בעייה מעצבנת במסך VP930 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעייה מעצבנת במסך VP930

einpoklum

Recommended Posts

קניתי בשמחה ובששון V930 של ViewSonic (אחרי ש-1970HR לא היה, אז החלטתי שזה סימן משמיים לקנות מסך עם פאנל יותר איכותי; ואז EIZO לא היה אז החלטתי שזה סימן משמיים שלא להקשיב לסימנים משמיים).

בכל מקרה, אני מרוצה ממנו בסה"כ, חוץ מ-3 בעיות:

1. לוקח לו הרבה זמן לעבור רזולוציות (נגיד, 3 שניות)

2. לפעמים האור מצידי המסך משתקף ב-bezel, שבמקרה שלי הוא כסוף (לא היה שחור), וזה קצת מסנוור

3. כל פעם שעוברים רזולוציות ה-@$%#% הזה חייב להודיע לי על איזה input הוא בחר ע"י מלבן כחול שעליו רשום DVI (וזאת למרות שלא החלפתי שום input!)

עם בעיות 1 ו-2 אני פשוט צריך ללמוד לחיות אני מניח - אבל אין איזו דרך להגיד למסך הארור הזה לא להראות לי את המלבן הכחול עם כיתוב סוג ה-input? ניסיתי דרך התפריטים, זה לא עזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שקיבלת מסך יחסית ישן.

לפני כמה זמן הייתי צריך להחליף את אחד המסכים שלי שפיתח מחלה קשה של חירבושי מסך.

בכל מקרה אחרי חודש בערך קיבלתי מסך VP930 חדש שלהפתעתי נקרא VP930-3 אשר יוצר ביולי 2006 (בניגוד לרוב המסכים מפברואר)

בקיצור אחד השיפורים במסך היה בדיוק הנושא שדיברתי עליו בשאלה השלישית שלך, המלבן הגדול והמעצבן שמודיע על רזולוציות.

ובכן ב VP930-3 זה תוקן ואכן כל מה שרואים בעת החלפת רזולוציה מופיע בתמונה שצירפתי.

אני מניח שאין הרבה שאתה יכול לעשות אבל בכל זאת ניתן להודיע שהבעיה תוקנה :xyxthumbs:

עוד דבר שתוקן הוא אפקט האיקס שנעלם כמעט לחלוטין בעת הצגת מסך שחור לחלוטין.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתפריט המסך יש אפשרות לבטל את ההודעה על רזולוציה לא מתאימה

בגירה אילו חירבושים היו לך

יש הבדל בין המסכים?

אני סקרן

עריכה:

תגיד יש מתחרה או מסך כלשהוא שכיום עול באיכותו על הVP930??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא מדבר על ההודעה שהרזולוציה הנוכחית היא לא אופטימלית/טבעית למסך אלא פשוט כאשר משנים Input

או רזולוציה קופץ לך על המסך השם של ה Input במקרה שלנו DVI רק שבמסכים ישנים זה מלבן גדול במרכז המסך

ובמסכים חדשים מדובר במלבן פיצפון בפינה הימנית.

הייתה לי בעיה במסך שכנראה נשרף ציפ שקשור ל Controller של ה LCD שגרם לכל גוון מתחת לבהירות מסוימת להציג פסים לבנים

למשל בעת שהמסך היה שחור לחלוטין הוא נראה אפור מכיוון ששורה אחת של פיקסלים הייתה לבנה ושורה שניה שחורה, בכל מקרה הוחלף

בחדש אך לקח לאומניטק קצת זמן (חודש וקצת).

יש מתחרה בשם S1910 של איזו שעולה 300-500 ש"ח יותר מה VP930 ובעיקרון כבר לא מיוצר שכן הוא הוחלף בדגם חדש ויקר יותר

של איזו בשם S1930 שההבדל בינו לבין ה VP930 במחיר אפילו יותר גדול בכל מקרה ההבדלים פחותים בייחוד שמדובר במסכי VA.

