הרגנו עד עכשיו כ-600 לבנונים - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרגנו עד עכשיו כ-600 לבנונים

Guy King

Recommended Posts

xD הם יזכרו את הבומים והבתים שהושמדו? תגיד, למה אתה דואג לילדים שלהם לפני הילדים פה? לחלקם עכשיו אין בית, לחלקם אין הורים מהבומים האלה.

זה לא שכל בנאדם ששומע שם פיצוץ מיד נכנס לפאניקה. אני גר בחיפה ואני כל הזמן שומע פיצוצים.

זה שירדן ומצרים עשו איתנו שלום לא אומר ש100% מהאוכלוסיה שם תאהב אותך, ויש שם חלק לא קטן שאם היה פוגש אותך לבד בסמטה עם סכין היה הורג אותך.

אתה יודע מה היה אחד מהגורמים לשלום איתם? מלחמה בין השאר.

הם נלחמו ונלחמו ולא הצליחו להיכנס בנו כמו שצריך, אז הם הבינו שעדיף שלום מהשמדה.

כרגע עד שגם פה במצב הזה זה יקרה הדרך היחידה שלך זה להמשיך להילחם ואם זו חובה אז שיהיו שם עוד 1000 הרוגים, כי כרגע, אם הצד שלנו יפסיק להילחם, תהיה בטוח שהצד השני רק יחמיר את ההתקפה.

יש כמה נושאים שבהם אני תומך בשמאל, אבל זה לא אחד מהם. אין למדינה עם מי לדבר, זה ארגון טרור ולא מדינה. תפסיק את ההתקפה ותיכנס לדיפלומטיה אולי תגיע לאנשהו עם לבנון אבל בינתיים זה לא יעצור את החיזבאללה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 366
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חבל על הזמן שלכם, כבר עדיף לדפוק את הראש בקיר מאשר לנהל דיון עם השאמלנים יפי הנפש הללו - לפחות הקיר בסופו של דבר יישבר.

השמאלנים יפי הנפש הם גיס חמישי! כל הכבוד Guy King וחבריך מ-'ארבע אמהות' ו-'מתעוררים בזמן'! המשיכו כך! עלו והצליחו! בקרוב חזיבאללה בדרום ת"א! (ולא, זה לא שם של סרט...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא רצה להכנס קרקעית ללבנון בהתחלה כולל הצבא (יש עדיין טראומה בזכרון הישראלי)

כולם ידעו טוב מאוד שכניסה קרקעית אומרת אבדות בצד שלנו.

אחרי מספר ימים שהבינו שהדבר מחוייב המציאות הממשלה אישרה כניסה קרקעית

ושוב, עושים את זה בזהירות

גם מפני שלא מדובר במלחמה עם לבנון וגם כדי לא להצית את האזור כולו.

אבל אתה חי בסרט (או במשחק מחשב)

יש לך תכנית פעולה דמיונית ואתה בטוח שהתכנית שלך טובה יותר

וכמובן שאתה טוען שלרמטכ"ל אין מושג מכיוון שהוא מחיל האויר

לעומת זאת אתה עשית טירונות כלל צהלית בניצנים אז אולי כדאי שנקשיב לך

:s07:

כניסה של כוחות באמת אומר שיהיו אבידות- אבל כניסה של פחות מידי כוחות אומר שיהיו יותר אבידות. במצב שנוצר יש (או פחות הייה) לנו כל זכות להכניס כוחות קרקעיים ללבנון כדי להציל את החיילים. לי אין תוכנית פעולה ואני לא חי בסרט. אני שמעתי באחד הימים הראשונים של המלחמה בכיר בפיקוד צפון (בחדשות...) שאמר שהרמטכ"ל לא מאשר להם לבצע את התוכנית שהם הכינו למצב שנוצר, והוא נוקט באסטרטגיה שאומרת שקטישה אווירית של מטרות חיזבללה תמוטט את האירגון.

ותפסיק להמציא עלי כל מיני דברים! אני לא אמרתי שלי יש פיתרון שיפתור את כל הבעיות! אני חוזר על דברים של מישהו שעשה טירונות יותר מתקדמת ממני וכן מבין את המצב יותר טוב משנינו!

בפעולות צבאיות אין דבר כזה "בזהירות". הכוחות שנכנסו היו קצת מידי ומאוחר מידי. זה שההנהגה נמצאת בטראומה ולא מוכנה לעשות את מה שצריך כי הם מפחדים "להסתבך" אז הם לא ראויים להיות בהנהגה! מנהיג צריך לקבל את החלטות הקשות, וה"מנהיגים" שלנו קיבלו החלטה לעשות פעולה בכאילו כדי שלא יכעסו עליהם על זה שהם לא עושים שום דבר, ולא לעשות פעולה נירחבת מספיק כדי שלא יגידו שהם רוצחים (- את אלה שמעניקים מקלט לטרוריסטים...).

פיקוד צפון כבר בהתחלה הבין שדרושה פעולה קרקעית- ובגלל של"מנהיגים" אין שום הכשרה לראות את הצורך הזה הם דחו את ההצעה ואיבדו את המומנטום ("אחרי מספר ימים שהבינו שהדבר מחוייב המציאות הממשלה אישרה כניסה קרקעית").

וכן, כמו שאני לא אסמוך על מח"ט גולני לארגן תקיפה אווירית אני לא סומך על מפקד חייל האוויר לארגן קרקעי. אין לו את הניסיון בקרבות פנים מול פנים כמו לחירניקים, ומה לעשות, ניסיון בד"כ זה מה שקובע במיקרים כאלה.

