Tower Records פשטה את הרגל... סיפור ידוע מראש ? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Tower Records פשטה את הרגל... סיפור ידוע מראש ?

Sting

Recommended Posts

אי אפשר להגיד שזה לא היה דיי צפוי

טאואר היתה בעבר קמעונאית המוזיקה המובילה בארה"ב, עם 89 חנויות במדינה, אך החל מסוף שנות ה-90 היא נפגעה מתחרות מחירים עזה, גידול במכירות המקוונות, פירטיות והתרחבות בינלאומית לא מוצלחת

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3312695,00.html

מי אתם חושבים שאשם בפשיטת הרגל הזאת ?

המורידים הפיראטים ? או החברה שלא הצליחה לסגל את עצמה להתקדמות הטכנולוגית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא המורידים הפיראטיים.

הנפילה של טאוואר רקורדס היא כתוצאה מההצלחה של אייטונס וחנויות בסגנון.

אנשים לא רוצים לקנות דיסק שלם שאת חלק מהשירים בו הם לא אוהבים, אלא רוצים רק את השירים שהם אוהבים, ולא לשלם סתם עוד כסף מיותר.

לידיעתך, xtract1, דווקא ההורדה הפיראטית החזיקה את חנויות התקליטים, עד כמה שזה נשמע מפגר.

המון אנשים מורידים חלק מהשירים של אלבום מסוים, ואם הם אוהבים אותו- הם הולכים בד"כ לקנות אותו.

אם לא היו החנויות אונליין, אז טאוור רקורדס הייתה נופלת בגלל צריבות. זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה כן בגלל הורדות המוזיקה.

אני למשל מ-1996-2001 קניתי בערך 120 דיסקים, או בערך 20 לשנה. מ-2001 הורדתי הרבה יותר במחשב, וכמות הדיסקים שקניתי נאמדת בערך ב-10. ירידה של 90% אצלי בקניות. זה לא רק אצלי, גם אצל הרבה חברים שלי ספריית הדיסקים מורכבת בעיקר מדיסקים שנרכשו לפני שנת 2000, ועכשיו את המוזיקה שלהם הם משיגים בכמויות הרבה יותר גדולות ובחינם, ובקושי קונים דיסקים. אי אפשר להגיד ברצינות שזה לא פגע אנושות בטאוור רקורדס. כנ"ל לגבי משחקי מחשב, שגם עד 2001 בערך הוצאתי כמעט 1000 בשנה עליהם, וב-5 שנים האחרונות קניתי רק 3 משחקים, בסכום כולל של 250 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי המורידים הפיראטים לא אשמים. אי אפשר להלחם בקידמה ובטכנולוגיה במיוחד במימדים אסטרונומיים כאלה כפי שלא נראו מעולם

זהו טבע העולם והמסחר להשתנות כמו שפעם לפני מאה שנה אנשים היו צריכים שרות כרכרות כדי להגיע ממקום למקום והיום הקדמה הביאה אפשרויות חדשות וטובות יותר ... אי אפשר ללכת עם הראש בקיר ואתה חייב תמיד להתאים את עצמך לשוק המשתנה בדיוק כמו שכל חברה בין לאומית דואגת להתאים את עצמה לשוק המקומי בכל מדינה על מנת להצליח

דוגמה טובה מהארץ היא מפעל סולטן שהתמחה פעם ביצור אמל"ח לצבא וכיום הוא מייצר סירים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני הפסקתי לקנות דיסקים

אחת הסיבות היא ה mp3, אם אתה גם ככה ממיר את הדיסק לקבצים כדיי לשמוע אותו

למה אני צריך את הדיסק המקורי שסתם תופס מקום, ואין גם את ההנאה לשים את הדיסק המקורי ב CD

כי בד"כ הכל נמצא בנגן שלך, לדעתי זה גרם לירידה משמעותית בקניית דיסקים!

סיבה שניה, איך שלא תסתכלו על זה, אתה יוצא דיי פרייאר אם אתה קונה דיסק היום בגלל המנטליות של הורדת השירים

זה בהגזמה כמו שאני אחכה שישדרו את Lost ב Yes ולא אוריד את הפרק קודם, למרות שהאולפנים לא מסכימים עם זה.

עוד סיבות, למי יש כח לרדת לעיר ולקנות דיסק שאתה מוריד אותו מבלי להתאמץ,

יש גם את התדמית הרעה של חברות התקלטים בתור רודפי בצע, ככה שאתה מרגיש כמו רובין הוד בכל פעם שאתה מוריד דיסק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חנויות (לא וירטואליות) שאתה נכנס לחנות מביא למוכר כמה דיסקים שבחרתה בחנות ומבקש מכל דיסק את השירים שאתה רוצה, והוא צורב לך את אותם שירים, אם tower records היו משתמשים בשיטה הזאת יכול להיות שהיא עוד הייתה קיימת היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חנויות (לא וירטואליות) שאתה נכנס לחנות מביא למוכר כמה דיסקים שבחרתה בחנות ומבקש מכל דיסק את השירים שאתה רוצה, והוא צורב לך את אותם שירים,

אני יכול לעשות את זה בעצמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הקטע הוא באמת שצריכים לקנות ת'דיסק גם אם אתה לא אוהב חצי ממנו...וזו הבעיה..שהוא בא קומפלט...

אנשים לא אוהבים קומפלט בגלל זה באמת ITUNS מצליחה באופן יחסי...

אני זוכר עוד מהימים שקניתי דיסקים-קניתי דיסק עם 12 שירים נגיד שמתוכם אהבתי 4-5 והתבאסתי שסתם קניתי

ולגבי זה שאמר שהוא לא חושב שזה בגלל הפיראטים-אני מאמין שכן...

אמרת שיש אנשים שמורידים שיר שומעים שהוא יפה ולהולכים לקנות ת'אלבום?!

בחייך..כמה יש כאלה? על יד אחת אפשר לספור..ואם הם אהבו ת'אלבום אפשר פשוט להוריד אותו וזהו! למה לקנות?

ואפילו אם יש כאלה באמת אין ספק שזה מוריד בהרבה את מכירות הדיסקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת אתה יכול בעצמך? אני מדבר על זה שאתה לוקח דיסקים בחנות, אומר למוכר איזה שירים מהדיסקים אתה רוצה, והוא צורב לך את כל מה שבחרת על דיסק אחד, ואתה כמובן משלם כסף על כל שיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לי לעשות את זה כשיש לי אפשרות אחרת?

יש כאלה שאומרים איכות...היום אפשר להוריד מהאימיול באיכות מעולה...

וחוץ מזה.אם כבר מדברים על אפשרויות חוקיות-למה לי ללכת עד לחנות לחכות שהוא יצרוב לי וכאלה דברים כשאפשר לעשות את זה מה-ITUNS וכל מני חנויות בסגנון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה מוריד מהאימיול וכתוב עליו 320kbps, לרוב יהיה 192 שמישהו ניפח את הגודל שלו בשביל שתוריד ממנו והוא יקבל יותר שייר רייטינג.

לכן כל מה שיש לי אני ממיר ישירות מ WAV, וגם פה- את ה WAV אני דואג להוריד ממקור אמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...