אוברקלוקרים של 7900GT להתפקד! + עזרה בOC שלי.. - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוברקלוקרים של 7900GT להתפקד! + עזרה בOC שלי..

jacko_il

Recommended Posts

כן מדובר ב 05.. ומדובר ליתר דיוק בעלייה של 400MHZ למעבד - +25% !!

קשה לי להאמין שמדובר בזכרון הוא לא נמצא ב OC! הורדתי לו מחלקים והוא נשאר על 400 גם לאחר ה OC של המעבד.

ולמה אתה מתפלא לגבי השיפור? יש שני בדיקות שלמות בבדיקה רק למעבד.. אז אם המעבד טוב יותר מן הסתם זה יתבטא בתוצאה..

השאלה אם הגעתי ללימיט ? כי כל מהירות מעבד מעל ל2250 MHZ כבר גורמת לאי יציבות - לא משנה כמה מתח יש..

כן אבל זה הקטע התוצאה מציגה רק תוצאות של הכרטיס מסך (יעני 3 הבנמארקים הראשונים) למעבדד ב-05 אין תוצאה הוא רק מראה ממוצע פריימים וכמעט שאין לו השפעה רצינית על התוצאה במיוחד שלא ב400MHZ..

ואם אתה אומר שלא עשית OC לזכרונות והוא נשאר 400 כנראה פשוט המעבד לא יכול עם הקירור הזה זה הלימית כנראה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עד 2200 MHZ אני נותן לו 1.45V וזה עובר בכיף כל בדיקת יציבות שאי פעם שמתי לו.. כל העלאה מעל לזה נגמרת באי יציבות הגעתי כמו שאמרתי גם ל 1.55V..

הטמפ' לא ממש עולות בגלל שהמארז פתוח עם מאורר ביתי עליו + מאורר 80מ"מ של TT ב 4500RPM על המעבד..

הספק ממש לא מגביל אותי. זה לא ספק ג'נרי זה ספק 550W מעולה של TOPOWER שעלה לי 420 שקל בנפרד.. זה לא FSP או ENERMAX אבל הוא מעולה. זאת חברה גדולה וידועה והבנתי שיש לה ספקים שהיא מייצרת גם עבור OCZ ועוד כמה שמות מובילים..

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=4723

*נ.ב החזרתי לתדר היציב של המעבד שלי (2200) והרצתי שוב הפעם בלי ניטור טמפ' ברקע של הדרייברים של הכרטיס מסך וקבלתי עוד איזה 200 נק..

עכשיו התוצאה הכי גבוהה שלי היא 8818 נק'..

אני בטוח שהמעבד מגביל אותי כאן, יש למישהו רעיון מה אפשר לנסות עוד? דרך אגב זאת ליבת ווינצ'סטר ולא וינס בתושבת 939..

עריכה- עובדה שיש לו השפעה.. ניסיתי בדיקה אחרי בדיקה.. פעם מעבד במצב רגיל ללא OC בכלל ופעם שניה עם OC - כמו שאמרתי הבדל של 1000 נק'.

הבדיקה הרשמית של היא משוקללת ולא רק שלושת הראשונים.. ללא שום שינוי בהגדרות. תתקין את ותעשה לו RUN. ללא שום משחקים בהגדרות של התכנה כמו רזולוצייה ו FSAA וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי סליחה לגביי הספק ,לא ממש עשיתי הכירות עם החברה הזאת בקטע הזה .

בכל אופן תנסה לבדוק מה המעלות של המעבד במאמץ ותחזור אלינו עם ת'שובה לגביי זה כי טמפרטורה במנוחה זה לא מה שמשנה

יש סיכוי סביר שהלוח מגביל אותך -תנסה לעלות מתח לצ'יפ

עוד אופציה היא להסיר את הקירור לנקות ת'משחה לראות על איזה סטיפנג נפלת ,להריץ חיפוש ולדעת לכמה בערך אפשר להגיע עם המעבד שלך

על הדרך גם להחליף משחה (במקרה ויש שמה משהו לא איכותי)

בהצלחה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד 2200 MHZ אני נותן לו 1.45V וזה עובר בכיף כל בדיקת יציבות שאי פעם שמתי לו.. כל העלאה מעל לזה נגמרת באי יציבות הגעתי כמו שאמרתי גם ל 1.55V..

הטמפ' לא ממש עולות בגלל שהמארז פתוח עם מאורר ביתי עליו + מאורר 80מ"מ של TT ב 4500RPM על המעבד..

