שאלה פילוסופית עמוקה - כיצד ניברא העולם? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה פילוסופית עמוקה - כיצד ניברא העולם?

wons

Recommended Posts

לדעתי אין דבר כזה אלוהים.

אם תראו כל דבר שאין לו פתרון ותשובה ברורה אומרים שהוא נעשה ע"י אלוהים.

כלומר, המילה אלוהים הפכה להיות מילה נרדפת לביטוי "לא יודע".

כל מה שאנחנו לא יודעים ניתן להניח שזה נעשה ע"י אלוהים.

היקום הוא חלק ממערכת גדולה יותר של על-יקום ובו מלא יקומים שנוצרים באופן ספונטני כמו בועות באקווריום.

קטנים ומתפשטים ובשלב מסויים נמוגים. (לפי סטיבן החביב).

אז אתה אומר בפתאומיום נוצר כדור"א דווקא במיקום הזה כדי שייצור איזון בכוח המשיכה, כדי שמצב הצבירה של מים נוזלי יהיה כדי נחיה, דווקא במיקום הזה שלא יהיה חם וקר כל זה קרה ע"י פיצוץ או איך שאתה מגדיר? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 124
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נכון... רק כדור הארץ קיים ביקום :s07:

יש אינסוף כוכבי לכת, שבמיקרה כדור הארץ, בצורה הסתברותית, הייה בעל התנאים הכי מתאימים להיווצרות חיים. וסטטיסטית יש עוד כמה אלפי כוכבים רק בגלקסיה שלנו שיש אפשרות שיש בהם חיים, רק אנחנו עדיין לא יכולים לוודא את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון תמיד היה יקום

היות ואלוהים יצר את היקום (או אלה שלא מאמינים לא הוא יצר תיקום זה ניהיה לבד) הוא צריך ליצור אותו ממשהו מחומר מסויים

הוא לא יכול ליצור את זה מכל הריק (שכחתי תמונח ההפך לחומר או משהו כזה נראה לי אנטי חומר) כמו שנאמר אם אין קמח אין עוגה (נכון?)

בכל אופן מה שאני מנסה להגיד איך היקום תמיד היה וכל 10000000000000000000000000 שנה הוא מאפס תצמו (המפץ הגדול)

בכך שהשמש הגדולה ביותר שנמצאת באמצע של אמצע מתפוצצת ויוצרת חור שחור ששואבת אליו את כל היקום עד שנוצר משהו בגודל של גרגיר חול ואז הכל מתפוצץ

ואז מכל השטויות שהתפזרו ברחבי היקום נוצרים כוכבים ותת תאים וכל החרא הזה אז שנוצרים חיות ואנשים וכ'ו וכ'ו....

יש לי שאלה אחרת נכון יש את המפץ הגדול ששואב את כל היקום...

אז כל המקומות האחרונים שנשאבים אליו נמצאים ברדיוס שווה והכי ארוך מהחור השחור , מה שאומר שהיקום עגול(העל יקום אם תרצו..)

אז לשאלתי מה יש אחרי זה....?(תיחסו לשאלה הזאת לא כל מה שאני עומד לכתוב) ריק? ואם כן עד לאן הוא נמשך? מן הסתם הוא לא אינסופי ומתחיל להתעגל במקום כלשהו ומתחבר לצד השני ואז זה אומר שוב שזה עיגול מה יש מחוץ לו..?

או בוא נגיד שהוא אינסופי אז מה היקום הוא ריבוע תלת מימדי אין סופי?

אני יודע שבטח תגידו לי המוח האנושי לא קולט(או שאני לא קולט) שזה אין סופי נקודה =\

עריכה:

אולי כשאתה מת אתה מקבל את כל התשובות... לך תידע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא הגיע ולא נברא די כבר לדבר על שטויות זה סתם בולשיט דתי

כל האידיוטים העשירים כפו את הדת על האנשים הבורים הם נאלצו להביא כסף לכנסיה להתפלל כל היום כמו טיפשים לישות עליונה שלא קיימת

הדת המציאה את הגיהנום ואת גן העדן כך שאם אתה לא הולך לכנסיה ולא משלם אתה נשלח לגיהינום וכל מיני שטויות אז בבקשה תפסיקו לפתוח תרדים טיפשיים על אלוהים ועל העולם שהוא ברא

זה לא הגיוני כל דבר נוצר איכשהו , ואיך נוצר אז בדיוק העולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על סמך דברים שאתה יודע או חושב שאתה יודע וחושב שהם נכונים.

אבל מה אם יש עוד מיליון דברים שאתה עדיין לא יודע שהם יכולים להיות הסבר מדוייק לכך ?

פעם לא ידעו שהכדור הוא עגול וממש רצו להוציא להורג את מי שטען שהוא עגול.

ופעם רצו להוציא להורג את מי שאמר שכ"א אינו מרכז היקום והוא סובב סביב השמש מכיוון שזה נוגד את התורה.

יש עוד מיליון דברים שאתה לא יודע שאתה לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפץ הגדול היא תאוריה שמתאימה להרבה דברים אחרים לכן מתייחסים אליה כעובדה אבל בגדול יכל להיות שיש עוד משהו

שנכון לעכשיו אנחנו לא רואים אותו. הכל יכל להיות. אף אחד לא יכל לשלול את זה חד משמעית או לומר שזה קרה ב 100 אחוז.

בשביל זה יש את הדיון, כדי להביא דעה מה לדעתך קרה וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להוכיח שזה קרה אבל זה יכול לקרות ויכול להיות שזה קרה, לכן יש סיכוי שזה באמת קרה, אבל מצד שני ה' זה משהו שלך תדע מי המציא אותו. פשוט מאוד בן אדם לא ידע משהו ואיך זה נוצר אז זה ה' עושה את זה, ככה זה בן אדם תמיד רוצה לדעת הכל, אז שאין תשובה ובכל זאת צריך לדעת הכל אז זה ה'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודעים שהמפץ גדול יכול לקרות לא יודעים אם בעולם שלנו הוא קרה לפני 5000+ שנה או 65 מליון שנה או לא יודע כמה, לא יודעים אם זה קרה בעולם שלנו אבל יודעים שדבר כזה יכול לקרות.

אותו דבר כמעט עם ה', לא יודעים אם זה קרה ולומר את האמת איך שזה נראה גם לא יודעים אם זה יכול לקרות, זה כמו שאני יגיד שהצנצנת אצלי בחדר בראה את העולם, אותו סיכוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...