התקשורת רצחה לנו את השייטת - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקשורת רצחה לנו את השייטת

tombcatz

Recommended Posts

איכס,איזה תקשורת מטומטמת יש לנו..

פעולות כמו אלו שהתבצעו ע"י יחידות מובחרות בביה"ח לפני כמה ימים הן דבר רגיל בקרב צה"ל,פשוט אנחנו לא שומעים על כך.

אבל מכיוון וזו היתה פעולה ראשונה של יחידה מובחרת בתוך לבנון,במהלכה נחטפו אויבים,התקשורת עשתה חגיגה שלמה על כך,כל העולם ידע על כך,וכל המבצע פורט ותואר בפרטי פרטים בטלויזיה-עשו פסטיבל מפעולה צבאית חשאית :s07:

כל אלה הובילו את החיזבאללה להסיק ולהפיק לקחים,ועכשיו מה שקורה שכל יעד "אסטרטגי" בקרב החיזבאללה נמצא תחת שמירה כבדה 24\7

הסיירות שלנו כבר לא יכולים לתקוף,איבדנו את אלמנט ההפתעה,ובגלל זה גם הרבה מסיירת מטכ"ל נפצעו אתמול,כי הם נתפסו כאשר החיזבאללה היו מוכנים לגמרי לקראת מתקפה...המבצע הזה נגמר בכישלון מוחלט,אע"פ שיש לנו הישגים [המטרות חוסלו,לכאורה],מספר הפצועים הוא גבוה מדי.

כל הכבוד לטלויזיה ולעיתונות-רצחתם לנו חיילי שייטת.

אני מקווה שאתם מודעים שהכסף שדחפתם לעצמכם לכיס מהרייטינג מוכתם בדמם של החיילים.

רוצחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו 2 פצועים קשה ו6 קל.

ואני לא חושב שהתקשורת כזאת אשמה כי סה"כ גם בלי התקשורת החיזבאללה יודע שכוחות קומנדו נכנסנו לעומק לבנון ולאיזורים אסטרטגים של החיזבאללה.

מה שכן התקשורת עושה הרבה בעיות לא מזמן שמעתי מישהו מערוץ אחד שמעד ליד הגבול והוא אומר "בדקות האחרונות הגיעו לפה הרבה טנקים ונגמשים והנה אפשר לראות גם תדרוך" ובמילים אחרות הוא אומר לחיזבאללה "תכינו טילים נגד טנקים בעוד מספר שעות ייכנסו כוחות שלנו אנחנו ליד X תתכוננו"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעולות כמו אלו שהתבצעו ע"י יחידות מובחרות בביה"ח לפני כמה ימים הן דבר רגיל בקרב צה"ל,פשוט אנחנו לא שומעים על כך.

אבל מכיוון וזו היתה פעולה ראשונה של יחידה מובחרת בתוך לבנון,במהלכה נחטפו אויבים,התקשורת עשתה חגיגה שלמה על כך,כל העולם ידע על כך,וכל המבצע פורט ותואר בפרטי פרטים בטלויזיה-עשו פסטיבל מפעולה צבאית חשאית :s07:

כל אלה הובילו את החיזבאללה להסיק ולהפיק לקחים,ועכשיו מה שקורה שכל יעד "אסטרטגי" בקרב החיזבאללה נמצא תחת שמירה כבדה 24\7

הסיירות שלנו כבר לא יכולים לתקוף,איבדנו את אלמנט ההפתעה,ובגלל זה גם הרבה מסיירת מטכ"ל נפצעו אתמול,כי הם נתפסו כאשר החיזבאללה היו מוכנים לגמרי לקראת מתקפה...המבצע הזה נגמר בכישלון מוחלט,אע"פ שיש לנו הישגים [המטרות חוסלו,לכאורה],מספר הפצועים הוא גבוה מדי.

רוצחים.

ואת זה אתה יודע כי הייתי בתחקיר שלאחר המשימה?

כל אחד נהייה לי מינימום רמטכ"ל...

תנו לצה"ל לנצח (בשקט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי אלוהים, מה זו מתקפת הטיפשות הזאת כאן בפורום?

באמת נראה לך שאם לא היו מפרסמים את זה בתקשורת, החיזבאללה לא היו יודעים שכוחות ישראלים חדרו לבעל-בק והרגו להם עשרה אנשים? הם בטח היו חושבים שהם כולם מתו משפעת העופות, נכון?

רמת הטמטום הדרושה כדי לומר דברים כמו "הסיירות שלנו כבר לא יכולים לתקוף,איבדנו את אלמנט ההפתעה" היא מעבר לסקאלה של ההבנה שלי, בחיי. תאמין לי שהחיזבאללה יודע טוב מאוד שיש לישראל יחידות שונות שפעלו ופועלות בתוך שטח לבנון. לא סתם כשמתפוצץ איזשהו פעיל טרור בכיר בלבנון מפנים אצבע מאשימה כלפי (וזה גם מוצדק, ברוב המקרים).

חוץ מזה, התקשורת הישראלית ניזונה בהתחלה מאל-ג'זירה, ורק אחרי אישור של דובר צה"ל ושחרור הסרטים שתיעדו את הפעולה, הם שידרו את זה בטלוויזיה.

בקיצור, יצאת אידיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד מה שתגיד,העובדה היא שלא היה שום הפתעה במבצע הזה.

אז זה לא משנה אם יצאתי אידיוט או לא יצאתי אידיוט.

