הצביעות של אולמרט - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצביעות של אולמרט

IG

Recommended Posts

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

IG יש משפט בסגנון שאומר "אדם שלא מכיר את ההסטוריה-דינו לחזור עליה" שחכתם מה קרה שנכנסנו במלחמת לבנון הראשונה עם כח גדול? סבבה נכנסנו עם כח גדול אחרי 3 ימים ביירות שלנו, רק מה- היו הרבה הרבה הרוגים, ועוד אז נלחמנו נגד , עכשיו מה יש לך? תכניס עוד כוחות גדולים לאן? איפה תכניס את כולם תדחוף את כולם לתוך בינת ג'ביל? בגלל חשש למוקשים ומארבים הטנקים והנגמשים צריכים לנסוע אחד אחרי השני שזאת חתיכת שיירה להינכס ברגל תכניס גדוד שלם ורימון קטן ומסריח יכול להשבית לך חצי גדוד כמו כלום, חוץ מזה שכבר ראינו שהחיזבאלה לא בוחל בנשק ויורה על החיילים טילי נ"ט ורימונים ויורה בלי הרף. להכניס עוד חיילים זה פחות מקומות מסתור יותר סיכוי שלהם לפגוע בנו. כשאתה מכניס קצת אז אתה יותר שקט, והסיכוי שתיפגע קטן יותר ויותר קל להתקדתם ולנהל את העניינים, אתה לא יכול פשוט לדחוף לשם שלם, הכניסו כוחות גולני הכניסו כוחות צנחנים בגיבוי של שריון וחי"א יותר מזה? אולי אתה רוצה שנכניס גם ספינות לתוך הכפר, אל תדאג המפקדים שם יודעים למה הם הכניסו כח קטן ולא כח גדול, אם היו מכניסים כח גדול והיו הרוגים ישר כולם היו קופצים "למה לא הכניסו כח קטן למה לרוץ לתוך הכפר כמו חורנים עם כח גדול ולבטל הרבה טקטיקות" קיצור אנחנו לא יודעים את כל הנתונים ואת כל הפרטים של מה יש שם ומה אין שם ומה אין להם ומה יש להם, סמכו על צה"ל שהוא ינצח, אף אחד לא יכול עלינו-בטח שיש לנו את התמיכה של ארה"ב אז בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די כבר עם שטיפת המח הדבילית הזאת

הממשלה עושה הכול על מנת למחוק את איום החיזבאללה

אבל יש כאלו ששום דבר לא מספיק להם

מיותר לציין שאם במקרה הפעולה היתה נעשית ע"י ליברמן או ביבי

כל הפורום היה מתמלא בת'רדים שמהללים את המהלכים.

ביבי אידיוט. הוא רודף פירסום לא פחות מאולמרט.

ליברמן כבר מזמן התריע שצריך לעשות משהו. עכשו כשהמצב התפוצץ לנו בפרצוף, כבר לא כל כך משנה איך הפעולה מתבצעת, ומה ליברמן חושב על התנהלת הממשלה נדע אחרי המלחמה. הוא לא מגיב בינתיים.

הוא הייה מאפשר לצבא לעשות כל מה שהוא הייה מבקש. אני לא מכיר את כל מה שהייה בישיבות של הרמטכ"ל ורוה"מ, אבל אני יודע שחלק מההצעות של צה"ל נידחו ע"י הדרג המדיני.

הקטע המעצבן שזה נהיה אישי

לא משנה כמה טובה/נחוצה הפעולה

הוא לא יהיה מרוצה כי אולמרט מאחוריה

לא משנה כמה כח נפעיל, זה אף פעם לא יהיה מספיק כי זה אולמרט.

IG, אני לא נוהג לרדת לפסים אישיים

אבל אתה פשוט מחפש סיבות להתנגח בממשלה הנוכחית.

