שאלה בקשר ליום סיירות - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר ליום סיירות

Street-Fighter

Recommended Posts

אהלן חברה.

יש לי שאלה שמטרידה אותי:

אני עכשיו עולה לכיתה יב. לפני שבוע הייתי בצו הראשון ויומיים לאחר מכן עברתי את המבחנים של צוות אוויר. נאמר לי שעד שאני לא נופל בשלב כלשהו במבחנים של חיל האוויר לא ישלחו לי כלום בנוגע לשאר תפקידים בצבא.

בוא נגיד שהגעתי למצב שנפלתי באחד המבחנים הבאים של חיל האוויר (חס וחלילה), כנראה ישלחו לי זימון ליום סיירות או משהו כזה. השאלה שלי היא אם יהיה לי מספיק זמן מאז קבלת הזימון ליום סיירות להתחיל להתאמן (פיזית-ריצות) ליום זה. או שפשוט יום הסיירות הוא תמיד באותו התאריך בשנה(ככה שלא משנה מה אני אתכונן ליום זה-כלומר אני אדע מתי הוא בלי קשר אלי..)?

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ימי סיירות מתקיימים פעמים בשנה, בינואר(יום אחד) וביולי(יומיים). כל 'מחזור' של יום סיירות נמשך שבוע(השנה זה היה בשבוע הראשון של יולי).

אתה פה מדבר על הגיבוש, שזה שלב של אחרי יום סיירות(כלומר מי שעובר ת יום הסיירות מגיע לגיבוש של שבוע...

2 שאלות:

1)האם יש תאריכים קובעים לימי הסיירות?

2) מה כולל מבחן "בר אור"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחן בר אור:

ריצת 2000 מטר

כפיפות בטן

שכיבות שמיכה

(אם החסרתי משהו תגידו לי , היה לי מזמן יום סיירות)

אל תשקיע בבר אור בהתחלה כי זה עוד תרגיל לעייף אותך לקראת התיזוזים \שקים\חפירות\ וכו...

שאני אומר אל תשקיע אני מתכוון תיתן 60 אחוז שלך , שיישאר לך מספיק כח לתיזוזים בדיונות ,

כי אם לא פשוט תפרוש בהתחלה\אמצע שזה הרב נופלים כי אין להם כח מהבר אור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחן בר אור:

ריצת 2000 מטר

כפיפות בטן

שכיבות שמיכה

אין בבר אור תרגילי מתח?

והסדר של התרגילים הוא כמו שרשמת?

יש תאריכים קבועים ליום סיירות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחן בר אור:

ריצת 2000 מטר

כפיפות בטן

שכיבות שמיכה

אל תשקיע בבר אור בהתחלה כי זה עוד תרגיל לעייף אותך לקראת התיזוזים \שקים\חפירות\ וכו...

שאני אומר אל תשקיע אני מתכוון תיתן 60 אחוז שלך , שיישאר לך מספיק כח לתיזוזים בדיונות ,

כי אם לא פשוט תפרוש בהתחלה\אמצע שזה הרב נופלים כי אין להם כח מהבר אור.

אמיילו עברת יום סיירות? לאן התקבלת?

ואם מזמנים אותי בינואר אני יכול לבקש לדחות את זה ליולי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בבר אור תרגילי מתח?

והסדר של התרגילים הוא כמו שרשמת?

יש תאריכים קבועים ליום סיירות?

אין מתח (טוב בשבילי :silly: )

נראה לי זה קודם הכפיפות ושכיבות שמיכה ואז מי שמסיים ישר 2000.

אמיילו עברת יום סיירות? לאן התקבלת?

ואם מזמנים אותי בינואר אני יכול לבקש לדחות את זה ליולי?

אני חושב שכן.

תתקשר סה"כ ותברר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פה מדבר על הגיבוש, שזה שלב של אחרי יום סיירות(כלומר מי שעובר ת יום הסיירות מגיע לגיבוש של שבוע...

2 שאלות:

1)האם יש תאריכים קובעים לימי הסיירות?