הספק ממש לא מגביל אותי. זה לא ספק ג'נרי זה ספק 550W מעולה של TOPOWER שעלה לי 420 שקל בנפרד.. זה לא FSP או ENERMAX אבל הוא מעולה. זאת חברה גדולה וידועה והבנתי שיש לה ספקים שהיא מייצרת גם עבור OCZ ועוד כמה שמות מובילים..

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=4723

*נ.ב החזרתי לתדר היציב של המעבד שלי (2200) והרצתי שוב הפעם בלי ניטור טמפ' ברקע של הדרייברים של הכרטיס מסך וקבלתי עוד איזה 200 נק..

עכשיו התוצאה הכי גבוהה שלי היא 8818 נק'..

אני בטוח שהמעבד מגביל אותי כאן, יש למישהו רעיון מה אפשר לנסות עוד? דרך אגב זאת ליבת ווינצ'סטר ולא וינס בתושבת 939..

עריכה- עובדה שיש לו השפעה.. ניסיתי בדיקה אחרי בדיקה.. פעם מעבד במצב רגיל ללא OC בכלל ופעם שניה עם OC - כמו שאמרתי הבדל של 1000 נק'.

הבדיקה הרשמית של היא משוקללת ולא רק שלושת הראשונים.. ללא שום שינוי בהגדרות. תתקין את ותעשה לו RUN. ללא שום משחקים בהגדרות של התכנה כמו רזולוצייה ו FSAA וכו'..

אני לא אומר שהמעבד לא משפיע אבל לא כזה גורם מכריע

"מאורר 80מ"מ של TT ב 4500RPM על המעבד.." - ואיי יש לי אותו ובשיא סיבובים שלו הוא עושה רעש נוראי...

ולמה אתה שם AA זה רק מגריע מהתוצאה תשתמש בהגדרות הרגילות של ..

וכנראה פשוט אי אפשר יותר על המעבד כדאי שתתמקד יותר בכרטיס מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

כן הוא עושה רעש של שואב אבק.. כאילו יש לי בחדר איזה מיצובישי L200 דיזל של קבלן בניה..

אבל זה סתם רק לצורך הבדיקה.. בדרך קבע הוא נמצא על SMART FAN והלוח מתאם אותו לפי הטפמ' של המעבד..

בכל מקרה לא שחקתי עם שום הגדרות ב ..הבנת אותי בדיוק הפוך.. אני מריץ אותה כרגיל ללא שום שינוי בהגדרות.

לגבי הטמפ של המעבד - זה לא זה תעזבו אותו בשקט ! אני מתחיל את הבדיקה בPRIME95 על 34 מעלות למעבד ואחרי פחות מחצי דקה הוא מפסיק את הבדיקה בגלל FATAL ERROR - כמה מעבד יכול להתחמם בחצי דקה!?? בוא נלך על הכי קיצוני בארץ - נניח שהוא התחמם 15 מעלות בפחות מחצי דקה.. נו ו.. ? 47 מעלות זה חום מטורף בשביל לגרום שגיאות ?? לא נראה לי.

מה שמבטל לי את הצורך בלהחליף משחה או לשים BIG TYPHOON כי הוא בכלל לא מגיעה לטמפ' קריטיות.. הוא מוגבל עוד לפני טמפ' ממשהו אחר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

כן הוא עושה רעש של שואב אבק.. כאילו יש לי בחדר איזה מיצובישי L200 דיזל של קבלן בניה..

אבל זה סתם רק לצורך הבדיקה.. בדרך קבע הוא נמצא על SMART FAN והלוח מתאם אותו לפי הטפמ' של המעבד..

בכל מקרה לא שחקתי עם שום הגדרות ב ..הבנת אותי בדיוק הפוך.. אני מריץ אותה כרגיל ללא שום שינוי בהגדרות.

לגבי הטמפ של המעבד - זה לא זה תעזבו אותו בשקט ! אני מתחיל את הבדיקה בPRIME95 על 34 מעלות למעבד ואחרי פחות מחצי דקה הוא מפסיק את הבדיקה בגלל FATAL ERROR - כמה מעבד יכול להתחמם בחצי דקה!?? בוא נלך על הכי קיצוני בארץ - נניח שהוא התחמם 15 מעלות בפחות מחצי דקה.. נו ו.. ? 47 מעלות זה חום מטורף בשביל לגרום שגיאות ?? לא נראה לי.

מה שמבטל לי את הצורך בלהחליף משחה או לשים BIG TYPHOON כי הוא בכלל לא מגיעה לטמפ' קריטיות.. הוא מוגבל עוד לפני טמפ' ממשהו אחר..

