כמה פעולות לשניה המוח האנושי עושה? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה פעולות לשניה המוח האנושי עושה?

fire15

Recommended Posts

אוקי, אז ככה... קודם כל, לגבי הנושא המקורי. המוח, אכן, מורכב מכמות גדולה של נוירונים (בערך טרה נוירונים, שזה 10 בחזקת 12, למי ששאל...) כשלכל אחד יש יכולת התפרצות שונה, אבל הממוצע של תדירות ההתפרצות המקסימלית שלהם הוא 70 הרץ לערך... כמובן שזה כלום, אבל פוטנציאלית ותיאורטית בלבד אם כולם היו מתפרצים ביחד בתדירות זאת, בהתעלמות מהעובדה שהאדם היה מת כי שום דבר לא היה מתפקד כראוי, היו מתבצעים קרוב ל-100 טרה חישובים בשנייה, כמו שמישהו בטעות הזכיר פה... כמו שעוד אדם הזכיר (אני מצטער שאני לא נותן קרדיט, אני פשוט מגיב לפוסטים של יותר מדי אנשים ואני לא זוכר מי כתב מה...) אין קשר בין כמות החישובים בשנייה במוח לזאת של מחשב. במחשב, ככל שמתבצעות יותר פעולות בשנייה, כך, מן הסתם, התוכנית תרוץ מהר מדי... מה שחשוב במוח הוא כמות החישובים הפוטנציאליים בשנייה. ככל שהכמות הזאת יותר גדולה, הפוטנציאל של המוח ללמוד יותר גבוהה, אבל כמובן שהפוטנציאל של המוח ללמוד תלוי בעוד הרבה דברים... בכל אופן, ברגע נתון המוח מגיב בהתאם למצב ע"י חישובים *רלוונטיים* מסויימים. כלומר, אם אדם נמצא במגרש גרוטאות ורואה כלב, ואז כל המוח יהיה פעיל (100 טרה הרץ) זה לא יציל את האדם מהכלב או ייתן לו תשובה מהירה יותר - החלקים הרלוונטים במוח את החישובים - או יותר נכון פעולות שיביאו לצווחות וניסיון שווא לטיפוס על הגדר... הכלב יקרע את הבן אדם לגזרים, לפחות הוא היה יותר קרוב מהמקרה הקודם... חחח ;D

ועכשיו, לגבי האייקיו. יש סקלות שונות למדידת אייקיו. לפי הסקאלה הקלאסית, שמשתמשים בה לרוב הפעמים וגם בסינונים במערכת החינוך בארץ, 130 ומעלה זה מחונן. אם אני לא טועה 160 זה גאון... לפי סקלה אחרת, 140 זה גאון ולפי סקלה אחרת (כמו שמישהו ציין פה) 130 זה גאון... בכל אופן, המשמעות היחידה של מבחני אייקיו היא התוצאות במבחנים. כלומר אם למישהו יש 130 אייקיו, זה אומר שהוא קיבל 130 במבחן אייקיו. מבחינה מדעית, זה כל מה שזה אומר... כמובן שיש לזה השלכות, אבל מכיוון שהמבחן מאוד לא מדוייק (ברמה המדעית) אין אפשרות להגדיר את התוצאות שלו בצורה יותר טובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקשר לנושא הדיון..

המוח עושה אלפי אם לא מיליוני פעולות בדקה.

תחשבו על להניע את כל השרירים הלא רצוניים, לנשום, לגרום ללב לפעום, לעכל, לראות, לשמוע, להרגיש את המגע, כל זה לוקח "כוח עיבוד" מהמוח, והכל נעשה באופן מקביל.

ואפילו בשביל לעשות פרצוף שמח או עצוב זה מספיק שרירים שעל המוח ל"שלוט" עליהם.

וגם המחשבה זה דבר די מסובך... להגות רעיונות חדשים...

אז חישובים הוא לא הצד ה"חזק" של המוח האנושי, אבל אני בטוח למדי שאם המוח היה מתפקד רק כמכונת חישוב, ולא אחראי על מאות פעולות בו זמנית הוא היה מחשב אפילו יותר מהר מכל מחשב שקיים היום.

כל מילה בסלע !

נ.ב. במבחן המדובר הוצאתי תוך 10 דקות וחצי (ובלי שימוש בבבילון !!) 132 ... מבחן חמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד סיבה למה המבחן שם לא שווה כלום-

במבחן IQ אמיתי השאלות מותאמות לגיל הנבחן כי הרי לא מצפים מילד בן 10 לענות על שאלות שסטודנט באוניברסיטה עונה עליהן.

(IQ מודד את היכולת של המוח ולא את הידע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא הגיוני.. אין הרבה אנשים שיש להם מעל 150... אני לא חושב שיש מסגרת מיוחדת ל200+...

זה סתם מבחן...

זה הגיוני מאוד,אבל אין סיבה לקרוא לכל מי שקיבל יותר מ 146 גאון.

100 זה ממוצע של אירופה וארה"ב. במקומות אחרים זה שונה. רק שזה לא "פוליטקלי קורקט" לפרסם נתונים כאלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לנושא הדיון..

המוח עושה אלפי אם לא מיליוני פעולות בדקה.

תחשבו על להניע את כל השרירים הלא רצוניים, לנשום, לגרום ללב לפעום, לעכל, לראות, לשמוע, להרגיש את המגע, כל זה לוקח "כוח עיבוד" מהמוח, והכל נעשה באופן מקביל.

ואפילו בשביל לעשות פרצוף שמח או עצוב זה מספיק שרירים שעל המוח ל"שלוט" עליהם.

וגם המחשבה זה דבר די מסובך... להגות רעיונות חדשים...

אז חישובים הוא לא הצד ה"חזק" של המוח האנושי, אבל אני בטוח למדי שאם המוח היה מתפקד רק כמכונת חישוב, ולא אחראי על מאות פעולות בו זמנית הוא היה מחשב אפילו יותר מהר מכל מחשב שקיים היום.

זה היה מצחיק !

ולעצם השאלה: במקרה היום היה לי שיעור "מבנה נתונים ואלגוריתמים" , המרצה הוא בעל תואר פרופסורה בבינה מלאכותית (כבוד!), הייתה הקדמה של הנושא הנלמד והוא הראה לנו תרשים וחישוב (תאורתי כמובן) על כח העיבוד של המוח האנושי.

והתשובה היא :16^10*2 פעולות בשנייה.

:smoke:

אגב, הידעתם ש(כל)מעבד ממשפחת הפנטיום (לא רלוונטי P1-P4) הוא בעל כח עיבוד כמו מוחה של לטאה? ;D

באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...