מעבדי AMD החדשים 64 BIT - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבדי AMD החדשים 64 BIT

The Ball

Recommended Posts

אתם יודעים מתי המעבד הזה של יצא?

ומה יהיה המעבד המתחרה של INTEL?

ואם למישהו יהיה לינק אז זה יהיה מצויין

ועוד דבר אתם יודעים מתי יצאו הכרטיסים עם הצי'פים של GEFORCE FX?

אני לא מתכוון ל-SPARKLE אלא ל- ...

לחברות הטובות יותר

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המעבד החדש של צפוי לצאת עוד חצי שנה או יותר. כל הזמן יש עיכובים.

החדשות הטובות הן שאמרו שהמערכת די שקטה לפי מה שנראה בתערוכה.

המעבד המתחרה של יהיה Prosccet, שיהיה כנראה עם באס של 800MHz כמו שצפוי להיות לHAMMER.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זה יצא בערך באפריל מאי?

ושניהם יעבדו בבאס של 800 מגה הרץ??

וואי... אני חייב כזה!@!@!@!!!!!!!! חחחח

אמממ ובאיזה מהירויות שעון הם בערך יעבדו?

ולפי מה שידוע עכשיו

מה יחשב ליותר טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[Crap has been removed by amiram]

Intel doesn't have anything to compete with the hammer. the Prescott is x86-32 and the Itanium 2 is x86-64 and expansive as hell, the hammer is x86-64/32. the hammer could run 64 bit application as well as 32 bit ones, with hardware suppot, not emulation! Intel has nothing to compete with that and it isn't planning on anything to compete with that. the hammer or as it's now called 64 will work at a bus of 400Mhz, not 800Mhz like the Prescott.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[Crap has been removed by amiram]

Intel doesn't have anything to compete with the hammer. the Prescott is x86-32 and the Itanium 2 is x86-64 and expansive as hell, the hammer is x86-64/32. the hammer could run 64 bit application as well as 32 bit ones, with hardware suppot, not emulation! Intel has nothing to compete with that and it isn't planning on anything to compete with that. the hammer or as it's now called 64 will work at a bus of 400Mhz, not 800Mhz like the Prescott.

he just said it all :smoke:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זה יצא בערך באפריל מאי?

ושניהם יעבדו בבאס של 800 מגה הרץ??

וואי... אני חייב כזה!@!@!@!!!!!!!! חחחח

אמממ ובאיזה מהירויות שעון הם בערך יעבדו?

ולפי מה שידוע עכשיו

מה יחשב ליותר טוב?

לא יהיה שום דבר שיוכל לעמוד מול ה Athlon 64 בעתיד (לפי מה שנראה מעכשיו) אפילו ה Prescott של אינטל,

ואין לך מה להתלהב מהבאס, הוכיחו שאפילו שהם בבאס של 266MHZ הם גומרים על שהם בבאס של 533.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

it's all rumers. there isn't any rumer about the Athlon 64 FSB speed, but since confimed (but not announced!) the barton will be running at an FSB of 400Mhz, common logic suggests the Athlon 64 will too.

Anandtech

Today announced the name of their ClawHammer processor - Athlon 64. At the same keynote they had nForce2 motherboards running with a 400MHz FSB. We just received confirmation (although won't announce it until much later) that Barton will be shipping with a 400MHz FSB and the performance boost from the new FSB is pretty healthy. On current processors the use of a 400MHz FSB will improve performance anywhere from 0 - 15% on the nForce2 platform, obviously depending on the benchmark.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The quistion is does desktops need 64bit today - and the answer is no.

Is there any preformance advantage going 64bi? Mostly, No.

Prescott will compete with ClawHammer on 32bit playground - I dont see how Prescott is no competion.

if everybody thought like that we'd still be in 16 Bit.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, לפני שאני מגיב אני רק רוצה להגיד שאני לא

שייך למחנה אינטל או אי אמ די או ווטאבר...

