בחירות, בקרוב? פרשנויות ודעות. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירות, בקרוב? פרשנויות ודעות.

udicol

Recommended Posts

לצערי הייתי חייב לפתוח את הדיון הזה עקב אקטואליות העיניין.

אני רוצה להדגיש את המצב שבו אנו נמצאים במשבר כלכלי, מדיני ובטחוני קשים ביותר. בחירות זה דבר רע לכולנו!

ראשי המשק שהם הינם מנהלי חברות ואיגודים מקצועיים ביותר הלכו לשכנע היום (יום שלישי 29/10/2002 ) את שר הביטחון ע"מ לתמוך בתקציב ולחזור בהם מאיומי התפטרות בממשלה. פגיעה בדירוג האשראי של מדינת יפגע בכולנו!

אין ספק שהתקציב רע ופוגע באוכלוסיות קשות יום, אבל כולנו יודעים שחייבים לקצץ בכל משרדי הממשלה ע"מ לשמור על דירוג האשראי של מדינת . כלכלנים בכירים, פרשני כלכלה בכירים וכל העוסקים במקצוע מאוחדים בדעה שחייבים להעביר את התקציב ואין על זה ויכוח! חלוקת המשאבים תלויה כמובן בבוחרים אשר דואגים לשלוח את נציגיהם לכנסת וגם להם מגיע(אני מתכוון לויכוח על כספי ההתנחליות).

בסופו של דבר לא מדובר על אידיאולוגיה אלה על אגולוגיוה (דברי פרס).

ממשלת אחדות לאומית היא הדבר הראשון שאנו צריכים, וכל הפוליטיקאים שחושבים רק על עצמם והפריימריס שלהם צריכים להענש על ידי הבוחרים (אני מאשים גם את שרון ופואד על חוסר רצון ביישוב הויכוח בינהם !!!).

כל העוסקים במלאכה בכנסת נכשלו בייצוג הבוחרים ובשמירה על אחדות הממשלה והכנסת!

למען הפרופורציה, כל ממשלה הייתה חייבת להעביר את התקציב הזה (כמובן עם שינויים בסדרי עדיפויות לכאן ולכאן) - עקב הלחץ האדיר מחברות דירוג האשראי בעולם, שהם בעצם יקבעו (לצערי) את מצב הכלכלה בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זו הדרך היחידה להביא לשלטון מלוכד (תרתי משמע) וסוף סוף יהיה שלטון יציב. אחד הדברים הגרועים ביותר שקרו אולי מבחינה שלטונית הוא הניצול הציני של אהוד ברק בתקנות הכנסת ו"התפטרותו" מה שמנע ממשלה יציבה וכנסת שבאמת מייצגת את העם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סמוך ובטוח שלא יהיו בחירות בקרוב מפני שאף אחד לא מוכן לבחירות עכשיו. הנפגעים העיקריים מהקדמת הבחירות יהיו ש"ס, שהרי בשל חוק בחירה ישירה של רוה"מ (שבוטל בינתיים) הם קיבלו 17 מנדטים ועכשיו מס' המנדטים שלהם ירד פלאים (בשאיפה). חוץ מזה באמת אין כסף למערכת בחירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן אפשר להתייחס לזה כחוסר אחריות, אבל אני חושב שאחרי מהלך בנוי נכון כזה, ש(בתקווה)יהיה נקי ממהלכים מלוכלכים של פוליטיקאים (אהמ התפטרות עלק אהמ) יהיה שלטון יציב שבאמת יוכל לסדר עניינים. מקווה שגם הקונצנזוס (שנעלם לאט לאט בינתיים) שנוצר בינתיים יגרום לקואליציה יציבה דרך המערכת האלקטוריאלית (בחירה של רבים במפלגה אחת) ולא לקואליציה מפורקת ושנתונה לאיומי סחטנות כמו שהיה בשנים האחרונות. מעניין אותי איך זה ישפיע על הייצוג הערבי בכנסת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון לדקות אלה בן אליעזר התפטר:

http://news.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&id=301733&path=22

מעניין האם הוא פשוט חסך לעצמו את הבושה בפיטורים או שהוא בסופו של דבר ימשוך את המכתב ורק "עשה שריר".

נכון לעכשיו - ביי ביי ממשלת אחדות.

אם לא יתברר אחרת או לא ימשכו את המכתבים, מה אתם אומרים יקרה עד החודשיים הקרובים - בחירות (או הכרזה עליהם) או ממשלה צרה עם תמיכה מבחוץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העבודה יצאו מהממשלה.

אם ביומיים הקרובים הם לא יימשכו את מכתב ההתפטרות, הממשלה תתפרק.

אני מאמין שיהיו בחירות. במפקד הליכוד האחרון, התפקדו הרבה אנשים (לא אומר מספר מדויק, כי אני לא יודע).

