צריך עזרה בהרכבת מערכת קירור מים. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בהרכבת מערכת קירור מים.

moskitos

Recommended Posts

שלום לכולם.

היום הגיעו לי כל הדברים שהזמנתי מארה"ב.

הזמנתי מערכת מים ,לא מדהימה אלא יותר בקטע של המודינג והיופי כי המארז שלי שקוף אז הזמנתי משאבה עם אור,לדים ,מיכל שזוהר באולטרה שנכנס איפה שהפלופי וכו'.

אני חסר כל נסיון בהרכבה של מערכת דומה וכל עזרה תתקבל בברכה.

ראיתי למשל שבבלוק יש IN ו-OUT או שמהו כזה של כיוון המים שזורמים.

איך אני בדיוק מחבר מה למה ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הזמנתי קיט אלא חלקים שהרכבתי לבד.

יש לי מארז שקוף אז גם רציתי משהו יפה.

למשל הזמנתי רדיאטור שעובד עם מאוורר 120מ"מ אחד ולא ידעתי איפה למקם אותו בתוך או מחוץ למארז אז קניתי מין מתאם כזה של מאוורר 80מ"מ לרדיאטור ולתוך המארז מין מתאם כזה שיעמוד בשכיבה איפה שהמפרצים של הסי די רום.

יש לי כמה שאלות.

1 אני מתכוון לאופן של איך שמחברים לדוגמא לבלוק שיושב על המעבד יש כניסה ויציאה וגם למשאבה אז מה מתחבר למה בדיוק ?

2 ראיתי שלמשאבה יש חיבור כזה קטן שמחברים אותו ללוח - לא צריך להיות לה חיבור לחשמל ? הזמנתי את המשאבה הזאת

3 אני רוצה קודם לבדוק אם אין נזילות אז זה לא בעיה לחבר את כל המערכת (אני מתכוון מבלי שהבלוק מחובר בשלב הזה למעבד) ולתת לה לעבוד ככה על יבש מחוץ למארז ?

3 ואיך בדיוק אני גורם שלא יהיו מים בתוך המערכת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הבלוק שמתחבר למעבד - היה עוזר אם היית כותב איזה בלוק זה, בגדול המערכת שלך צריכה להראות ככה:

משאבה+מיכל -> רדיאטור -> בלוקים -> משאבה+מיכל.

אז אתה צריך לחבר את הבלוק ככה שיתאים לזה, דהיינו את הצינור שיוצא שיונק מהמשאבה(מוציא מים) לרדיאטור ומהרדיאטור לבלוק ומהבלוק למיכל ומהמיכל למשאבה שוב.

2. מה שנתת זה לא משאבה - זה מיכל! כתוב שיש אופציה להוסיף משאבה - אולי התבלבלת בקישור בגדול כן יש לה חיבור חשמל (החבור חשמל של מה שהבאת עכשיו הוא בשביל האור הכחול לא למשאבה).

3. אין שום בעיה, תניח על נייר עיתון למשך הלילה ותראה אם הנייר רטוב, מבחינת המערכת אין שום בעיה (בהנחה והיא לא מחוברת למחשב או שהמעבד ושום גוף אחר לא קשור אליה ולמעבד עדין יש את הקירור שלו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המיכל הזה יש לי בשבילו גם משאבה.

הבלוק שהזמנתי הוא דומה מאוד לזה פשוט אני לא רואה אותו עכשיו באתר שלהם (יש לי סוקט 939).

עכשיו בקשר למשאבה אז יש לה 2 חיבורים - אחד חיבור כזה קטן ללוח וחיבור אחד לספק,האם החיבור לספק מספיק ? לא חייב להיות לה גם חיבור לחשמל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי מיכל כמו שלך עם משאבה - לפי מה שראיתי למשאבה+מיכל יש שני חוטים, 1 של 4 פינים מתחבר שהוא בעצם החשמל של המשאבה והשני של 3 פינים שמתחבר ללוח אם והוא מספק לנורה הכחולה.

אתה מחבר אותם רגיל ופשוט כאשר אתה מפעיל את המחשב בכדי לבדוק אותו כל מה שאתה צריך לעשות זה לשים את המערכת בצד על נייר עיתון, כאשר על המעבד ושאר הרכיבים של המערכת שלך עדיין יש את הקירור המקורי שלהם.

בקשר לבלוק אז פשוט תחבר כמו שכתבתי לך זה נראה כמו בלוק סטנדרטי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתח את המיכל ומזוג נוזל עד שהוא מלא כמעט לחלוטין, תפעיל את המשאבה ותמשיך להוסיף נוזל עד שכל המערכת מלאה. תשאיר את המיכל פתוח ותן דפיקות קלות באיזורי החיבורים/פיות במערכת (מה שאמור לחלץ את האוויר הכלוא) תן למערכת לרוץ כמה דקות ואז סגור את המיכל. אם הבחנת בבועת אוויר כלשהי פשוט תחזור על התהליך מחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...