחה בגלל שכשאתה משלם במזומן ולא אשראי/צ'ק הוא יכול אם אתה מבכים לא לתת לך קבלה ואז הוא לא משלם על ההכנסה מיסים...למרות שזה דבר לא חוקי יש בעלי עסק שעושים את זה

אתה מכיר בעלי עסק שעושים את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...