ומצטער על העיקוב... פשוט אתמול האתר לא עבד אצלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לדברים האלו ביסוס

תקרא קצת עיתונים של סוף שבוע

לא חסרות כתבות על כל המצב

לא היו רעיונות של צה"ל שפרץ עיכב

בקשר לרמטכ"ל

הוא לא מתכנן פעולות קרקעיות, זה אף פעם לא היה תפקידו

הוא מחליט על כאלה והיחידה הרלוונטית מתכננת ומבצעת

בדיוק כמו בעבר כשהרמטכ"ל היה יוצא יחידת חי"ר הוא היה מחליט על פעולה אוירית והדבר היה עובר לתכנון וביצוע של חיל האויר

בקשר לזה שפיקוד צפון רצה מההתחלה להכנס, אני לא ראיתי את זה בשום מקום

להיפך, בהתחלה כולם היו נגד (גם תא"ל במילואים אפי איתם, הרמטכ"ל לשעבר אמנון לפקין שחק, ראש אמ"ן לשעבר עמוס מלכה והרשימה עוד ארוכה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אומנם הייתי מלא בתרופות בזמן ששמעתי את זה, אבל יש לפחות אדם אחד, שהייה בכיר בפיקוד צפון, שכן חושב שהייה צריך להכניס כוחות מההתחלה- ואני אישית מסכים איתו... ואני לא מדבר על להכניס כוחות עד לביירות, אלא להשתלט על אותם כפרים שעכשו נלחמים בהם- לפני שהחיזבללה הספיק להתארגן.

ואני יודע שהרמטכ"ל לא מתכנן את המבצעים, אותו אחד שאני מדבר עליו אמר שהרמטכ"ל "קיצץ" את התוכנית המוכנה= שינה את התוכנית= בנה אחת חדשה. אם זה נכון, אז הוא הייה צריך להגיד לפיקוד הצפון להציע לו משהו אחר ולא לשנות להם את התוכניות...

ובאופן כללי, כל ההתנהלות השוקיסטית של אולמרט והפרץ ממש לא מתאימה למנהיגים. זה יותר גרוע להשתיקה של בוש ב9\11, ושם הייה לו על מה לשתוק... שלא לבר על זה שאחרי שהוא יצא מההלם הוא גם עשה משהו מועיל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אני לא יודע במה מדובר

חיפשתי ברשת ולא מצאתי משהו בסגנון :nixweiss:

אני לא יודע על איזה בסיס הביקורת שלך על התפקוד של אולמרט ופרץ

הם נותנים יד חופשית לצבא בפעולה הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הציטוט- מצטער, לא יכול לעזור... ראיתי את זה בבית חולים :(

אז איך אתה מסביר את העובדה ש4 ימים אחרי שהודיעו לתושבים של הכפרים בדרום לבנון לעזוב, עדיין לא מורידים בתים שיורים מהם, אלא שולחים חיילים להשתלט עליהם?

ואם אני לא טועה, הצבא הציע להיכנס ללבנון בצורה מסיבית לפני יומיים- שלושה. הגאונים הביטחוניים דחו את ההצעה. יד חופשית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצה"ל נערכים בתוכניות מבצעיות לקראת גיוס המילואים המתוכנן, וביניהן מבצעים גדולים יותר, אולם כל פעולה כזו תחייב את אישור הדרג המדיני.

ומה היה להם לעשות שם? הם סיימו את טיהור הכפר הזה והוא לא מהווה יותר איום (כנראה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע על מה אתה מדבר

מפציצים שם בלי רחמים

אבל כדי להשתלט חייבים חיילים

או כמו שחלוץ אמר

מטוס לא יכול לנעוץ דגל

הצבא לא הציע כניסה מסיבית אף פעם

אבל מתכוננים למצב כזה וכל צווי ה8 הם הוכחה

צה''ל נסוג מבית גביל

"נסוג"

לא המילה המתאימה

סיימו לטהר את המקום

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3283066,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם היו מפציצים את מה שצריך צה"ל לא יהייה יוצא מבינת' ג'בל, אלא יורד מהגיבעה שעלייה פעם הייתה בינת' ג'בל... :smile1:

ולא אמרתי שהייה צריך רק להפציץ את הכפר, התכוונתי לזה שלעבר מקורות הירי הייה צריך לירות ארטילריה ולהפיל פצצות, ואחרי זה שהחיילים יבדקו את מה שנשאר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרמיאל. ובטח רוב המגיבים פה מהמרכז.

אני מאיזור נהריה...

ואגב, אם כבר הייתי מהמר שרוב השמאלנים הקיצוניים שלא אכפת להם גרים במרכז, עם דגש מסויים על צפון המרכז ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יורים ארטילריה לעבר מקורות הירי :s05:

בבינת ג'ביל היה מארב

אף אחד לא אומר שלא נעשו שם טעויות

לא הבנתי עדיין על מי אתה מפיל את האשמה הזו

על ראש הממשלה? שר הבטחון? הרמטכ"ל? מפקד החטיבה?

ישראל נמנעת מהפעלת כח מוגזם שיגרום לפגיעה באזרחים "חפים מפשע"

פשוט מפחדים שהעולם יכריח אותנו לקבל הפסקת אש (כמו שקרה בכל המלחמות שלנו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה, צפון ת"א? כן, די נמאס מהאתנוצנטריות התל-אביבית, בטוחים שכל הארץ גרה בתל-אביב ויודעת מי/מה זה הצפוניים. ד"א, אתה מיחידי הסגולה שנשארו בעיר? :hat: פה הייתי משער שבערך 50% עזבו, אז בטח אצלכם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...