ושוב אתה מתחיל עם תוכניות מלחמה כאשר כל הידע הצבאי שלך מבוסס על סרטים ומשחקי מחשב

אתה לא מכיר את השטח בלבנון אבל קובע שהכנסת כוחות נוספים היתה מורידה את מספר הנפגעים

ההחלטות במלחמה הזאת מתקבלות ע"י אנשים עם קצת יותר ידע צבאי מכולנו ואין סיבה לזלזל בהם בכזו קלות

(אנשים כמו מופז ודיכטר)

כמו שכבר אמרתי מספר פעמים- דרך הפעולה והתיזמון לא פחות חשוב מהפעולה עצמה. לממשלה של אולמרט הייה כבר 3 שנים לעשות משהו עם המצב, אבל הממשלה בחרה להתעלם מהמצב.

והמילה הסופית בהחלטות על הפעולות הגדולות והדרמטיות היא של הדרג המדיני (רוה"מ ופרץ), ולו באמת שאין יותר מידי ידע צבאי ממני.

אגב, אם יש לך איזה כתבה על המעורבות של מופז ודיכטר במלחמה אני אשמח לקרוא... אני צריך משהו שיעודד אותי (למרות שגם הם מעורבים הם בטח לא יותר מיועצים וההחלטה מתקבלת כתוצאה מהלחץ האמריקני על אולמרט...)

ואני אסביר למה אני כל כך שונא את אולמרט: אין לו חוט שידרה. תולעת. הוא הולך לאן שהרוח נושבת, העם רוצה פינויים- העם יקבל פינויים,העם רוצה מלחמה- העם יקבל מלחמה.... הוא לא הייה עושה שום דבר נגד החיזבללה אם הוא לא הייה מקבל תמיכה כל כך רחבה להמשך המבצע. הוא לא הייה עושה שום דבר נגד החמס אם הוא לא הייה מקבל תמיכה מהעם (אחר הקסאמים לאשקלון והחטיפה), הוא לא היה עושה שום דבר כדי להגן על האזרחים אם המצב לא היה מתפוצץ ככה!

הוא הייה מוכן לעשות "וויתורים כואבים" ולהחזיר, תחת אש, שטחים נירחבים לרשות הפלסטינאית, אחרי פינוי אלים (ע"ע עמונה) של האנשים שממשלות קודמות שלחו להתיישב שם, למרות הקשיים והסכנות.

אני לא מבין מה רוצים ממנו.הוא נלחם חזק מאוד בטרור,מצהיר שלא תהיה הפסקת אש עד אשר יושגו היעדים של .מה עוד אתם רוצים ממנו?

הוא בעיקר מצהיר... לגבי ה"נילחם" אפשר עוד להתווכח.

IG יש משפט בסגנון שאומר "אדם שלא מכיר את ההסטוריה-דינו לחזור עליה" שחכתם מה קרה שנכנסנו במלחמת לבנון הראשונה עם כח גדול?

...

מצטער, אבל אי לא יכול לקרוא הודעות כאלה... תשתמש בפיסקאות...

בכול מקרה, במלחמה הראשונה היינו הרבה פחות מוכנים והייה אחד, אריאל שרון, שהעביר נתונים כוזבים לממשלה לגבי ההתקדמות של צה"ל. עכשו המצב שונה.

ואם כב המשפט הזה, אז תספור כמה פעמים הימין צדק בהתראות שלו, והשמאל עדיין לא הבין שצריך להתחשב בדעות של הימין...

סעמק, תנו לשלוח תגובה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה רוצים ממנו.הוא נלחם חזק מאוד בטרור,מצהיר שלא תהיה הפסקת אש עד אשר יושגו היעדים של .מה עוד אתם רוצים ממנו?