מה שאומר, שנתניהו זוכה בבחירות, הליכוד מקבל יותר מ50 מושבים, ויש ממשלת ליכוד עצמאית, ל3 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעציב אותי שאתם לא חושבים :(

אני ממש לא תמוך נלהב לא של העבודה ולא של הליכוד

אבל התקציב הזה הוא ביזיון !

ואין מה להגיד

כל הכסף שנשפך לש"ס :(

כל הכסף שמועבר לא בצדק להתנחלויות :(

(יש חלק ... אולי 1\10 שהוא באמת מוצדקת... אבל כל ההקלות שיש היום זה גובל בהפקרות :( )

צריך בחירות היום

כדי לסדר הכל

ממשלת אחדות ... *בת$ת שלי !*

זה לא ממשלת אחדות אמיתי וכדי שאנשים יבינו את זה...

סתם תירוץ עלוב כדי לשמור על הכיסאות שלהם דבוקים טוב טוב לתחת :):bash:

הקיצר

אני מצפה לראות ה הממשלה החדשה תעשה ::)

*עכשיו יש רוב ימני רציני ... אני מוצא את זה מאוד מעניין...

ובחירות יביאו רק טוב למדינה

[shadow=blue, 2, 300]*בתנאי שכולנו נעשה את הדבר הנכון ונצביע שינוי*[/shadow]

תודה לכם :smoke:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעציב אותי שאתם לא חושבים :(

אני ממש לא תמוך נלהב לא של העבודה ולא של הליכוד

אבל התקציב הזה הוא ביזיון !

ואין מה להגיד

כל הכסף שנשפך לש"ס :(

כל הכסף שמועבר לא בצדק להתנחלויות :(

(יש חלק ... אולי 1\10 שהוא באמת מוצדקת... אבל כל ההקלות שיש היום זה גובל בהפקרות :( )

צריך בחירות היום

כדי לסדר הכל

ממשלת אחדות ... *בת$ת שלי !*

זה לא ממשלת אחדות אמיתי וכדי שאנשים יבינו את זה...

סתם תירוץ עלוב כדי לשמור על הכיסאות שלהם דבוקים טוב טוב לתחת :):bash:

הקיצר

אני מצפה לראות ה הממשלה החדשה תעשה ::)

*עכשיו יש רוב ימני רציני ... אני מוצא את זה מאוד מעניין...

ובחירות יביאו רק טוב למדינה

[shadow=blue, 2, 300]*בתנאי שכולנו נעשה את הדבר הנכון ונצביע שינוי*[/shadow]

תודה לכם :smoke:

כל מילה מרמלאן. למרות שתבחרו ליכוד/איחוד לאומי לא שינוי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב פעם, זו בעיה של הדמוקרטיה והפלורליזם.

בכל זאת יש לש"ס נציגות דיי בכירה ולמי שיש כוח בכנסת הוא ששולט!

מה שיקרה עכשיו זה בדיוק מה שקרה עם ממשלת אהוד. גם בתקופתו הייתי מאוד רוצה שהאחדות תהיה מקיר לקיר, אבל יחס הכוחות לא מאפשר שילטון תקין ל-4 שנים.

מה בדיוק משיג בזה יוסי שריד? עוד מהומה על כלום, תסחיף בחירות בתקופה הכי גרוע למדינה. עדיף להם (למפלגת העבודה) לנסות ולקדם את האינטרסים שלהם בתוך הממשלה ולא מיחוצה לה.זו עובדה מוגמרת ! הליכוד היא המפלגה הגדולה ביותר עם הכוח הרב ביותר בכנסת.

בסופו של דבר האינטרסים האישיים של ראשי המפלגות מעניינים אותם ולא אנחנו הציבור הרחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם התקציב הוא אכן בזיון, אך לא על זה נלחם פואד, הוא נלחם על מקומו בפריימריס.

והצורה המגעילה של איומים 48 שעות לפני הצבעת התקציב לא מקובלת עלי.

דבר נוסף שצריך להתחשב בו הוא הצורך של יציבות הממשל בתקופה כה קשה, במיוחד לפני המתקפה על עיראק.

ולסיכום, גם פרישה מהממשלה (במיוחד על הרקע הזה) היא מעשה לא אחראי.

אגב, הנשוא סביבו מתרכז המאבק- התקציב למתנחלים...

לדעתי צריך להעביר חלק ניכר מהתקציב (וההטבות הכספיות האחרות) שמועבר להתנחלויות לעיירות הפיתוח, לא ייתכן שתקציב של התנחלות יהיה פ 5 ויותר מתקציב של ערים בתוך הקו הירוק.

אך עם זאת יש גם להתחשב בהשקעות העצומות על הבטחון, ולא לפגוע בבטחונם של המתנחלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...