בעיה עם כונן קשיח של נייד IBM - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה עם כונן קשיח של נייד IBM

erez20

Recommended Posts

נייד של כשקיבלתי אותו היו בו 2 מחיצות אחת של 14 ג'יגה עליה הייתה מותקנת וינדוז ומחיצה לא מפורמטת של 10 ג'יגה, אני יודע שבניידים רבים ובמיוחד באלו של יש מחיצה לא מפורמטת (בדרך כלל גם לא רואים אותה ואין גישה אליה) שבה יש גיבויים ולפעמים גם חלק מהביוס אבל זה לא נראה לי המקרה פה, כי בדרך כלל מדובר על ג'יגה אחד או משהו בדומה לזה. פירמטתי את המחיצה הכל עבר חלק. לאחר כשבוע שהמחשב נח ללא שימוש ניסיתי להפעיל אותו וחשכו עיני המחשב לא עלה ומסתבר שאין גישה לHD יותר מזה, הביוס אמנם עולה אך הוא לא רואה את הHD בכלל, מבחינת הביוס אין כונן קשיח, זה לא שצריך לפרמט אותו או להתקין מערכת הפעלה מחדש, פשוט לא קיים. אין בעיה בשאר המערכות עליתי עם LIVE CD הכל עולה יופי, הביוס נראה תקין (חוץ מזה שהוא לא מזהה כונן קשיח) צריכת החשמל זהה וכ"ו

לדעתי אין קשר בין הפירמוט לחוסר הגישה לכונן אך הוספתי את המידע הזה בכדי לקבל חוות דעת שניה (חח ושלישית ורביעית :-P) עכשיו אני רוצה להוציא את הכונן קשיח לחבר אותו (בעזרת מתאם שיש לחבר שלי) למחשב הנייח שלי ולבדוק אם יש בעיה פיזית עם הכונן או שמא בחיבור שלו בצד של הנייד או משהו כזה. אני לא מוצא שום גישה נוחה לכונן הקשיח. בדרך כלל בניידים יש גישה נוחה (מה קוראים אותו קוסטומר אקסס) שמיועדת לנוחות המשתמש הפשוט במקרה של שידרוג או החלפה (כמו שיש על הדגם הזה לזכרונות למשל).

הדגם הספציפי של הנייד הוא T30 2366 - 68U אם זה עוזר.

אם למישהו יש מידע איך אני מגיע לכונן הקשיח בדגם הזה או רעיון לגבי מקור הבעיה והדרך לתקן אותה אני אשמח לשמוע :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

גש ל ftp://ftp.software.ibm.com/pc/pccbbs/mobiles_pdf/t30enstg_67p4720.pdf

בעמוד מספר 42 יש לך הסבר מדוייק כיצד אתה מגיע לדיסק הקשיח.

אני חושב שגם ב R50e שהיה לי פעם הדיסק קשיח היה ממוקם באותה תצורה.

בכל אופן מקווה שעזרתי לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מציעה לך פתרון שונה לפני שאתה פותח את הקרביים של המחשב ושולף את הדיסק.

תשיג תוכנת partition magic (אפשר בקלות דרך EMULE או דרך אנשי IT במקום העבודה). תייצר דיסקט הפעלה דרך התוכנה.

תעלה את המחשב דרך התוכנה.

אין כמעט בעיה שלא ניתן לפתור עם התוכנה הזאת. אתה תוכל לראות את הדיסק, את המחיצות השונות, לפרמט אותו/אותן, לאחד את המחיצות לאחת גדולה. בקיצור בכל.

אריק,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

גש ל ftp://ftp.software.ibm.com/pc/pccbbs/mobiles_pdf/t30enstg_67p4720.pdf

בעמוד מספר 42 יש לך הסבר מדוייק כיצד אתה מגיע לדיסק הקשיח.

אני חושב שגם ב R50e שהיה לי פעם הדיסק קשיח היה ממוקם באותה תצורה.

בכל אופן מקווה שעזרתי לך.

תודה :-) הוצאתי אותו ככה, אני אבדוק ואעדכן מה הייתה הבעיה.

נ.ב.

אריק חבל שהגבת אם לא הבנת בכלל את הסיטואציה או לחילופין אתה לא מבין במחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...