לפי מה שאני יודע הגירסה האחרונה של ה VP930 כללה מספר קטן של שינוים ב OSD (כולל את התיקון המדובר).

בחלק מהאתרים מציינים את המסך כ 1:1300 במקום 1:1000 אבל אני חושב שזה סתם טריק שיווקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה

גם לי זה מאוד מפריע

צער רב אין לי כיוון שבחצי שנה פלוס נהנתי ממסך מעולה

אך בכל זאת חלק קטן בי מקנא בך(על צרותיך) והחלפת המסך לOSD מפריע פחות

בקשר ל1300 קראתי שזה באמת לא אפקטיבי ריאלי(כמו הGTG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה אחרי חודש בערך קיבלתי מסך VP930 חדש שלהפתעתי נקרא VP930-3 אשר יוצר ביולי 2006 (בניגוד לרוב המסכים מפברואר)

בקיצור אחד השיפורים במסך היה בדיוק הנושא שדיברתי עליו בשאלה השלישית שלך, המלבן הגדול והמעצבן שמודיע על רזולוציות.

ובכן ב VP930-3 זה תוקן ואכן כל מה שרואים בעת החלפת רזולוציה מופיע בתמונה שצירפתי.

אבל על זה בדיוק התלוננתי. אולי בשבילך זה 'פצפון' אבל בשבילי זה עומד לי על toolbar'ים ותצוגות של כל מיני דברים במשחקי RTS וכו'. זה נוראעעע!

וגם בעיה מס' 4: נורית החיווי על מצב ON היא הרבה הרבה הרבה יותר מדי חזקה. אבל פתרתי את הבעיה פיתרון עתיר- ומתקדם של המאה ה-21: הדבקתי חתיכת בריסטול על חתיכת סלוטייפ ושמתי את הסלוטייפ על הנורית, כך שעכשיו זה מאיר רק מן הצדדים 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבעלי ה-930, אתם משחקים משחקים? יש לכם Ghsoting? קניתי את המסך לפני שלושה ימים ואני נורא מאוכזב :'( צבעים מדהימים אבל הגוסטינג במשחקים פשוט מפריע :pissed: הוא לא איום ונורא אבל אם הייתי רוצה הילה מסביב לכל מיני חפצים במשחקי הייתי מוצא פילטר מתאים. עוד מעט אני אפתח נושא בעיניין להתייעץ

בקיצור יש לכם Ghosting ב-930?

עריכה:

לינק לנושא שפתחתי => http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=223555.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אני משחק די הרבה, אבל ה ghosting לא מפריע לי בכלל. איכות התמונה הרבה יותר חשובה לי. ומוזר מאוד שאתה מדבר על ההילה הזו, אצלי היא בכלל לא קיימת (ןממש לא אמורה להיות). ההילה הזו היא תופעת לוואי של overdrive שממומש בצורה גרועה, וה vp930 אותו בצורה מעולה. אולי יש בעיה במסך הספציפי אצלך.

עריכה: דבר אחד בטוח - המסך הזה מהיר יותר ממסכי TN במהירות 8 ms, ז"א שהוא בהחלט יחסית מהיר. אם יש לך עין רגישה ל ghosting, אז לא תהיה מסופק מאף מסך 8 ms

קניתי בשמחה ובששון V930 של ViewSonic (אחרי ש-1970HR לא היה, אז החלטתי שזה סימן משמיים לקנות מסך עם פאנל יותר איכותי; ואז EIZO לא היה אז החלטתי שזה סימן משמיים שלא להקשיב לסימנים משמיים).

בכל מקרה, אני מרוצה ממנו בסה"כ, חוץ מ-3 בעיות:

1. לוקח לו הרבה זמן לעבור רזולוציות (נגיד, 3 שניות)

2. לפעמים האור מצידי המסך משתקף ב-bezel, שבמקרה שלי הוא כסוף (לא היה שחור), וזה קצת מסנוור

3. כל פעם שעוברים רזולוציות ה-@$%#% הזה חייב להודיע לי על איזה input הוא בחר ע"י מלבן כחול שעליו רשום DVI (וזאת למרות שלא החלפתי שום input!)

