כמה פעולות לשניה המוח האנושי עושה? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה פעולות לשניה המוח האנושי עושה?

fire15

Recommended Posts

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לכל מי שרוצה להיבחן, ניתן לעשות זאת בחינם בכתובת הזו.

לפני שאתם ניגשים לבדיקה, אנא ספקו כתובת EMAIL אמיתית ע"מ שתוכלו לקבל את התוצאה ישירות לתיבת הדואר.

אם אתם מעוניינים לקבל "תעודה ממוסגרת" ואמיתית, עליכם לשלם כמה דולרים, אבל אני מאמין שתוצאה לדואר האלקטרונית יותר כדאית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך הידע המועט שלי בעניין (יתכן שאני טועה):

בעוד שמחשב פקודות בצורה סדרתית פחות או יותר, ובאופן בינארי, מוח של אדם עובד בעיקרון של ניורונים, כאשר יש מליארדי ניורונים אשר שולחים אותות חשמליים מאחד אל השני, ומקבלות גירויים מרשת העצבים שבגוף.

כבר פיתחו ניורונים הרצות על מחשבים אבל הן אינן מגיעות, אפילו בקירוב, לרמת המורכבות של הניורונים במוח של בן אדם.

דוגמאות קלאסיות (עודכן):

- מערכות של PDAs לזיהוי כתב יד (אתה כותב אות, לדוגמא בפאלם, והוא מזהה אותה, עם הזמן הוא לומד את הכתב שלך, באמצעות תיקונים שביצעת\לא ביצעת)

- משחקים מסובכים כמו שחמט בהם יש ללמוד את טכניקת היריב.

- זיהוי קולי, Speech Recognition בהם המערכת צריכה ללמוד את צורת הדיבור של הבנאדם וללמוד מטעויות.

- פיתרון בעיות קלאסיות, לדוגמא דילמת האסיר (עפ"י תיאורית המשחק), בהן חישובי Brute Force כפי שמחשב יודע לעשות אינן מפיקות תוצאות טובות, ויש צורך במערכת היודעת להתאים את עצמה לתנאים בשטח.

למחשבים אמנם יש יתרון מובהק בביצוע פעולות חשבוניות במהירות, אך הניורונים במוח מספקות רמה מאוד גבוהה של גמישות, התאמה ל-Fuzzy Logic, למידה עצמית מהירה וכושר הסתגלות (Adaptiveness).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את המבחן ההוא ובאימייל שהם שולחים כתוב:

Average: 85 - 115

Above average: 116 - 125

Gifted Borderline Genius: 126 - 135

Highly gifted and appearing to be a Genius to most others: 136 - 145

Genius: 146 - 165

High Genius: 166 - 180

Highest Genius: 181 - 200

Beyond being measurable Genius: Over 200

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את המבחן ההוא ובאימייל שהם שולחים כתוב:

Average: 85 - 115

Above average: 116 - 125

Gifted Borderline Genius: 126 - 135

Highly gifted and appearing to be a Genius to most others: 136 - 145

Genius: 146 - 165

High Genius: 166 - 180

Highest Genius: 181 - 200

Beyond being measurable Genius: Over 200

זה לא הגיוני.. אין הרבה אנשים שיש להם מעל 150... אני לא חושב שיש מסגרת מיוחדת ל200+...

זה סתם מבחן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לנושא הדיון..

המוח עושה אלפי אם לא מיליוני פעולות בדקה.

תחשבו על להניע את כל השרירים הלא רצוניים, לנשום, לגרום ללב לפעום, לעכל, לראות, לשמוע, להרגיש את המגע, כל זה לוקח "כוח עיבוד" מהמוח, והכל נעשה באופן מקביל.

ואפילו בשביל לעשות פרצוף שמח או עצוב זה מספיק שרירים שעל המוח ל"שלוט" עליהם.

וגם המחשבה זה דבר די מסובך... להגות רעיונות חדשים...

אז חישובים הוא לא הצד ה"חזק" של המוח האנושי, אבל אני בטוח למדי שאם המוח היה מתפקד רק כמכונת חישוב, ולא אחראי על מאות פעולות בו זמנית הוא היה מחשב אפילו יותר מהר מכל מחשב שקיים היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין.. איזה מבחן מטומטם :-X

לקח לי 11 דקות, שימוש קל בבילון (מותר - שפת האם שלי היא לא אנגלית). קיבלתי את הציון המגוכח של 161 :bash:

מבחן IQ אמיתי לוקח כמה שעות וככה גם בודקים את היכולת של המוח להשאר בריכוז (כמו פסיכומטרי).

זה לא מבחן IQ אמיתי מה שיש שם אבל זה נותן הבנה מסויימת של העיקרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...