לכול מי שתוהה על כוונותיו ה"גזעניות" של ליברמן - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לכול מי שתוהה על כוונותיו ה"גזעניות" של ליברמן

IG

Recommended Posts

זה ביזיוני בעיניי, שכמעט 60 שנה אחרי קום המדינה, לרוב המאוד גדול של ערביי יש עדיין מבטא (ואני מדבר על צעירים בני 16, אני לא מדבר על הזקנים). לא שיש לי בעיה עם מבטא של אנשים, אבל התופעה הזאת, גם היא חלון - אל שילובם באוכלוסייה.

הסכמתי עם כל הפוסט שלך חוץ מהשטות הזאת

ערבית היא שפה רשמית בישראל כאילו? :nixweiss: אפשר לחשוב שלבדואים ודרוזים אין מבטא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 160
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני גם לא מסכים עם הנקודה הזאת bla7, שטות די גמורה מה שאמרת.

ד"א - לא חסר ערבים ישראלים בלי מבטא, אני אישית פגשתי ומכיר כמה..(חלק גדול מאוד מאלה שגדלו בסביבה היהודית ודיברו עברית במשך שנים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי

מילים כמו חול...

זה שאתה עצלן ולא רוצה לראות את האמת לא אומר שזה לא נכון.

בוא נתחיל ממידע שמצאתי רק מוויקי או גוגל, בלי יותר מידי דברים מהעיתונות והחדשות ששמה יש הרבה יותר זבל עליהם, כל חודשיים שלוש יש פרשה על עוד בוגד...

חברי הכנסת הערבים לכנסת ה17...

עזמי בשארה

עזמי בשארה ידוע כאחד מן הח"כים הערבים הקיצוניים והאנטי-ישראליים ביותר שידעה כנסת ישראל. הוא הביע תמיכה בסוריה, חיזבאללה ואף בטרור הפלסטיני כנגד ישראל. לא אחת הוא קרא לעולם הערבי להמשיך לשמור על הסכסוך עם היהודים ולהילחם כנגד ישראל. [1] בשארה מרבה להרצות במדינות ערב ולהתבטא בגנות ישראל והדמוקרטיה. בהרצאה ב-16 בדצמבר 2005 במצרים אמר: "אין אנו מעוניינים בדמוקרטיה שלכם, תנו לנו את פלסטין". [2]

במהלך שנת 2000 נשא שורה של נאומים מתסיסים, בהם הוא מביע תמיכה בנקיטת פעולות אלימות כנגד ישראל. במהלך ביקורו באזכרה לחאפז אל-אסד, הוא נאם ביחד עם מזכ"ל החיזבאללה וקרא לפלסטינים להמשיך במאבקם נגד ישראל. נאומים אלו הביא לכך שועדת הבחירות המרכזית פסלה את מועמדותו לכנסת ה-16 אולם לאחר מכן אישר בית המשפט העליון את התמודדות.

בנאומו באזכרתו של אסד השתמש בשארה במילה מקאומה (ערבית: مقاومة). משמעות המילה היא "התנגדות", אך בשיח הפנים-פלסטיני היא מתייחסת למאבק באמצעות טרור נגד ישראל.

עזמי באשרה היה בין מוזהרי ועדת אור שמצאה אותו אשם במרבית הסעיפים אולם בשל היותו בעל תפקיד נבחר לא ניתנו נגדו המלצות אישיות.

במהלך חברותו בכנסת יצא לביקורים בסוריה ובלבנון, חרף האיסור לבקר בארץ אויב. בשל כך הוסרה חסינותו בשנת 2001 והוגש כנגדו כתב אישום.

בשנת 2005 יצא לאור בהוצאת בבל ספר פרי עטו בשם "כיסופים בארץ המחסומים".

ואסל טאהא

ביולי 2006 עורר שערוריה בעקבות התבטאותו בצ'ט שקיים באינטרנט, בו ענה לשאלות גולשים, ובה אמר כי "פגיעה באזרחים היא אופציה קלה. האפשרות השנייה היא האופציה הצבאית, שבמסגרתה מוקמת יחידה צבאית מההתנגדות כדי לפרוץ למחנה צבאי, להתעמת עם החיילים, להילחם עמם ולקחת את החיילים ואת הכיבוש בשבי". בעקבות דברים אלו הגיש חבר הכנסת אפי איתם תלונה במשטרה על בגידה כנגד טאהא.

ג'אמאל זאחלקה.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/746166.html?more=1

מתוך אתר הכנסת...

הקובלנה של פנחס וולף נגד ח"כ אחמד טיבי, טלב אלסאנע וג'מאל זחאלקה

גם קובלנה זו מתייחסת לדבריהם של ח"כ אחמד טיבי וח"כ טלב אלסאנע בישיבת הכנסת ביום כ"ח באייר התשס"ד (?19.5.04).

שלא כמו הקובלנות האחרות, קובלנה זו מתייחסת גם לדברי ח"כ ג'מאל זחאלקה שהתבטא, לדעת הקובל, בצורה לא הולמת באומרו:

?1.3

"... צבא שביצע פשעים בהוראה של ממשלה פושעת..."

הקובל מוסיף וטוען:

"... התבטאויות אלו, מסוגלות להתחרות עם הגרועים שבשונאינו, פותחות פתח להגשת תלונות לבית הדין הבינלאומי בהאג, ושמות במצב מביך את כנסת וצבא הגנה לישראל. דווקא ביום שחרור ירושלים התבטאויות אלו מביכות הרבה יותר וגורמות נזק תדמיתי למדינת ...

טלב אלסאנע

שוב מאתר הכנסת...