לי לא מפריע כלום חוץ מזה שהוא ויתר על התביעה לפרק את החיזבאללה מנשקו

מה שאומר שעוד כמה שנים אותו סיפור חוזר על עצמו וחבל

הדרישה לסלק את החיזבאללה צפונה לא תועיל לנו בגלל שגם ככה האוכלוסיה השיעית מרוכזת בדרום לבנון, אז פשוט יצמח שם ארגון פנאטי אחר תחת שם אחר. מה שכן צריך הוא כוח רב-לאומי שמסוגל לאכוף את החלטה 1559 תוך שימוש בכוח (כמו נאטו), ובהדרגה יעביר את הסמכות באיזור לצבא לבנון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא הייה מאפשר לצבא לעשות כל מה שהוא הייה מבקש. אני לא מכיר את כל מה שהייה בישיבות של הרמטכ"ל ורוה"מ, אבל אני יודע שחלק מההצעות של צה"ל נידחו ע"י הדרג המדיני.

הצבא רואה רק את האספקט הצבאי

הממשלה רואה גם את האספקט המדיני

ולכן "לתת לצבא לעשות כל מה שהוא מבקש" זה לא חכם

כמו שכבר אמרתי מספר פעמים- דרך הפעולה והתיזמון לא פחות חשוב מהפעולה עצמה. לממשלה של אולמרט הייה כבר 3 שנים לעשות משהו עם המצב, אבל הממשלה בחרה להתעלם מהמצב.

עוד פעם הקטע הזה

אולמרט לא ראש ממשלה מספר שנים

זה היה שרון וממשלת הליכוד, למה אתה לא תופס?

.

והמילה הסופית בהחלטות על הפעולות הגדולות והדרמטיות היא של הדרג המדיני (רוה"מ ופרץ), ולו באמת שאין יותר מידי ידע צבאי ממני.

אגב, אם יש לך איזה כתבה על המעורבות של מופז ודיכטר במלחמה אני אשמח לקרוא... אני צריך משהו שיעודד אותי (למרות שגם הם מעורבים הם בטח לא יותר מיועצים וההחלטה מתקבלת כתוצאה מהלחץ האמריקני על אולמרט...)

1.לכולם יש יותר ידע צבאי ממך מהסיבה הפשוטה שאין לך ידע צבאי בכלל

2.יש המון חומר על "פורום השביעייה" של אולמרט,

כמו זה למשל

3.גם לשר הבטחון יש "פורום משלו" בו הוא מתייעץ עם אנשים כמו אמנון לפקין שחק, עמוס מלכה ועוד רבים וטובים

ואני אסביר למה אני כל כך שונא את אולמרט: אין לו חוט שידרה. תולעת. הוא הולך לאן שהרוח נושבת, העם רוצה פינויים- העם יקבל פינויים,העם רוצה מלחמה- העם יקבל מלחמה....

ואני חשבתי שזאת מהות הדמוקרטיה, העם בוחר מנהיג שיבצע את מה שהוא רוצה ???

בוא נתווכח באמת

איך אתה קורא למה שמתחולל בלבנון אם לא לחימה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני אסביר למה אני כל כך שונא את אולמרט: אין לו חוט שידרה. תולעת. הוא הולך לאן שהרוח נושבת, העם רוצה פינויים- העם יקבל פינויים,העם רוצה מלחמה- העם יקבל מלחמה.... הוא לא הייה עושה שום דבר נגד החיזבללה אם הוא לא הייה מקבל תמיכה כל כך רחבה להמשך המבצע. הוא לא הייה עושה שום דבר נגד החמס אם הוא לא הייה מקבל תמיכה מהעם (אחר הקסאמים לאשקלון והחטיפה), הוא לא היה עושה שום דבר כדי להגן על האזרחים אם המצב לא היה מתפוצץ ככה!

הוא הייה מוכן לעשות "וויתורים כואבים" ולהחזיר, תחת אש, שטחים נירחבים לרשות הפלסטינאית, אחרי פינוי אלים (ע"ע עמונה) של האנשים שממשלות קודמות שלחו להתיישב שם, למרות הקשיים והסכנות.

[ltr]you're right, because the last thing the prime minister of a democratic country should do is what the majority wants.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG, התגובות שלך פשוט מגוחכות ואין לטיעונים שלך שום בסיס עובדתי.

