עונש מוות למחבלת שלא התפוצצה בפיגועי עמאן - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עונש מוות למחבלת שלא התפוצצה בפיגועי עמאן

lmlm

Recommended Posts

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממש לא

זה פשוט נראה לי יותר אפקטיבי לכלוא אותם לכל החיים

אתה אומר את זה כי אתה יודע שזה רק מה שאפשר לעשות בישראל, או ככאילו כל האפשרויות פתוחות (כלומר גם מאסר עולם, וגם עונש מוות).

ובוא נגיד ששתי האפשרויות הנ"ל פתוחות וחוקיות בישראל, עדיין היית מעדיף לכלוא אותם לכל החיים? אפשר לדעת למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון טוב דווקא.

- אפשר לנצל את הכסף של משלם המסים על דברים אחרים, במקום לספק קורת גג, , מים ועוד למחבלים.

- חדל עסקאות שבויים שבהן ישוחררו מחבלים עם דם על הידים

סיבות לא מספיק טובות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון טוב דווקא.

- אפשר לנצל את הכסף של משלם המסים על דברים אחרים, במקום לספק קורת גג, , מים ועוד למחבלים.

- חדל עסקאות שבויים שבהן ישוחררו מחבלים עם דם על הידים

סיבות לא מספיק טובות?

בדיוק מה שטענתי....רק בניסוח יותר מוצלח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לה דם על הידיים, למחבלת המדוברת

אז לפחות במקרה הזה הטיעון הזה לא תקף

נכון, כסף אפשר להוציא בדרך יותר טובה, מצד שני, הבזבוז הגדול זה תקציב הבטחון, ולא בגלל

שהוא לא צריך להיות גדול (שכן יש לנו הרבה הוצאות בטחון לצערינו), אלא זה שהוא תקציב הבטחון לא אומר שהוא צריך להיות אינסופי

למה אנחנו משחררים מחבלים בעסקאות שבויים? על מנת לקבל משהו חזרה

עדיפות כמובן לאזרחי שנחטפו בחיים, אבל איך נקבל אותם חזרה אם נוציא להורג את כל המחבלים?

אתה באמת חושב שהם יסכימו לקבל גופות מחבלים? (לא שאותם לא נקבור כמו שצריך, עד כמה לא אנושי מדינה יכולה להיות?)

ובסופו של דבר, אנחנו לא מוציאים מחבלים להורג כי זה לא אנושי. למדינה אין זכות לקחת חיים של אדם,

ולא משנה מי ולמה. נכון, יש יוצאים מן הכלל, אבל המחוקקים כנראה לא חשבו שזה אחד מהיוצאים מן הכלל האלה

אתם רוצים לשנות את החוק? תרוצו לכנסת. המתנגדים לעונש מוות לא מתנגדים בגלל שהם רוצים שהרוצח ישתחרר (ואני לא מדבר כאן על עונשי מוות למחבלים אלא לרוצחים וכאלה בארה"ב) אלא כי הם לא חושבים שזה אנושי ומותר שהמדינה תקח מאדם את חייו.

אומנם אני לא מסכים איתם, ואני חושב שאין סיבה שלא להוציא להורג אדם שאמור לצאת מהכלא רק בארון גם ככה, וההבדל הוא רק 60 שנה (או כמה שלא יהיה)

אבל עדיין, אני מסוגל להבין למה ההתנגדות לעונש מוות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה מוסרית עם גזר דין מוות לרוצחים

בטח לא לטרוריסטים

אני פשוט לא חושב שזה אפקטיבי כמו לכלוא אותם לכל החיים.

חדל עסקאות שבויים שבהן ישוחררו מחבלים עם דם על הידים

אתה לא צריך עונש מוות בשביל זה

אפשר פשוט להחליט שלא משחררים מחבלים עם דם על הידיים (אפילו בחקיקה)

אפשר לנצל את הכסף של משלם המסים על דברים אחרים, במקום לספק קורת גג, , מים ועוד למחבלים.

כמה זה עולה לנו?

