שאלה לגבי הפיכת זרם ממצת ברכב לחיבור מולקס... - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי הפיכת זרם ממצת ברכב לחיבור מולקס...

tk4

Recommended Posts

יש לי חיבור שמתחבר למצת ברכב הנה הפרטים שלו-

CAR ADAPTOR

INPUT DC 12V

OUTPUT DV 7.5V 600MA

כתוב למטה בקטן:ONLY FOR USE WITH DC 12V SYSTEM WITH NEGATIVE CHASSIS GROUND

בקיצור החיבור בקצה השני הוא כמו חיבור שמחברים למודם ADSL\כבלים....

עכשיו יש לו רק שני חוטים... ובעיקרון לפי מה שאני יודע תקנו אותי אם אני טועה יש 2 GROUND במולקס... בקיצור יכול להיות שלזה אין GROUND ולכן יש לו רק שתי חיבורים?

בקיצור עזרה תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שהבנת מה אני רוצה...

אני רוצה לחבר לרכב ת'חיבור של המצת שהבאתי ת'פרטים עליו מקודם... ולהפוך אותו לחיבור מולקס כך שאני אוכל לחבר קטודה מאורר וכו" בקיצור כנראה לא הבנת אותי נכון...

מישהו???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שיש לך כרגע לא שימושי בשביל ליצור מולקס.

מולקס נותן 2 מתחים 5V ו-12V, ע"מ לשחזר את המתחים האלו מחיבור של מצת אתה צריך קודם כל מייצבי מתח:

1. 7805

2. 7812 (למעשה חיבור המצת כבר נותן 12V אבל בשביל לייצב אותו שלא "יתנדנד" צריך מייצב גם למעגל הזה)

תבדוק את האמפרז' שאתה צריך ולפי זה תקנה מייצב מתאים.

אח"כ אתה בונה 2 מעגלים מקבילים עם המייצבים.

אל תשכח לבודד את המוליכים טוב כי מצבר מקוצר זה לא ממש מחזה נעים ואף מחזה מסוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע השנאי הזה שהבאתי עליו פרטים למעלה הוא לא מייצב? ועוד שאלה אם אני מחבר ת'חיבורים של המערכת יענו של הסאונד אין מצב שאני אוכל לעשות משהו בלי מייצבים? ואם יש סיכוי להרוס ת'מצבר חח עדיף כבר לתקן ת'מזגן ברכב... זה עולה לא קצת כסף...

מה אתה אומר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהבאת בהתחלה הוא מייצב אבל ל-7.5 וולט ולפיכך הוא לא יתאים בכלל למטרה של יצירת מולקס מחיבור של המצת, אתה צריך 2 מייצבים, אחד ל-5 וולט והשני ל-12 וולט.

עריכה:

במחשבה שנייה אתה הולך לשחק פה עם מצבר של , וזה, אם לא מחובר טוב עלול להתפוצץ, תעשה טובה לעצמך ולסביבה שלך - תשכח מכל העניין כי נראה לי שאתה ממש לא מבין בחשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המ באמת אני לא כל כך מבין בחשמל... לא יודע.. חם אש ברכב ואני חייב משהו לקרר ואין לי כלום... לפתוח חלון ממש לא עוזר...

בקיצור מה אתה מייעץ לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...