אני לא מכיר את כל מה שהייה בישיבות של הרמטכ"ל ורוה"מ, אבל אני יודע שחלק מההצעות של צה"ל נידחו ע"י הדרג המדיני.

באמת? אילו הצעות בדיוק? כל הפרשנים שאני שמעתי דווקא טוענים להיפך - הצבא מקבל את כל מה שהוא מבקש, הוא פשוט לא מבקש יותר מדי.

לכל ממשלה שכיהנה בישראל מאז הקמת החיזבאללה הייתה הזדמנות "לעשות משהו עם המצב", וכולן בחרו "להתעלם" ממנו (באופן יחסי, כמובן). דין וחשבון ומבצע ענבי זעם לא השיגו שום דבר בשורה התחתונה. המבצע הנוכחי הוא *הראשון* מאז מלחמת לבנון שיש לו מאידך יעדים ברורים ומשמעותיים ומחד, תמיכה בינלאומית ביעדים אלו והזדמנות ממשית להשיג אותם, כולל פירוק החיזבאללה מנשקו.

חחחח.. טוב, בסדר.. :lol:

ואני אסביר למה אני כל כך שונא את אולמרט: אין לו חוט שידרה. תולעת. הוא הולך לאן שהרוח נושבת, העם רוצה פינויים- העם יקבל פינויים,העם רוצה מלחמה- העם יקבל מלחמה

איזה כיף זה לכתוב שטויות, נכון? קודם כל, כפי שכבר כתבו כאן קודם, תפקידו של ראש הממשלה (כחלק ממשטר דמוקרטי) הוא להוציא לפועל את רצון העם. העם רוצה פינויים - העם יקבל פינויים. העם רוצה מלחמה - העם יקבל מלחמה. זוהי דמוקרטיה במיטבה, וצריך לומר לאולמרט כל הכבוד על כך שהוא לא זיגזגים פוליטיים ודבק בהחלטות שלו עצמו.

חוץ מזה, מי שהחליט על המבצע שאנו רואים עכשיו בלבנון הוא אולמרט, לא העם. העם היה מסתפק גם במבצע מוגבל בהרבה ממה שאנחנו רואים היום (ונראה ביתר שאת לקראת סוף השבוע והשבוע הבא, כנראה). לכן המשפט הזה:

הוא לא הייה עושה שום דבר נגד החיזבללה אם הוא לא הייה מקבל תמיכה כל כך רחבה להמשך המבצע

הוא פשוט אידיוטי. התמיכה הגיעה אחרי המבצע, לא לפניו. חוץ מזה, שוב, אם העם מתנגד (מכל סיבה שלא תהיה), מה פתאום שראש הממשלה יעשה משהו בניגוד לרצון העם?

אפשר, אבל בטח שלא אתה. תתקשר לרוני דניאל כשתתגייס, הוא ילמד אותך כמה דברים. בכלל, זה מדהים עד כמה ילדים כמוך חושבים שהם יותר חכמים מאנשים עם יותר נסיון ממה שיהיה לך אי פעם. חוץ מזה, אף אחד - לא בממשלה ולא בתקשורת - לא מותח ביקורת על אופן התנהלות הלחימה במובן האסטרטגי, רק על חלק מהשיקולים הטקטיים. אבל כמובן שאתה, בתור עתודאי, יודע הכי טוב. נו, ברור.

ואם כב המשפט הזה, אז תספור כמה פעמים הימין צדק בהתראות שלו, והשמאל עדיין לא הבין שצריך להתחשב בדעות של הימין...

אז מה? היום זה לא רלוונטי, כי גם השמאל וגם הימין מאוחדים בדעה שלהם לגבי נחיצותה וצדקתה של הפעולה בלבנון (זה מה שנקרא קונצנזוס).

דרך אגב, רק כדי שתירגע, פיקוד צפון הגדיל פי 2 וחצי את סדר הכוחות שלו בימים האחרונים, ולא סתם כך. המהלך הקרקעי צפוי להתרחב מאוד לקראת סוף השבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...