לשמוע סראונד מהמחשב דרך הקולנוע הביתי? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לשמוע סראונד מהמחשב דרך הקולנוע הביתי?

tomg

Recommended Posts

אוקיי, שלום אנשים... אז ככה

כבר דיי ממזמן יש לי מערכת ביתית, עם רסיבר של ימאה RX-V350

עכשיו, החיבורים של כל, אמארף אני לא יודע איך לקרוא לזה... נגיד של המחשב טלוויזיזה וכל אלה הם ע"י 3 חיבורי בננה, 2 לקול ואחד לווידאו (זה מתחבר לרסיבר והרסיבר מחובר לרמקולים)

וככה עד היום חיברתי את הכל למערכת.

אבל אני דיי בטוח שהסראונד, והאיכות השלמה של המערכת לא מנוצלת ככה.

יש לי כרטיס קול שמובנה על הלוח עם MCP04

מה אני אמור לעשות במצב כזה?

האם חייתי בשקר כל חיי?

תודה אנשים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון ל- 'לשמוע סראונד בקולנוע הביתי דרך המחשב'..

לפי מה שאני יודע ברסיברים יש חיבורים דיגיטליים ככה שיהיה מסובך לחבר לכרטיס קול במחשב..

אבל ברב הרסיברים כיום יש חיבור שנקרא AUX, לחיבור הזה יש 2 ערוצים, ימני ושמאלי.

מה שאתה צריך זה כבל שיתחבר מהיציאה של הכרטיס קול במחשב(בד"כ בצבע ירוק,שמו line out), לחיבורי ה AUX IN ברסיבר,

עכשיו לכבל הזה יש שני חיבורי AUX (ימני,ושמאלי) בצד אחד,

ובצד השני יש חיבור בודד (החיבור הרגיל,של וכו',לא יודע מה שמו).

מה שנשאר לך לעשות זה להגדיר ב את מערך הרמקולים כ 7.1 או כ 5.1 וכו', תלוי כמובן כמה יש ברשותך,

למקרה שאתה לא יודע - התחל, לוח בקרה, צלילים דיבור והתקני שמע, צלילים והתקני שמע,

בכרטיסייה עוצמה למטה תחת הגדרות לחץ על מתקדם, ובחר את המערך שלך..

לאחר מכן ברסיבר יש לך גם כל מיני מצבי שימוש, תוודא שאתה בוחר במצב שמשתמש בסראונד, זה שונה בכל רסיבר,

למשל אצלי יש כפתור בשלט שמשנה למצב- movie,live,music,hell..

וכמובן תוודא שכל הרמקולים מחוברים כמו שצריך לרסיבר,החיבור הדיגיטלי די מבלבל, תוודא ש +,- מחוברים כמו שצריך..

עכשיו מה שקורה זה הצליל שמפיק המחשב עובר במערך 5.1 או 7.1 (תלוי מה שבחרת), דרך הכבל לרסיבר,

הכבל מהסוג הזה מעביר בתצורה של 2\2.1, נכנס לרסיבר ומשם מתפצל ל 5.1\7.1 וכו' -שוב תלוי במערכת שלך..

זהו, מקווה שלא פספסתי משהו..

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה רבה :)

אז מסתבר שכן עשיתי הכל נכון.

פשוט חשבתי שהיה איזה משהו אחר שצריך לעשות שלא עשיתי.

למרות שמשום מה, נגיד אני משחק hl2 ואני שם את הסאונד באופציה של 5.1 פתאום אני לא שומע כלום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון מה שנאמר...

אם אתה רוצה לשמוע באיכות 5.1 יש 3 אפשרויות שונות

האחת זה לחבר חיבור דיגיטלי מהכרטיס קול לתוך יציאת הCOAX של הרסיבר ואז לאפשר את אופציית הDIGITAL OUTPUT ONLY

אפשרות שניה היותר טובה זה לחבר דרך יציאה אופטית כמובן אם קיים בכרטיס קול האפשרות הזו עדיפה משלושתם

אפשרות שלישית - ברוב הרסיברים של ימאהה יש מפענח חיצוני מובנה שאליו יש 6 כניסות אנלוגיות לכניסות האלה נכנסים 3 כבלים (ג'ק 3.5 היוצאים ממנו 2 RCA) , תחבר כל ראש 3.5 מ"מ למקומו המתאים בכרטיס קול ואת הראשי RCA למקומות המתאימים ביציאות של הפענוח ברסיבר ותשמע 5.1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, הייתה לי הרגשה שעשיתי משהו לא טוב.

אז ככה, חיבור אופטי אין לי במחשב נראה לי. אז האופציה הזאת ירדה.

עכשיו, רק עכשיו שמתי לב שיש לי כזה דבר שנקרא חיבור דיגיטלי (כן אני פעור)

זה כבל בננה רגיל והוא נמצא על הלוח אם. ויש גם אחד כזה ברסיבר

עכשיו אני אמור לחבר את שניהם ולאפשר digital output only? איפה אני מאפשר את זה?

