בחירות תוך 90 יום! - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירות תוך 90 יום!

The Grey Matter

Recommended Posts

הידיעה

לבחירות האלה אני לפחות הולך ברגשות מעורבים,

מצד אחד זה הזמן הכי פחות טוב לעשות בחירות, כמו כן הבחירות עצמן ו"חוקי שוחד הבחירות" יעלו לנו הרבה כסף.

מצד שני אולי זה ישנה בקצת את הכנסת המושחתת שלנו, ויהפוך אותה למעט יותר יציבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו במה שאתה אומר מאווריק ... אבל עדיף שהם ידעו יפנימו וילמדו כמה שנים לפני שהם יכולים להצביע ... כדי שהם יגיעו חכמים ליום ההצבעה ...

אגב... אפרופו בחירות ... כמדומני ... הפעם חזרנו סוף סוף לבחירות של מפלגה ... ולא בחירה ישירה כמו שהיה פעם ...

כמדומני ... 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מותר להצביע מגיל 18.

אני חושב שתוצאות הבחירות הקרובות הן די ידועות מראש - נתניהו יהיה ראש הממשלה הנבחר והליכוד יתחזק מאוד, על חשבון העבודה.

כמו כן, שינוי תגדל מאוד על חשבון ש"ס וזהו דבר מבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוסם ... אסור לסמוך על כלום ... מפלגת אה... סליחה הקת של ש"ס ... ידועה בשליפת שפנים מהכובע ... כמו קמיעות וקלטות ...

אבל הפעם אני חושב שנגמרו להם השפנים ...

ואני מקווה (זאת דעתי ... ) שהפעם הם ייחלשו ... ושמפלגות אחרות יגדלו על חשבונם ... שינוי לדוגמא ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיטה דפוקה !

כשאנחנו בוחרים אנחנו בוחרים לשנתיים של כהונה. הבולשיט של לבחור ממשלה ל-4 שנים כבר לא עובד היום.

כל הזמן שמפרקים ממשלת אחדות לאומית(שזה הפך לבדיחה) צץ לו המושפל וזועק - "צריך להקדים את הבחירות".

אבל אני לא מבין מדוע?

הריי בחרנו את שרון ל- 4 שנים של כהונה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיטה דפוקה !

כשאנחנו בוחרים אנחנו בוחרים לשנתיים של כהונה. הבולשיט של לבחור ממשלה ל-4 שנים כבר לא עובד היום.

כל הזמן שמפרקים ממשלת אחדות לאומית(שזה הפך לבדיחה) צץ לו המושפל וזועק - "צריך להקדים את הבחירות".

אבל אני לא מבין מדוע?

נכון שבחרנו אותם... אבל הם לא מסוגלים לשבת באותו אולם ביחד. ואז הם מפרקים בעצמם ... ביודעם שאם הם יפרקו הם יצאו במצב יותר טוב.

זו לא שיטה, ולא כלום זה תרגיל פוליטי.... הבעיה היא שכולם חושבים שבתרגיל הזה הם ינצחו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השיטה דפוקה !

אבל אני לא מבין מדוע?

תשמע, אז נכון שזה מעצבן שכל שנתיים בחירות

אבל זה קורה, ואנחנו לא המדינה היחידה שזה קורה בה

קח למשל את איטליה, מאז מלחמת העול השניה התחלפו שם ממשלות בקצב של פחות או יותר ממשלה לשנה, ולא נורא מסתדרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בחרנו את שרון ל4 שנים, הכהונה שלו היתה אמורה להסתיים ב~מאי 2003

ואני חושב שהשיטה של לבחור ראש ממשלה לחוד ומפלגה לחוד באמת לא הולך ביחד טוב עם ה4 שנים, כי הם פשוט לא מסתדרים.

אבל בעקרון, אחת לארבע שנים זה לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nice-1 צודק, הוא קלע בול לדבר שמעצבן אותי מאז שהכריזו על הבחירות

הבחירות היו אמורות להתקיים במילא בסביבות יוני 2003, אז מה זה כבר כל כך משנה... התקשורת ישר התנפלה והתחילה לומר כמה שאנחנו "מבזבזים" על הבחירות האלה עם הפופוליסטיות המזוייפת שלה. כל זה נתן לאנשים את הרושם שהבחירות היו אמורות להתקיים ב2005 ולכן הם מגיבים בהתאם.

שיטת הבחירות הקודמת, היותר "דמוקרטית", לא עבדה, נקודה. אנשים הצביעו בפתק אחד בעד ראש הממשלה ובפתק השני הצביעו נגדו. שינוי השיטה הקודמת (זו שחזרנו אליה) באה במטרה לסיים את הסחיטה של המפלגות הקטנות, ובמקומה באו מפלגות גדולות עם סחיטות יותר משמעותיות...

אני מאמין שהשיטה הנוכחית תעמוד במבחן הבחירות הבאות. אני יודע שייבחר ראש ממשלה שהוא לא מהמחנה שלי, אבל הוא יהיה מסוגל להרכיב ממשלה יציבה שתוכל להוציא אותנו, אולי (וזה אולי גדול מאוד), לפחות מהמצב הכלכלי הנורא שהתדרדרנו אליו, ובשיתוף פעולה עם השמאל, אולי גם מהמצב הביטחוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...