קונרו עם 2MB לשוק הנמוך בפברואר 2007 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קונרו עם 2MB לשוק הנמוך בפברואר 2007

lmlm

Recommended Posts

האתר HKEPC מדווח שאינטל רוצה להלחם חזק על השוק הנמוך כנגד , ומחליטה לשחרר קונרו "אמיתי" עם 2MB קאש בפברואר 2007

"מה שהולך להשתנות זה שה-6300/6400 יקבלו חדשה, כזו עם 2MB במקור, במקום 4MB כשחצי מזה מבוטל, שזה המצב כיום.

מעבדים עם 2MB במקור יסומנו ע"י סטפינג L2 במקום B2 הקיים היום.

אותו שינוי יחול גם על מעבדי המרום המקבילים.

וכמובן שזה יקטין את העלות של ה-6300/6400, מה שיאפשר לאינטל להוריד מחירים." תודה לMcFly על ההסבר

קונרו 4MB צד שמאלי,קונרו 2MB צד ימיני.

inteljy7.jpg

מקור:

http://www.hkepc.com/bbs/news.php?tid=686996&starttime=0&endtime=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית סלט לא קטן מכל הסיפור.

מה שהולך להשתנות זה שה-6300/6400 יקבלו חדשה, כזו עם 2MB במקור, במקום 4MB כשחצי מזה מבוטל, שזה המצב כיום.

וכמובן שזה יקטין את העלות של ה-6300/6400, מה שיאפשר לאינטל להוריד מחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהולך להשתנות זה שה-6300/6400 יקבלו חדשה, כזו עם 2MB במקור, במקום 4MB כשחצי מזה מבוטל, שזה המצב כיום.

רק עם המרומים החדשים בפלטפורמת סנטה רוסה. :P

את האמת, בכלל לא ידעתי שלאלנדייל יש 4 מגה קאש, חשבתי שזאת ליבת 2 מגה "אמיתית"...

יש מצב שביטול ה2 מגה הוא לא פיזי והוא רק תוכנתי (ביוס)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'כלס יהיה הבדל בביצועים בין שתי הסטפינג הנ"ל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, אני אתקן את התירגום ואשתמש בציטוט שלמעלה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כל כך בטוח בקשר לזה. כרגע המצב הקיים (לפי מה שאתם אומרים) הוא שקיים פס ייצור אחד (או מספר פסים זהים) שמייצר מעבדים זהים ובסופו הם מסווגים לפי הביצועים שלהם, ומעבדים שיש להם בעיה ב L2 הופכים למעבדי E6300 ו E6400 ע"י ביטול חלק מה L2 (שהוא בד"כ פגום).

הוספת פס ייצור שייצר ליבות שונות, עם פחות L2 אמורה לגרום להעלאת המחיר ולא להורדתו. כמו כן הגיוני להניח שעדיין יחס המעבדים ה"לא תקינים" בפס ייצור זה יהיה דומה לזה של פס הייצור שמייצר ליבות עם 4MB של L2, כיוון ששיטת הייצור לא משתנה (אני מניח). אני רואה כאן בעצם מצב שבו פס הייצור של ליבות הקונרו (4MB של L2) עדיין ייצר מעבדים בעלי בעיות ב L2, ואז לא יעשה בהם שימוש כיוון שהוחלט שמעבדי האלנדייל (2MB של L2) אמורים להגיע מפס ייצור אחר. תוסיפו לזה את המעבדים הלא תקינים שפס הייצור של האלנדייל הייעודי ייצר, ותקבלו כמות מעבדים לא תקינים גדולה יותר מאשר בפס ייצור אחד.

השינוי הזה יכול להיות יעיל רק אם מספר המעבדים הלא תקינים שיוצאים מפס הייצור הוא נמוך (למשל 1 מכל 1000 מעבדים יוצא עם בעיה ב L2), ואז אפשר "לספוג" את ההפסד הזה, והוא אולי אפילו ייתקזז עם ההפרש שיוצא מהחיסכון ב L2 (הזיכרון הזה אמור להוות כ 30% מעלות המעבד אם אני לא טועה), כי אז לא צריך "לבזבז" L2 טוב של 4MB כדי לייצר מעבדי E6300 ו E6400.

