נגדים ללדים & חנות באזור חיפה - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נגדים ללדים & חנות באזור חיפה

FeedMe

Recommended Posts

שלום כולם!

בשביל פרוייקט 6 השעות, שיעלה בקרוב מאוד לאתר אני מקווה (ותראו בעצמכם), החלטתי להתנסות בחיבור לדים.

אני צריך שני דברים:

1. המלצה לחנות נורמלית באיזור חיפה שמוכרת גם דיודות וגם נגדים.. בגדול ציוד אלקטרוניקה.

שתאשרו לי את המספרים הבאים:

א. לחיבור ארבעה לדים אולטרה ברייט הצורכים על פי המדריך שלושה וולט כל אחד ישירות לספק אין צורך בנגד -->

מכיוון שכל לד צורך כ-3V, הרי ש-3 לדים יצרכו 9V, מה שמשאיר לנגד "לספוג" 3V (הרי הספק שלנו מספק 12V => 9V = 12-3 )
אם אני מחבר ארבעה לדים בטור, בעצם לא נותר עוד מתח "לספוג".. נכון?

ב. בהנחה שזה נכון, הדרך היחידה לחבר שמונה לדים במעגל אחד היא... המעגל המקבילי? ובו צריך נגד 460 אוהם עבור כל אחד מהשמונה. אמת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הספק לא מספק רק 12 וולט, אלא גם או 7 או 5, לא זוכר כרגע, לא סתם יש 4 חוטים בחיבור, כל אחד זה מתח שונה.

אתה יכול לחבר שתי קבוצות של 4 לדים בצורה מקבילית, כאשר כל קבוצה מחוברת בצורה טורית, ככה כל קבוצה של 4 לדים תקבל 12 וולט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לחבר שתי קבוצות של 4 לדים בצורה מקבילית, כאשר כל קבוצה מחוברת בצורה טורית, ככה כל קבוצה של 4 לדים תקבל 12 וולט.

למה לא לחבר הכל בצורה מקבילית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה איתך אבל אני לא משלם יותר משקל על 15 נגדים בערך.

נגדים זה כלום, קונים אותם בכמויות אדירות. רק חנויות ממש קטנות ולא מקצועיות גובים הרבה כסף על נגדים.

בדרך כלל שאתה קונה כמה דברים קצת יותר יקרים נותנים לך את הנגדים בחינם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא לחבר הכל בצורה מקבילית?

אם תחבר הכל בצורה מקבילית כל לד יקבל 12 וולט, מה שלא לא רצוי, אם אתה מחבר 4 לדים בטור הם צורכים 12 וולט ביחד, כמו שכתבת ובהנחה של כל אחד צריך 3, אז פשוט תעשה עוד קבוצה של 4 לדים שמחוברים ביחד, ככה כל קבוצה צריכה 12 וולט, אתה מחבר את שתי הקבוצות לאותו מקור מתח, כלומר בצורה מקבילית, ככה כל קבוצה עדיין מקבלת 12 וולט ויש לך 8 לדים דולקים מאותו חיבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא :)

באותו נושא, איפה אפשר לקנות מולקסים כפולים- זאת אומרת מצד אחד זכר ומצד שני נקבה?

כיוון שאין לי חיבורם פנויים בספק של המחשב שבו אני עומד להתקין את הלדים.

עוד באותו נושא, טיפים לפני חריטה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לקנות שאפשר להכין?

כל מה שאתה צריך זה ספק ישן ומקולקל שאתה יכול למצוא בכל חנות מחשבים\מעבדה שמבצעת תיקונים..

הם ישמחו לתת לך את זה בחינם.

תפרק משם מולקסים וחוטים עם קליפסים..

אתה יכול לקנות ראשי מולקס באריהב אם אתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחבר 8 לדים אפשרי רק בטור, מייצב מתח יהיה יותר זול מ8 נגדים (אני חושב), ויש את אלקטרו זיו, במרכז זיו.

מה פיתאום מה אפשר במקביל ואולי רק במקביל

אני עשיתי מעגל מקביל של 20 UB LEDS ועשיתי עם נגדים של חצי וואט

כל לד עשיתי שיצרוך 20 מילי אמפר ו3 וולט ככה ש9 כפול 0.02 שזה יוצא פחות והרבה פחות ממה שמותר

וזה עושה תאורה ממש חזקה לאורך של יותר מ20 מטר

אגב שקניתי כמה רכיבים אז לקחתי חתיכה עם 62 בערך ואמרתי לו 60 בערך ורציתי 50 אז הוא ראה בערך לפי האורך ועשה שביל של נגדים שונים ויצא לי 130 נגדים בימקום 100 ולהוא לקח לי כמה שקלים בודדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזו חריטה מדובר?

ציור או כיתוב.

בשני המקרים אתה צריך להיזהר מהיפוך, הרי שאתה מעתיק משהו מציור לחריטה אתה שם את הציור\כיתוב מתחת לפרספקס וחורט מעל . לאחר שאתה מסיים הצד שחרטת עליו הוא הצד שנמצא בתוך המארז כדי שמבחוץ ישאר לך משטח חלק..

לפני שאתה חורט אתה צריך לקחת את הציור\כיתוב ולעשות אותו במהופך.. יש את האופצייה הזו בפוטושופ, אם אתה לא יודע איך אז אתה יכול לקחת את הדף עם ההדפס, לשים אותו על משטח מואר (מסך LCD עם רקע לבן) ולעבור על הקווים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר, תודה רבה מאוד :}

יש לך המלצות לאיזושהי חריטה קלה בגודל של 16*16 בערך לחלון קטן שיהיה בחזית המארז?

אגב, באיזה ראש אתה ממליץ להשתמש?

אל תרשום עם טוש לא מחיק את התרשים של החריטה. אציטון הורס את הפרספקס.

רשמתי לפניי, תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית עושה חריטת עם מלחם שיש לו ראשים מתחלפים בכל מיני גדלים.

אומנם כאשר אתה רוצה לתת כל מיני אפקטים לחריטה, שיוף וכ"ו יש כמה ראשים של הדרמל שאתה יכול להעזר בהם.

אם אתה מתכנן חריטה פשוטה אני הייתי משתמש במלחם, יש אנשים שיותר נוח להם לחרוט עם דרמל אבל זו החלטה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...