הקובלנה של אליעזר דביר נגד ח"כ טלב אלסאנע

בקובלנה זו טוען הקובל כי ח"כ טלב אלסאנע, במליאת הכנסת ביום כ"ח באייר התשס"ד (?19 במאי ?2004), התבטא כנגד הרמטכ"ל וחיילי צה"ל והשתמש כלפיהם בביטוי "נאצי".

הקובל מצטט מהפרוטוקול של הישיבה את דברי ח"כ אלסאנע:

?1.2

"... מה שעושים היום במחנות הפליטים תל אלסולטן ורפיח מוכיח כי על מנת להיות נאצי לא צריך להיות גרמני ואפשר לבצע את המעשים הנאצים מבלי להיות גרמני. עושים שואה חדשה לעם הפלסטיני."

עוד נטען על ידי הקובל כי ח"כ טלב אלסאנע אמר לח"כ רוני בר-און:

"תתבייש לך. אם אתה רוצה לראות פרצוף של נאצי - לך לראי ותראה אותו. תתבייש לך."

כמו כן טוען הקובל כי ח"כ אלסאנע השתמש בביטויים נוספים כמו "פושעי מלחמה", וכי כל הביטויים האמורים אינם ביטויים שצריכים לעבור עליהם על סדר היום בהשמעם במליאת הכנסת.

אחמד טיבי

טיבי ידוע בתמיכתו הגדולה בעניין הפלסטיני ואף הכריז לא פעם שהוא רואה עצמו כאזרח פלסטיני מהשורה (על אף היותו חבר כנסת). אף על פי כן שלל בתוקף את האפשרות שעירו טייבה תסופח לרשות הפלסטינית בהסדר קבע.

אהדתו לפלסטינים באה לידי ביטוי אף בקריאה לסרבנות שירות צבאי, ותמיכה ב"התקוממות הפלסטינים כנגד הכיבוש". הוא המשיך להיות קשור בערפאת גם בתקופת אינתיפאדת אל אקצה, שבה, לפי , ערפאת עודד טרור. את חיסולו של מנהיג החמאס אחמד יאסין כינה "פשע מלחמה".

אבראהים צרצור

ב-15 בפברואר 2006 צרצור הצהיר במסיבת עיתונאים על תמיכה בחמאס ובאיראן ואמר ש"אנו מאמינים באיסלאם, אנו מאמינים במשטר החליפות ואיננו תומכים בהפרדת הדת מהפוליטיקה" תוך ששלל את הציונות. [1] בעקבות דברים אלה עתרו בליכוד ובהאיחוד הלאומי-מפד"ל לפסול את הרשימה ומאחר והיא שוללת את אופיה יהודי והדמוקרטי של מדינת .

זה אולי לא נראה נורא אבל רק קצה המזלג, התוצאה הרלוונטית הראשונה בגוגל, או ויקי. אבל צריך לזכור שזה לא אזרחים רגילים איזה מדינה בעולם הייתה סובלת כאלה חברי פרלמנט? אם בארצות הברית סנטור היה קורא לרמטכל נאצי ופושע מלחמה היו יורים בו במקום, הייתי רוצה לראות מה היה קורא לחבר לסנטור שהיה נוסע לצפון קוריאה עכשיו שמה, היו מפילים את המטוס שלו בדרך חזרה לכל הרוחות...

i say fuck those fucking fuckers

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמרתי שאין להם מקום בפרלמנט

אנשים כמו עזמי בשארה וג'מאל צריכים להיות בכלא

אבל יש להבדיל בין התבטאות לבין השתתפות במפגשים של ארגוני טרור

וזה קשה למצוא? ביום שהחוטפים של גלעד שליט הציבו אולטימטום, שניים מחברי רע"מ תע"ל נסעו לבקר חברים מהחמאס, כל עם פלסתינאים זה עם ארגוני טרור, כל ארגון פוליטי שלהם זה ארגון טרור מוצהר.

נקודה, סוף פסוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט מגזים

רוב חברי הכנסת הערבים לא נפגשים עם ארגוני טרור

(ובמקרה שציינת הם ניסו לתווך על מנת לשחררו)

ואלו שכן, לא צריך לתת להם לחזור

אבל מה כל הויכוח הזה קשור לכך שאמרתי שאני לא מסכים שכל ערביי המדינה בוגדים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגזים במה? שכל מפגש על דעתם העצמית עם ארגונים פלשתינאים דינו בגידה?

נו באמת, כל הארגונים האלה הם ארגוני טרור, כל מפלגה היא מיליציה עויינת לישראל ולעם היהודי.

מבחינתי אתה נוסע לבקר חברים מחמאס, פתח, מה לא, אתה צריך להיות בכלא או במקרה שאתה אמור להיות חבר פרלמנט לעמוד מול כיתת יורים.

לא אכפת לי אם זה אורי אבנרי שצריך להגלות אותו לכל הרוחות, או חבר כנסת ערבי שרוצה להשמיד את מדינת מבפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הם נסעו לבקר משפחה וחברי מפלגה של החאמסניקים שעצרנו, לא תיווך ולא כלום.

וקראו לזה שעצרנו אותם פשעי מלחמה ומעצרים בלתי חוקיים של לוחמי חופש ונציגים פלשתינאיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט מגזים

רוב חברי הכנסת הערבים לא נפגשים עם ארגוני טרור

(ובמקרה שציינת הם ניסו לתווך על מנת לשחררו)

ואלו שכן, לא צריך לתת להם לחזור

אבל מה כל הויכוח הזה קשור לכך שאמרתי שאני לא מסכים שכל ערביי המדינה בוגדים?

אולי לא כולם אבל חלק גדול מהערבים המוסלימים כן בוגדים ועובדה לכך ראה את נציגות הערבים בכנסת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...