2) מה כולל מבחן "בר אור"?

לא, אני מדבר על ימי סיירות. במשך שבוע אחד בינואר ושבוע אחד ביולי מתקיימים מספר ימי סיירות במכון וינגייט. יום הסיירות בחודש ינואר נמשך יום אחד, ביולי הוא אורך יומיים. אלו תאריכים קבועים.

ל amilo: זו שטות לא להשקיע בבר-אור כי גם שם אתה נמדד וגם שם מסתכלים עליך, למרות שזה לא מקבל את אותו המשקל כמו הפעילויות הפיזיות 'באמת', שאתה עובר בקבוצה עם המדריכים. אם אתה יודע מה התוצאות שלך וכמה אתה מסוגל לעשות, אין סיבה שלא תעשה שם +- אותו הדבר. קח בחשבון שיש ציון מינימלי שצריך לעבור כדי שברוב המקרים יהיה לך עדיין סיכוי להתקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תרגילי אלונקה סוציומטרית, שקים על דיונה(מספר עליות, סדרי הגעה וכו'), וספרינטים עד צאת הנשמה. יש הרבה 'סוסים' שמגיעים, מפציצים בבר-אור, אבל כשקצת קשה על הדיונה והשק כבד על הגב, פורשים למקדונלדס הקרוב בשפיים.

הבוחנים מחפשים יותר לראות כוח רצון ולאו דווקא כושר גופני, למרות שיום סיירות הוא כנראה המיון הגופני ביותר בצה"ל(לפחות לפני גיוס), בעיקר בגלל האינטנסיביות שלו.

יש מאמרים על גיבושים ויום סיירות בפרש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אני מדבר על ימי סיירות. במשך שבוע אחד בינואר ושבוע אחד ביולי מתקיימים מספר ימי סיירות במכון וינגייט. יום הסיירות בחודש ינואר נמשך יום אחד, ביולי הוא אורך יומיים. אלו תאריכים קבועים.

ל amilo: זו שטות לא להשקיע בבר-אור כי גם שם אתה נמדד וגם שם מסתכלים עליך, למרות שזה לא מקבל את אותו המשקל כמו הפעילויות הפיזיות 'באמת', שאתה עובר בקבוצה עם המדריכים. אם אתה יודע מה התוצאות שלך וכמה אתה מסוגל לעשות, אין סיבה שלא תעשה שם +- אותו הדבר. קח בחשבון שיש ציון מינימלי שצריך לעבור כדי שברוב המקרים יהיה לך עדיין סיכוי להתקבל.

ידוע מה המינימלי?

אבל יחידות העילית והמובחרות(בסדר הזה) לוקחות את הטובים ביותר לא?

ומז"א "מבחנים אחרים"? איך הם יכולים לבחון אותך? ה הכפיפות,השכיבות והריצה זה מובן מאליו אבל מה עוד?

יש את הדיונות.. עליה וירידה המון פעמים.. סחיבת ג'ריקנים \ אלונקות, הם בודקים הרבה גם סיבולת נפשית, אל תחשוב שזה קל.

----

SpiritKnight הספיק לפניי :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חשבתי שזה יהיה קל, פשוט אני ציפיתי ללא יותר ממבחני בסיסיים, שלפי הנתונים שפורסמו באתר שלהם אני עומד בהם(ברמת 'טוב', שם הם דורשים 8.5 דקות ל-2 קילומטר[אני עושה בקצת פחות מ-8], 70 כפיפות לדקה[עושה] ולא יודע כמה שכיבות[אני יכול מעל ל-50-60,אבל אני לא חזק מי יודע מה בידיים])

פתאום אתם מפילים את כל המבחנים הנוספים האלה - משאות שטויות, אני א' לא ניסיתי את זה אף פעם ו-ב' לא יודע אם אני אעמוד בזה ב"הצטיינות".

זה פשוט נשמע כמו משהו שעושים בגיבוש ולא ביום סיירות, אז זה די הפתיע אותי. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...