עם בעיות 1 ו-2 אני פשוט צריך ללמוד לחיות אני מניח - אבל אין איזו דרך להגיד למסך הארור הזה לא להראות לי את המלבן הכחול עם כיתוב סוג ה-input? ניסיתי דרך התפריטים, זה לא עזר.

בעיה 1 די זניחה לטעמי..

את בעיה 2 אני לא מכיר. גם לי יש bezel כסוף, אבל איך ההשתקפות של האור יכולה לסנוור?

לגבי בעיה 3.. עם זה כבר למדתי לחיות, זה כבר לא מזיז כ"כ אחרי כמה זמן. אם אתה רוצה להעלים את המלבן הכחול מיד פשוט תלחץ על ה menu, זה מעלים את המלבן.

וגם בעיה מס' 4: נורית החיווי על מצב ON היא הרבה הרבה הרבה יותר מדי חזקה. אבל פתרתי את הבעיה פיתרון עתיר- ומתקדם של המאה ה-21: הדבקתי חתיכת בריסטול על חתיכת סלוטייפ ושמתי את הסלוטייפ על הנורית, כך שעכשיו זה מאיר רק מן הצדדים 8)

אממ... הנורית הזאת לדעתי לא חזקה יותר מאשר במסכים אחרים.. :nixweiss:

הדבר היחיד שלדעתי בעייתי במסך הזה הוא אותו "אפקט ה X" - הזליגה של התאורה האחורית לפינות התצוגה, כך שמבסך שחור לגמרי מתקבל X בהיר יותר (כחלחל משהו). לי היה מזל והבעיה לא כ"כ קיימת.

זאת הסיבה למה צריך להתעקש לראות ולבדוק את המסך לפני שמזמינים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אני משחק די הרבה, אבל ה ghosting לא מפריע לי בכלל. איכות התמונה הרבה יותר חשובה לי. ומוזר מאוד שאתה מדבר על ההילה הזו, אצלי היא בכלל לא קיימת (ןממש לא אמורה להיות). ההילה הזו היא תופעת לוואי של overdrive שממומש בצורה גרועה, וה vp930 אותו בצורה מעולה. אולי יש בעיה במסך הספציפי אצלך.

עריכה: דבר אחד בטוח - המסך הזה מהיר יותר ממסכי TN במהירות 8 ms, ז"א שהוא בהחלט יחסית מהיר. אם יש לך עין רגישה ל ghosting, אז לא תהיה מסופק מאף מסך 8 ms

טוב תמיד יש את ה-922 של Viewsonic. אתה בטוח שאין לך הילה כזו במשחקי יריות (FPS) .... אני אנסה לתפוס תמונה שלה, אולי תשווה אליך. תסתכל בהודעה שפתחתי, שם זה יותר מפורט ומוסבר ואז תגיד לי אם באמת אין לך את אותה התופעה ... אני לא מאמין, אבל יכול להיות שזה קשור להגדרות של Brightness ו-Contrast?

עריכה: לא יודע אם בכלל ניתן לתפוס את זה כתמונה כי הבעיה במסך :\ ... בה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חיפשתי את ההילות האלו די הרבה, תאמין לי, ולא מצאתי בכלל (ואני משחק בהרבה משחקי FPS מהירים). אני יודע איך היא נראית, ראיתי אותה במסכים אחרים שבדקתי לפני שקניתי את המסך שלי.

אתה לא תוכל להעלות תמונה שלה עם screen capture, כדי להראות את ההילה הזו צריך לצלם את המסך חיצונית עם מדוייקת ומהירה (צמצם מהיר).

זה לא קשור ב contrast, brightness, אבל אולי אם תשנה את תדירות רענון המסך יהיה שיפור. האם אתה משתמש במסך ב 75hz?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...