עזרה בחיבור הארד דיסקים - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בחיבור הארד דיסקים

orrm

Recommended Posts

שלום כולם,

אני מקבל עכשיו מחשב שמצוייד עם שלושה הארד דיסקים של 120GB מתוצרת WD (עם 8מגה CACHE).

עוד עם המחשב יש צורב של פלקסטור וDVD של לייט-און...

את הצורב והדיוידי אני מקבל מחוברים.

אבל השאלה היא איך אני מחבר את ההארד דיסקים? (נאמר לי שאני אצטרך לפחות לאחד מהם רייד כדי שהכל יהיה מחובר).

הערה #1: על הארד דיסק אחד יש לי המון מידע שאסור לי לאבד.

הערה #2: הלוח אם שמגיע עם המחשב הוא GA-8IHXP.

הערה #3: ההארד דיסק שיחזיק את המערכת הוא לא ההארד דיסק מהערה #1. (יש שניים ריקים ואחד מלא).

תודה מראש,

orrm.

מה שאני בעצם מבקש זה הוראות איך לחבר את ההארד דיסקים, ואיזה מההארד דיסקים לחבר לרייד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההמלצה שלי :

בקר ראשי - primary master - כונן איתחול, מערכת הפעלה

primary slave - לייט און .

secondary master - צורב

secondary slave - שמור את זה לעתיד .....

רייד - master - hd 2

slave - hd 3

זה נראה לי סט-אפ נחמד ....

הרעיון הוא שהצורב לא יהיה מחובר על אותו ערוץ עם הארד דיסק שממנו אתה צורב , והקשיח שבו מערכת ההפעלה יהיה מספר אחד ..

כמובן שאפשר לשים קשיח בתור מספר 1 ולא להתקין עליו את מערכת ההפעלה ... רק קבצי האיתחול ... אבל מהניסיון שלי זה לא להיט ולא כדאי ... עדיף לרכז הכל בדיסק אחד .... , זה אגב הדיסק שיעבוד לך הכי קשה ... אז ממליץ לך להשאיר 1-2 gb בשביל קאש וכ"ו ... וגם טוב יכול לעזור לך לשמור על אורך החיים שלו ... ושל שאר הקשיחים בכלל .... (הניסיון לימד אותי שחשוב לא פחות לקרר אותם מהמעבד ... זה מאריך להם את החיים:) )

טל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה אותם ככוננים רגילים. לא במערך.

אני רק רוצה שלושה הארד דיסקים, צורב וDVD יחד.

לא שיהיה מיוחד או משהו. שכל אחד יהיה רגיל ופשוט....

איך אני מחבר אז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים את כוננן האיתחול על ה IDE הראשון לבד ועליו תשים את מערכת ההפעלה.

את שני הכוננים האופטיים שים יחד על ה IDE המשני

את שני הדיסקים הנוספים תתקין ככוננים בודדים על בקרי ה RAID כאשר במצב הזה זה לא ממש משנה על איזה ערוצים של ה RAID אתה שם אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים את כוננן האיתחול על ה IDE הראשון לבד ועליו תשים את מערכת ההפעלה.

את שני הכוננים האופטיים שים יחד על ה IDE המשני

את שני הדיסקים הנוספים תתקין ככוננים בודדים על בקרי ה RAID כאשר במצב הזה זה לא ממש משנה על איזה ערוצים של ה RAID אתה שם אותם.

במצב הזה מה שאתה אומר בעצם זה שאני צריך ארבעה חוטים של IDE... ????

אחד לכל הארד דיסק ואחד בשביל הצורב+DVD??

אם כן, אז אני צריך לקנות עוד כבלים עגולים... :-\

מה הדרך שאתם הכי ממליצים לי לחבר אותם? אני רוצה את הארד דיסק אחד למערכת, ושני הארד דיסקים לחומר שלי (יש מצב שאני צריך לנתק אותם ולהעביר מדי פעם) - בקיצור מה אתם ממליצים, וכמה כבלים אני צריך בשביל זה?

ואולי בעצם כדאי שאני אשלח את ההארד דיסקים לחברה כדי שהם יתקינו לי לבדם את ההארד דיסקים - הם ידעו באיזה דרך הכי טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי שבגלל שאתה לא רוצה מערך אתה יכול לשים אותם על ה RAID איך שבא לך (עם כבל אחד או שניים).

מספיקים לך 3 חוטים (זה גם המינימום שצריך בשביל 5 מכשירים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מחבר אותם ככה סתם לרייד אז אני לא צריך כלום???

אז כמו שאני מבין כל עוד אני לא מגדיר מערך מיוחד אז אני מחבר פשוט ולא אומר לביוס כלום - מצויין.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...