כולם נהיו לי דן חסכן פתאום ומה שמעניין אותם זה לחסוך כסף

נגיד שזה יחסוך בשנה 12 מליון שקל (אני מדבר רק על אסירים עם דם על הידיים, לא על כל האסירים הבטחוניים)

זה טיפה בים, זה לא יזיז כלום לתקציב המדינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה מעניינת שחשבתי עליה בנוגע לאסירים ביטחוניים...

אני לא מביע פה דעה ואם אני מפגר מדי אנא הודיעו לי :smile1:

אז ככה, חיזבאללה ושאר אירגונים חוטפים חיילים על מנת לשחרר אסירים ביטחוניים עם דם/בלי דם על הידיים, נכון?

עכשיו, אם בישראל לא יהיו אסירים ביטחוניים(ואני לא מתכוון שנשלח אותם לחופשה בפלורידה כמובן...) לאירגונים לא יהיה אינטרס לחטוף חיילים, הלא כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא פיתרון למתאבדים היה בזמנו אבל לא יושם..

בגלל שמחבלים מתאסדים הם דתיים פנאטים בדרך כלל היה מי שהציע לשפוך דם של חזיר על הגופה.

ישר קפצו טיבי ושו"ת וטענו שזה נגד הדת וכולי וכולי..

לפי האמונה המוסלמית מי שנגע בחזיר הוא טמא ולא יגיע לגן עדן (אתם מבינים הלכו ה 70 בתולות)

בקיצור הרעיון הזה אולי יצליח לעבוד- אם לא נצליח להלחם בהם כאשר הם חיים אז אולי נצליח כאשר הם מתים...

ולעצם השאלה עונש מוות כן או לא. השאלה מאוד מורכבת מהרבה סיבות אבל סיבה אחתהיא שאם יהיה עונש מוות הוא יהיה לכולם

גם ליהודים וגם למחבלים מתאבדים. ואז נשאלת השאלה מתי נותנים עונש מוות (האם אין סיבות מקילות?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים, אחרי שקראתי את התגובות כאן.

אני מסכים שלהוציא להורג מחבלים זה לא ירתיע אותם. מצד שני, אני בטוח גם שמאסר עולם (כמו גם שמועות מעורפלות על עינויים) לא ירתיעו.

מבחינה כלכלית נטו, עדיף להוציא להורג - אבל את זה, כמובן, צריך לבחון לעניין, ולא לזרוק באוויר. כי אני יודע שגם תהליך הוצאה להורג (לפחות בארה"ב) הוא ממש לא זול.

בכל מקרה, אם אתם רוצים משהו אפקטיבי, זה לתפוס את המנהיגים דווקא, ולא את המחבלים, ולהשפיל אותם. אבל לא השפלה של כליאה ממושכת ושיחרור מלא תהילה.

כשאני אומר השפלה אני מתכוון משהו בסגנון הזה:

(ואני אדגים, למשל, בהקשר של נסראללה).

1) לחטוף את הבחור החביב...

2) לצלם סרטון איכותי שלו, נאנס ע"י חזיר (גם קבנוס חזיר יתקבל בברכה, אם אין ברירה, כל עוד זה ברור וזה משפיל).

3) לשחרר אותו זמן קצר לאחר פירסום הסירטון באינטרנט (ברור שאי אפשר לפרסם את הסרטון מטעם דובר צה"ל ;) ).

וכמובן, צריך לעשות את זה בשם "ארגון שלום קיצוני" כלשהו, או משהו כזה, שלא יהיה אפשרי לקשר את זה לישראל (גם אם יהיה ברור שזה קשור).

אם אחרי זה נסראללה יעיז להראות את עצמו בציבור, שלא נאמר לנאום בכריזמטיות, אני גזר גמדי עם חיבה עזה לצנונים.

לדעתי אחרי דבר כזה הוא יתחבא במערות בפחד גדול יותר ממה שהיה עד עכשיו, מאז המלחמה, ובבושה גדולה. ומי שיעיז להגיד "נסראללה יציל אותנו" על מי שקיבל ב*** מחזיר, לא יצא "גבר גבר" כי, הוא מחכה שיציל אותו מישהו ש... שוב, מישהו שקיבל ב*** מחזיר...

בקיצור, (כמעט) כולם מרוצים :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...