:

לי דווקא נראה שעד שAMD תוציא את ה HAMMER שלה

כנראה אינטל תוציא מוצר לשוק שיוכל להתחרות בו בצורה טובה ואף לעבור אותו...

כאילו... חצי שנה זה הרבה זמן וחברת ענק כמו אינטל (אני בכלל לא מזלזל באיאמדי אבל עדיין..)

יכולה לעשות די הרבה במשך החצי שנה הזו.. וזה די ברור שכשה HAMMER יצא המחיר שלו יהיה בשמייים

ויעברו כמה חודשים עד שהשוק הביתי יוכל להנות ממנו... ובכלל.. בזמן האחרון רק מעבדת מנתח השוק שלהם..

מה שפוגע בתקציב שלהם שחלק נכבד ממנו מיועד לפיתוח ה HAMMER.. מה שבטח יעקב אותו עוד קצת..

אני מאוד מקווה שה HAMMER לא יאכזב...

אם הוא כן, זאת יכולה להיות מכה קשת מאוד לאיאמדי ובכלל

לקהילת ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד 64ביט הוא בעל רגיסטרים של 64ביט. רגיסטרים הם המשתנים הבסיסים ביותר - שעליהם המעבד מבצע חישובים. מי שיש לו נסיון תכנות באסמבלר יודע זאת.

כתוצאה מכך שהרגיסטרים בגודל של 64ביט נגזר שני דברים חשובים :

1. ניתן לפנות ל 2 בחזקה ה64 של בתים בזיכרון - כלומר 16777216 טרה בייט. מה שחשוב הוא שמעבדי 32ביט מאפשרים גישה למקסימום של 2 בחזקה ה32 של בתים שזה 4Gb.

2. המעבד יכול לבצע חישובים באופן ישיר על מספרים שניתן ליצג על ידי 64ביטים (2 בחזקה של 64).

מספרים המיוצגים על ידי 64 ביט הם בעלי טווח בין 0 ל - 18,446,744,073,709,551,616.

מספרים המיוצגים על ידי 32 ביט הם בעלי טווח בין 0 ל - 4,294,967,296.

מספרים המיוצגים על ידי 16 ביט הם בעלי טווח בין 0 ל - 65,536.

אפשר לראות בקלות למה המעבד בין 16 ביט ל 32 ביט היה הכרחי ובזמן קצר - כיוון שכל פעם שהיית רוצה לעשות חישוב בעל טווח גדול מ 65,536 היית צריך להשתמש ביותר מרגיסטר אחד ולעשות יותר מחישוב אחד - ולכן מעבד 32ביט מהיר בהרבה.

אבל מה הצורך הנוכחי ב 64ביט? הטווח שמספק 32ביט מספיק גדול ל 99% מתוכנות המחשב (בטח ובטח למחשב האישי). יש כמה ישומים שבהם למעבדי 64ביט יתרון גדול - כמו קריפטלוגיה שם יש צורך לעבוד עם מפתחות של 64, 128, ו 256ביט. אבל אלו ישומים בודדים.

בקשר לפנייה לזיכרון - מחשבי השולחן ה"איכותיים" מגיעים היום עם חצי גיגה של זיכרון פנימי - לכן ברור שהצורך בפניה לזיכרון מעבר למה שמעבדי 32 ביט מסוגלים לספק עדיין רחוקה (עבור מחשבים אישיים).

וזה כל הסוד לגבי 64ביט. כל דבר אחר הוא תוצאה של Hype כמו פירסום קונסוליות (נינטדו 64) או של אינטל (האיטניום) וכו' שיצרו הטעייה בציבור. למידע נוסף ואימות נוסף - הנה מאמר טוב על "The myths and realities of 64-bit computin" באנאנדטק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שלדעתי 64 ביט זה עדיין נחלת השרתים הגדולים. גם לדואל זיאון, אין סיבה ליותר מג'יגה. כרגע, אין חסרונות לאיטניום או למעבדים של דיגיטל או (לדעתי הPower IV שולט, אבל עזבו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...