בעיית מהירות ב- Hard Disk - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית מהירות ב- Hard Disk

Wile E Coyote

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני חייב להודות קודם שאני לא גולש קבוע בפורום הזה, אבל אני אשמח אם תעזרו לי, אם יש לכם זמן לענות...

אני מקווה שהגעתי לפורום הנכון.

ראשית קצת רקע:

מדובר באחד המחשבים שיש לי בבית (יחסית ישן): פנטיום 3, 733Mhz.

לאחרונה שידרגתי לו כמה רכיבים: הרכבתי בו דיסק קשיח (שעבד בעבר על מחשב אחר בבית, משמע לא חדש) בנפח של 60 ג'יגה (במקום 20 ג'יגה שהיה באותו מחשב עד היום) והוספתי זיכרון של 128M (בנוסף לשניים נוספים של 128M שהיו עד היום). יש לציין שכל שלושת הסלוטים הקיימים על הלוח תפוסים על ידם, לכל הזכרונות מהירות שווה (133Mhz) וכולם של אותה החברה (HP).

הבעיה:

לאחר שהתקנתי Windows XP והתחלתי להריץ התקנות נוספות, שמתי לב שהמחשב מגיב מאוד לאט (ממש זוחל בכבדות). ניסיתי לעשות כל מיני דברים כדי אולי לשפר את המצב: Difragment, טענתי את ההגדרות המקוריות של ה- , ביצעתי Error Checking, ביטלתי תוכניות הפועלות כברירת מחדל עם הפעלת המחשב ועוד... כלום לא עזר. מקום פנוי ב- HD לא חסר.

בשלב מסוים התחלתי לחשוד ב- HD שהתקנתי (מאחר שהקודם, למרות נפחו היחסית קטן, לא הראה בעיות ביצועים). לפני השימוש בו ביצעתי הפרדת מחיצות באמצעות Fdisk (מסווגות ל- FAT32), ולאחר מכן פירמטתי כל מחיצה בנפרד כמובן. פה חשוב לציין, שמשך הפירמוט היה ארוך מהרגיל באופן מוזר (מה שהביא אותי לחשוד בו). כשאני אומר ארוך, אני מתכוון ליותר מ- 4 שעות זמן פירמוט ל- 45 ג'יגה!!! ולכן אני שולל כאן בעיה של וירוס. אולי ראוי לציין כאן בנוסף, שבעבר המחיצות על ה- HD היו מסוג NTFS (לא יודע אם זה קשור או משפיע). בכל מקרה, גם נסיון להחליף את הכבל, המחבר את ה- HD ללוח האם, לא הביא להצלחה. דבר נוסף שמוזר ב- HD הזה: יש לו רעש די חזק כמו של מנוע סילון (ונראה לי שתמיד היה לו), דבר שלא נראה לי סטנדרטי.

מישהו יכול לומר לי מה הבעיה כאן?

איך אוכל לדעת בוודאות שה- HD הוא הבעייתי ולא רכיב אחר במחשב?

איך ניתן לבדוק את הביצועים שלו?

האם אני צריך לנסות להגדיר לו מחיצות מחדש ולפרמט שוב?

תודה רבה לעונים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה רבה על התגובה!

הדיסק הוא של .

נכנסתי ל- Device Manager ולא מצאתי את מה שאמרת. תוכל לכוון אותי בבקשה?

דרך אגב, בפורום אחר הציעו לי להוריד תוכנת דיאגנוזה מסוימת (Fresh Diagnose). הודרתי אותה וביצעתי Benchmark לדיסק הקשיח. התוצאות היו מעניינות:

מהירות הכתיבה הגיעה ל- 13.5 מגה לשניה (על פי התוכנה המהירות נחשבת לממוצעת).

מהירות הקריאה הגיעה ל- 1.7 מגה לשניה! (על פי התוכנה המהירות נחשבת לירודה מאוד).

יכול להיות שזה אומר לך משהו?

אולי תוכל לתת לי כיוון חדש?

ושוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...