יכול להיות הרבה סיבות למה הוא לא עובד והBT יעזור לך הרבה אם אתה רוצה למתוח עוד את המעבד תקנה אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השבב שעל הלוח שלך 4 במקרה שלך

בנתיים אל תעלה לו מתח

תוריד את המכפלה של ה CPU ואז תריץ פריים

אם עובר אז המעבד מגביל אותך \ אם לא ,אז זה הלוח ואז יש צורך בתוספת מתח לצ'יפ עכשיו אצלך הוא מקורר פסיבית אם אני זוכר נכון (הרכבתי מחשב לדוד שלי עם הלוח הזה) ולכן יש סיכון לגביי המעלות שלו , אז רצוי שתברר אותן ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי.. כפי שזה נראה הכל מצביע על המעבד..

כמו שהצעת הורדתי את מכפלת המעבד ל 8 במקום 9 ככה שיהיה לי 270*8 שזה מגיע ל 2160.. והבדיקה בפריים עוברת חלק.

מה שאומר לי שכנראה סביב 2250 MHZ זה הלימיט של המעבד שלי..

:-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל ה AMD3000 939 מגיע ב OC לפחות ל 2400 אבל כנראה שיש לך בעיה

תנסה אולי לשים מאורר שמכוון על ה צפ של ה NF4 אולי הוא חם מדי ,לא נירא לי זה המעבד ,

אצלי למשל כאשר NORTHE BRIDGE מתחמם המחשב פשוט עושה ריסט בלי שום התראה .

ספק זה לא מעבד או לוח הייתי הולך על הלוח ,ותבדוק גם את הטמפ של ה .

שיהיה בהצלחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי על השאלה אבל אני לא סגור על משהו:

כשאתה אומר NORTH BRIDGE אתה מתכוון ל CHIPSET של ה NF4 שלי ?? זה עם הצלעות מנחושת (אצלי כמובן..)?

אם כן, אז זה בעיה קצת לקרר אותו - שמתי מאוורר ביתי גדול שיזרוק על הלוח אויר (המארז פתוח) ואי אפשר לשים לו אקטיבי בגלל תכנון דפוק של הלוח - הזנב של הכרטיס מסך נמצא ממש צמוד (2 מ"מ מעליו) לצלעות של ה NF4 ..אני כבר אובד עצות לגבי OC גבוה יותר..

ואם אני כבר כאן אז יש לי מספר דברים בביוס שאני לא ממש מצליח להבין מה הם עושים אולי תוכלו לעזור:

1)ROBUST GRAPHICS BOOSTER - שזה אמור להיות איזה קטע ייחודי של GIGBYTE למשהו שקשור ב OC לכרטיס מסך - יש שם שלושה מצבים : NORMAL FAST ו TURBO.. מישהו ניסה לשחק עם זה פעם וראה שינוי כלשהו ?? או שיכול להגיד לי מה זה אמור בכלל לעשות ?

2)CHIPSET PCIE VLOTAGE - על איזה מתח מדובר בדיוק ? לליבה של הכרטיס מסך ?? יש שם כמה מצבים NORMAL ואז שלושה בחירות בין +0.1V עד ל+0.3V ..

3) מה נותן , אם בכלל,שינוי תדר ב PCIE CLK ?? זה נמצא אצלי כרגע על 100MHZ ואני יכול להרים עד ל 150 בקפיצות של 1MHZ..

4) מה לעזאזל ההבדל בין הלוחות GA-K8NF-9 יש שם REV 0.1 וגם REV 0.2 .. ויש להם ביוס שונה לגמרי!!

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_ComparisonSheet.aspx?ProductID=2206,1860

שוב תודה לכולם, :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נא חיזרו לנושא הדיון המקורי או פתחו נושא חדש על האוברקלוק של מעבדי AMD64.. כאן לא המקום לדון בדברים האלו.

כפי שנאמר בכותרת - הנושא הזה מיועד לאוברקלוקרים שיש להם 7900GT ומוכנים ורוצים להתרברב קצת בתוצאותיהם.

המשך גלישה נעימה באתרנו!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אחי, אבל אני פתחתי את הדיון הזה כדי לנסות לשפר תוצאות ב OC שלי .. לא כאן המקום לדיון ??

ומה ששאלתי למעלה כן קשור ל OC לכרטיס מסך לפי מה שהבנתי .. אבל משום מה אף אחד לא עונה לי לגבי זה..

אני יכול לשנות כותרת למשהו עדכני יותר אם זאת הבעיה.. בשמחה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...