והעובדה השנייה היא שאחרי המבצע הקודם "חד וחלק" התקשורת עשתה חגיגה שלמה

כל מה שהיה חסר זה זיקוקים ושמפניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד מה שתגיד,העובדה היא שלא היה שום הפתעה במבצע הזה.

אז זה לא משנה אם יצאתי אידיוט או לא יצאתי אידיוט.

והעובדה השנייה היא שאחרי המבצע הקודם "חד וחלק" התקשורת עשתה חגיגה שלמה

כל מה שהיה חסר זה זיקוקים ושמפניה.

וואו. אתה פשוט לא קולט. התקשורת עשתה מזה חגיגה שלמה כי דובר צה"ל רצה לעשות מזה חגיגה שלמה. מה נראה לך, שהם גנבו את הסרטים האלה מחיל האוויר, או צילמו אותם בעצמם בלבנון? מי שהפיץ את הסרטים ועשה חגיגה שלמה מכל העניין זה דובר צה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובר צה"ל משחרר את הסרטים האלה ועושה חגיגה מהמבצעים האלה גם כדי לעורר התלהבות במדינה, כי מה לעשות שאנחנו מתים על הדברים האלה, וגם להראות לחיזבאללה שאין מקום שצה"ל לא יכול להגיע אליו, גם אם זה 100 ק"מ מהגבול וגם אם זה בניין מסכן על החוף.

צה"ל מחזיק את התקשורת בביצים:אם הם לא היו רוצים שמשהו יתפרסם שום דבר לא היה מתפרסם. צה"ל מפרסם את הדברים האלה רק על פי השיקולים והאינטרסים שלו והתקשורת רק מחכה שיאכילו אותה בדברים האלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טומי לפיד העלה נקודה בערוץ 10: מה היה קורה אם חיילים מהשייטת היה נשבים? הפעולה היתה הופכת לאסון. למרות שהביצוע היה מדהים(כרגיל מהשייטת), האם היה מקום לפעולה כזו במקום הפצצה מהאויר?

השוני בין בעלב'ק למבצע זה הוא שבראשון היה צורך להשיג מודיעין, בעוד שפה זה פשוט היה סיכול ממוקד בתוך לבנון. היה צריך לסכן שייטים בשביל זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם היו צריכים אמצעים מודיעינים והיו צריכים לקחת בשבי אנשים? לך תדע אל תקפצו ישר ותגידו "צה"ל אמר שזה היה סיקול ממוקד בגלל שהיו שם אזרחים" זה נשמע כמו בולשיט מה הבעיה להשחיל טיל דרך החלון של הבית שלהם להיכנס בהם? למי שיש ספק אז אפשר להשחיל טיל דרך החלון שימחק את כל מי שבדירה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוצחים.

מה אתה דביל?

מה אתה טוען פה?

אם התקשורת יודעת על המבצע... אז המבצע כבר נחשף בשטח.

זה לא כאילו הם צריכים להדליק ערוץ 2 כדי לשמוע שתוקפים אותם...

אם לא היו מודיעים על המבצע של מטכ"ל בבעל בק אז אנשי חיזבאללה בצור לא היו מודעים איליו...? זה לא מעשה של התקשורת.

ברגע שהמבצע "רועש" או שיש מגע על כוחות זרים אז הנחת העבודה היא שהסביבה מודעת למבצע....

והתקשורת לא מפרסמת חשאיים.

מה גם שיש תקשורת זרה שמפרסמת בד"כ לפני התקשורת הישראלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תן קצת קרדיט לאנשי הדממה ויחידות העילית\מובחרות, הקווים הכלליים שהוצגו בטלוויזיה(ע"י מתכנן המבצע!) נעשו כנראה כדי להראות את כוחנו אל מול החזיבאללה - להעלות מורל וכוח התרעה,זמנית. תיהיה בטוח שזה לא מה שיעצור את הפעילות המבצעית הרגישה.

בנוסף, אני בספק אם אלו לוחמי שייטת, האופי המבצעי מתאים יותר לשלדג ומטכ"ל(מתי לאחרונה ראית הסתערות קומנדו ימי מיואי? :smile1:)

מה שכן מפליא הוא שהפעילות המבצעית הרגישה ירדה פלאים, לפחות זאת שאנחנו שומעים עליה, סביר להניח מאופי המטרות שנותרו לטיפול שלהן(חטיפת פעיל מתאימה בול...) - שומעים רק על ניקוי חטיבתי(גם אם מדובר בפלס"רים של החטיבות השונות - המובחרות)

לגבי ה-6 פצועים, אני חושב שזה מספר גסטרונומי אסטרונומי לכוח כזה וכנראה שזה נותן סיבה מספקת למה שכתוב לעיל - פשוט אי אפשר "לבזבז" את הכח האיכותי ביותר של הצבא על משימות כאלה, די טפשי היה לחטוף את הטמבל הזה אם תשאל אותי, כאילו שזה ישנה משהו לנבלות...

בכל מקרה, מה שהם שידרו בטלוויזיה היה טעימה קטנה מהיופי של יחידות העילית והיכולת המדהימה שלהן, אולי בעקבותיה יהיו עוד כמה כמוני שישאפו למטכ"ל :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו. אתה פשוט לא קולט. התקשורת עשתה מזה חגיגה שלמה כי דובר צה"ל רצה לעשות מזה חגיגה שלמה. מה נראה לך, שהם גנבו את הסרטים האלה מחיל האוויר, או צילמו אותם בעצמם בלבנון? מי שהפיץ את הסרטים ועשה חגיגה שלמה מכל העניין זה דובר צה"ל.

אם כך,אז צריך לתלות את דובר צה"ל

סוף דיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...