ו, האם כשאני מחבר היציאה הדיגיטלית לרסיבר אני אראה גם את הווידאו של המסך ברסיבר אם אני ארצה?

תודה :)

וגם, בקשר לאפשרות השלישית... ברסיבר יש לי מאחורה 3 שורות של כניסות, אחת עם הכניסה הדיגיטלית ו-2 אופטיות

עוד שורה של כניסות עם 2 כניסות שחורות ואדומות (מה אלה?)

ועוד שורה של כניסות עם 3 כניסות צהוב אדום שחור עד עכשיו הייתי מחבר את המחשב דרך ה-3 כניסות (שחור צהוב אדום) לזה אתה מתכוון? כי אם לא אז לא ממש הבנתי איך לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבננה הזאת על הלוח אם זו היציאה הקואקסיאלית הדיגיטלית

תחבר רק איתה כי היא נותנת את האיכות הכי טובה - רק אל תשכח שאתה צריך לקנות ת'כבל קואקס במיוחד

ברסיבר שלך צריכה להיות אותה בננה עם כיתוב קואקס אינפוט ולשם אתה מחבר ת'מחשב

תאשר ת'דיגיטל אאוטפוט אונלי

את הוידאו של המסך אתה לא תראה דרך הרסיבר - בשביל זה אתה צריך לחבר את הכרטיס מסך עצמו לרסיבר

בכל מקרה אם אתה יכול לצרף עם היציאות בכרטיס קול ואת החיבורים האחוריים של הרסיבר זה יעזור מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי

צילמתי את זה, יצא לא משהו, אבל אפשר להבין והוספתי כתוביות

עכשיו בתמונה של הרסיבר רשמתי "מה זה #2" נראה לי שזאת השיטה השלישית שדיברת עליה לחבר לשם.

ולמעלה במחשב זה ה-SPFID הוא צריך להתחבר לדיגיטלי ברסיבר?

ד"א כמה אמור לעלות הכבל לאורך של בסביבות 3 מטר?

האם אני צודק?

ד"א, כשהמחשב יהיה מחובר בדיגטלי, אני תמיד ישמע את המחשב מהרסיבר? כאילו איך אני בוחר מתי אני שומע ת'מחשב דרך הרסיבר ומתי את הדיוידי לדוגמא?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה שרשמת מה זה ? - זה בעצם הפענוח החיצוני של הרסיבר (החיבור האנלוגי) שהצעתי אפשרות לחיבור גם שם...

איפה שרשמת דיגיטלי זה אכן החיבור שאתה צריך אם אתה רוצה לחבר בחיבור דיגיטלי מה שכן אני לא יודע בדיוק איפה היציאה הדיגיטלית מהכרטיס קול אז תבדוק בחוברת של הלוח אם ולשם תחבר... זהו

האופטי כנ"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היציאה הדיגיטלית מהמחשב היא למעלה יותר

בכתום, סימנתי אותה ב "דיגיטלי?"

רשום שם S/PFID out או משהו כזה, זה אמור להיות זה, לא?

ומה בקשר לשאלה שלי של - מתי אני יכול להפסיק את הקול ולשמוע את ההדברים האחרים שמחוברים לרסיבר? (נגיד הדיגיטלי מחובר למחשב, אבל אני עכשיו רוצה לשמוע את החיבור הרגיל שמחובר לדיוידי)

עריכה: עכשיו הסתכלתי על המחירים של הכבל הזה, הוא עולה פאקינג 150 שקל למטר?#@ זה אמור להיות המחיר? אין משהו יותר זול?

כבל דיגיטלי יעבוד? חייב COAX? מה זה COAX בכלל?

ואני אקנה היום ת'כבל ואבדוק את זה.

תודה רבה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך כבל ב-150 שקל.

כל כבל של בננה אחת יספיק. (רצוי שהוא יהיה מסוכך).

במשחקים לא תשמע ב-5.1 כי הכרטיס שלך לא יודע לקודד 5.1.

בשביל צליל היקפי במשחקים אתה צריך לחבר 3 זוגות של כבלים מהכרטיס קול לרסיבר. (6 החיבורים שהקפת בתמונה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז אתה אומר שאין טעם לחבר את זה ליציאה הדיגיטלית כי הכרטיס קול שלי גם ככה לא יודע לקודד 5.1?

ובסרטים שיש בהם 5.1 (לא משחקים, או בכל אפקט אחר ב5.1) ? ובשביל מה הכבל של COAX אם ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקואקסיאלית זה מה שהקפת ברסיבר - הכי שמאלי למעלה בצבע כתום כזה

מצד ימין לזה אלה היציאות לדיוידי או ממיר דיגיטלי - למרות שאפשר לחבר אותם בחיבורים יותר טובים...

וברסיבר עצמו אתה בוחר מאיזה מקור לשמוע - מהמחשב או מהדיוידי

ואל תסתפק בבננה! תקנה קואקס - אני בטוח שתמצא כבל כזה בפחות מ-150 שקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...