אני מקווה שהסברתי את עצמי כמו שצריך כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כל כך בטוח בקשר לזה. כרגע המצב הקיים (לפי מה שאתם אומרים) הוא שקיים פס ייצור אחד (או מספר פסים זהים) שמייצר זהים ובסופו הם מסווגים לפי הביצועים שלהם, ומעבדים שיש להם בעיה ב L2 הופכים למעבדי E6300 ו E6400 ע"י ביטול חלק מה L2 (שהוא בד"כ פגום).

הוספת פס ייצור שייצר ליבות שונות, עם פחות L2 אמורה לגרום להעלאת המחיר ולא להורדתו. כמו כן הגיוני להניח שעדיין יחס המעבדים ה"לא תקינים" בפס ייצור זה יהיה דומה לזה של פס הייצור שמייצר ליבות עם 4MB של L2, כיוון ששיטת הייצור לא משתנה (אני מניח). אני רואה כאן בעצם מצב שבו פס הייצור של ליבות הקונרו (4MB של L2) עדיין ייצר בעלי בעיות ב L2, ואז לא יעשה בהם שימוש כיוון שהוחלט שמעבדי האלנדייל (2MB של L2) אמורים להגיע מפס ייצור אחר.

מה בדיוק מונע מאינטל לבטל חצי מהקאש ולהשתמש בזה כמעבד בסטפינג הישן?... ::) מי אמר ש"הוחלט" שמעבדי האלנדייל יגעו רק בסטפינג החדש...? זה לא הגיוני.

השינוי הזה יכול להיות יעיל רק אם מספר המעבדים הלא תקינים שיוצאים מפס הייצור הוא נמוך (למשל 1 מכל 1000 מעבדים יוצא עם בעיה ב L2), ואז אפשר "לספוג" את ההפסד הזה, והוא אולי אפילו ייתקזז עם ההפרש שיוצא מהחיסכון ב L2 (הזיכרון הזה אמור להוות כ 30% מעלות המעבד אם אני לא טועה), כי אז לא צריך "לבזבז" L2 טוב של 4MB כדי לייצר מעבדי E6300 ו E6400.

אני מקווה שהסברתי את עצמי כמו שצריך כאן.

מן הסתם לא הייתה עושה את זה אם זה לא היה רווחי... ::)

זכרון ה- L2 הוא בערך 35-40% מגודל הקונורו.

ה- L2 הוא כל החלק השמאלי הכהה:

conroe_die.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק מונע מאינטל לבטל חצי מהקאש ולהשתמש בזה כמעבד בסטפינג הישן?... ::) מי אמר ש"הוחלט" שמעבדי האלנדייל יגעו רק בסטפינג החדש...? זה לא הגיוני.

אני מסכים איתך שאין סיבה שלא יעשו את זה, אבל אולי לא משתלם להם לעשות את זה? אולי בדיקת המעבדים הפגומים וביטול ה L2 הפגום פשוט לוקחים יותר מדיי זמן? אולי לא משתלם לפתוח פס ייצור ל"מיחזור פגומים", במיוחד כאשר יחס המעבדים הפגומים הוא נמוך? אני מניח גם שרוב הצרכנים (לפחות אלו שיש להם מושג בתחום) יעדיפו מעבד מהסטפינג החדש, כך שהדרישה למעבדים מהסטפינג הקודם (ה B2) פשוט תרד.

בכל מקרה, אנחנו לא ממש יודעים מה יקרה - האם יישארו 2 פסי יצורי למעבדי האלנדייל בשתי גירסאות שונות או פס ייצור אחד לסטפינג החדש. נחכה ונראה.

מן הסתם לא הייתה עושה את זה אם זה לא היה רווחי... ::)

זכרון ה- L2 הוא בערך 35-40% מגודל הקונורו.

ה- L2 הוא כל החלק השמאלי הכהה:

conroe_die.jpg

גם כאן אני מסכים איתך - אני בטוח שישבו הרבה אנשים וחישבו אם צעד כזה הוא משתלם.

בקיצור, בהודעה הקודמת שלי פשוט רציתי להגיד שלא נראה לי שתהיה ירידת מחירים דווקא מהצעד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...